29 نمونه از انواع پنیرهای جذاب و خوشمزه جهان – حقوق نیوز

چربی موجود در ماست میتواند از ۰.۴ درصد در ماست بدون چربی تا ۳.۳ یا بیشتر در ماست پرچرب متفاوت باشد. معمولاً ماستهای پرچرب سرشار از ویتامینهای محلول در چربی چون ویتامین E، D و A می باشد. ویتامین ها و مواد معدنی ماست: ماست پرچرب حاوی تقریبا تمام مواد مغذی مورد نیاز برای انسان است. در عین حال، استامن گریگوروف دانشمند بلغاری ترکیب شیر ترش (ماست) را مطالعه کرد و در طی آزمایشات آزمایشگاهی، دو نوع باکتری اسید لاکتیک را در ماست مورد اهمیت قرار میدهد: لاکتوباسیلوس و استرپتوکوک (Lactobacillus bulgaricus و Streptococcus thermophilus). با این حال، پنیر می تواند کالری، سدیم و چربی اشباع زیادی داشته باشد. بسیاری از برندها مقدار زیادی شکر افزوده به محصولات خود اضافه میکنند. پروتئین موجود در ماست صنعتی گاهی بیشتر از شیر است، زیرا گاهی در روند تهیه شیر خشک به ماست اضافه میشود. استفاده موضعی از دوغ باعث می شود که لکههای پوستی و ناشی از نور خورشید بدون اینکه پوست خشک شود، از بین بروند.

طبع ماست با سیر: طبع سیر نیز بسیار گرم و خشک است و طبیعتا اضافه کردن مقداری سیر به ماست، سردی ماست را گرفته و آن را متعادل میکند. میکروب های پروبیوتیک موجود در دوغ به هضم غذا نیز کمک می کند. لاکتوباسیلوس موجود در این خوراکی از تولید کاندیدا (نوعی قارچ) و واژینیت در مهبل جلوگیری می کند. کاندیدا (Candida) سبب عفونت دستگاه تناسلی میگردد و بیماری بسیار شایع در زنان است. پروبیوتیک ها باکتریهای زندهای هستند که تاثیر مفیدی بر سلامت انسان خصوصا دستگاه ایمنی و گوارش دارند. این باکتریهای مفید در محصولات تخمیری شیر مانند ماست یافت میشود. گلوکز غالبا به اسید لاکتیک تبدیل میشود، مادهای که به ماست و محصولات تخمیری دیگر شیر طعم ترش میدهد. گاهی ماست را با سیر یا موسیر له شده و حتی با سبزی ریز شده مخلوط می کنند و طعم های مختلفی از ماست ایجاد می نمایند. همچنین هم زدن باعث ورود هوا بین شیر شده و بعداً روی ماست حالت خامه حباب دار و فرم گرفته ایجاد می شود.

مصرف ماست به جای شیر در افراد مبتلا به عارضه عدم تحمل لاکتوز هیچگونه عارضه ای ایجاد نمی کند. میتواند اسهال ناشی از آنتیبیوتیک را کاهش دهد و نشانههای سندرم روده تحریک پذیر را کم کند و به گوارش لاکتوز یاری برساند. آن­ها گزارش داده بودند که حدود ۲۰% از طول بیماری­های فصل زمستان کم شده بود (از جمله عفونت­های تنفسی و گوارشی). این کشف آغاز یک مطالعه علمی جدی درباره ماست بود که توسط محققان مدرن نیز تاکنون ادامه دارد. سایر شرایط بهداشتی مانند یائسگی نیز می تواند منجر به اختلال در الگوهای خواب شود. تریپتوفان، که یک اسید آمینه موجود در لبنیات است، تولید سروتونین و ملاتونین را در مغز تسهیل میکند و اگر قبل از خواب لبنیات مصرف شود، سریعتر به خواب میروید. اگر فرصت داشته باشم حتماً بازهم به اصفهان سر میزنم. یک قاچ از پنیر ۴۵۰ میلیگرم سدیم دارد و در نتیجه این مقدار بسیار بالاست و باید مراقب باشید که خیلی در مصرف آن زیادهروی نکنید، زیرا اگر سدیم بالا برود، احتمال ابتلا به مشکلات جسمانی از جمله مشکلات قلبی بالاتر خواهد رفت. ► نکته: به طور کلی توجه داشته باشید که خوردن ماست با غذا توصیه نمیشود، چرا که با خوردن ماست همراه غذاهای پختنی مخصوصاً غذاهای گوشتی، خلطی در بدن تولید میشود که خلط سالمی نیست.

پنیر فتا سرخ شده با روغن زیتون، خردشده در سالادها، ساندویچ، مصرف به جای پنیر کوتیجا در غذاهای مکزیکی و تاکو. ویتامین B12: یک ماده مغذی که تنها در غذاهای با منشاء حیوانی یافت میشود. آب پنیر: آب پنیر خانواده کوچکتری از پروتئینهاست که در محصولات لبنی یافت میشود و ۲۰ درصد از پروتئین موجود در ماست را تشکیل میدهد. گاهی ممکن است به صورت ناخواسته مواد مضر و آلودگی ای که برای سلامت بدن ضرر دارد داخل آب آشامیدنی وجود داشته باشد. در صورت داشتن اختلال گوارشی، ماست به یکی از بهترین مواد غذایی برای کمک به بازیابی سلامت میکرو فلور روده تبدیل میشود. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، کاهش چربی در نوشیدنی های لبنی اسیدی می تواند میزان دو فاز شدن محصول را افزایش دهد. در ضمن هرچه شیری که از آن ماست تهیه میشود پرچربتر باشد، ماست از نظر سردی متعادلتر بوده و میزان سردی آن کمتر است. طبع ماست میش: طبع ماست میشی نیز مانند ماست گوسفندی بوده و نسبت به ماست گاوی کمی سردی آن کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید