گالری جواهرات شبیر – سنگ های ماه تولد

سنگ های آذرین بیرونی حاصل فرآیند آتشفشانی هستند و به بیرون می ریزد، ولی سنگ های آذرین درونی دارایی ماگما آشیانه و سرد شده هستند. این سنگ ها به صورت سنگ های رسوبی ته نشین شدند، ولی ذرات سازنده ی آذرینی دارند. علت شکلگیری این سنگها آن است که کلسترول و رنگدانههای صفرا گاهی اوقات با پیوستن به یکدیگر ذرههای سختی را تشکیل میدهند. همهی شخصیتهای داستان از گم شدن و نیامدن گوهر حرف میزنند و هویتشان براساس رابطهای که با او دارند، مشخص میشود: احمدآقا به عنوان کسی که دلسوز گوهر و کاکل زری است و مدام به او و روابطش فکر میکند و قصد نوشتن از بدبختیهای او را دارد.

از نگاه روانشناسی، رنگ روشن سنگ باعث می شود نمای ساختمان جلوه ای روشن تر و جذاب تری داشته باشد و در تابستان و مخصوصا در مناطق گرمسیر و مقابل آفتاب کم تر گرما را به خود جذب کرده و خنک تر هم باشد. گرمای زیاد باعث میشود که سنگهای موجود در لایههای زیرین پوسته زمین به ماگما یا مواد مذاب تبدیل شوند. اگر مواد مذاب در داخل زمین باقی بمانند و در همانجا سرد و متبلور شوند به سنگ های آذرین درونی تبدیل می شوند که نسبتا درشت بلورند و کانی های آن ها بدون میکروسکوپ قابل رویت هستند.

در حالی که این دو کلمه بسیار شبیه به هم هستند ، تفاوت در این است که ماگما در زیر زمین گیر کرده و گدازه ها از روی زمین جریان می یابد. بافت آن از نوع آشکاربلورین است و بیشتر از فلدسپات پتاسیمدار، پلاژیوکلاز سدیمدار و کوارتز درست شده است.کانیهای بیوتیت، آمفیبول، هورنبلند و گاهی میکای سفید نیز در ساختمان آن دیده میشود.گرانیتها به رنگهای سفید، خاکستری و صورتی دیده میشوند که برخاسته از نوع فلدسپات آنهاست.ریولیت از نظر نوع کانیها با گرانیت تفاوت زیادی ندارد و در واقع گرانیتی است که بیرون از پوستهی زمین پدید میآید.

تفاوت سنگ های آذری درونی با سنگ های آذرین بیرونی چیست؟ ماساژ دادن بدن با سنگ پا به تقویت گردش خون بدن کمک می کند و باعث تقویت بیشتر و تمیز طبیعی پوست شما و براق و درخشان تر شدن آن می شود. اگر مالش پا بهطور مداوم انجام شود بسیاری از مشکلات روانی مانند افسردگی، بیخوابی، فکر و خیال زیاد را بهبود میبخشد. اگر در طول استفاده از این محصول کاربردی پوست شما زخم شد، کافی است از ماده ضد عفونی کننده استفاده کرده و استفاده از سنگ پا را متوقف کنید.

ذره های خاکستری که از گدازه ها به بیرون پرتاب می شود، ته تشینی به صورت لایه ای خواهند داشت. بافت شیشهای. در برخی فورانهای آتشفشانی، گدازه به درون آب ریخته میشود و بسیار تند سرد میشود. سنگ های سیستین: این نوع کم شایع ترین نوع سنگ است و به دلیل جهش ژنتیکی است. انجماد ماگما به سنگهای آذرین ، یا در سطح زمین صورت میگیرد و یا در داخل پوسته زمین ، بنابراین بر حسب اینکه ماگما در کجا منجمد شود دو گروه سنگ آذرین خواهیم داشت.

هرچه بیشتر به ژرفای زمین برویم، دما بالاتر می رود و در ژرفای زیاد به اندازه ای میرسد که برای ذوب شدن سنگها کافی است. اما اخیرا آن را با رنگ آبی پروسی ( Prussian blue ) رنگ کرده و به جای لاپیس لازولی (لاجورد) عرضه می کنند. در انتهای این نوشتار، بار دیگر ساختار طبیعی و جالب انواع سنگ آذرین را یادآور شده و دو نوع بیرونی و درونی این ماده را با منشا مشترک تکرار میکنیم. تکرار کنید تا حلقه از بین برود.

این تراش وارایاسیونی دیگر از تراش پلکانی محسوب می شود. نمونه تراش خورده این نمونه در موزه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی (مرکز مشهد) موجود است. بسته به اینکه انجماد درون یا بیرون زمین انجام گیرد، نام سنگ به درونی یا بیرونی تغییر می یابد. به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه پوست خشک را بدون تماس در آب گرم خیس کنید. پیادهروی کنید تا با کاهش تعداد کالریهای مصرفی و افزایش فعالیت بدنی به وزن مناسب برسید. رنگهای روشن و متنوع، درجه سفتی بالا، درخشش فوق العاده و بلورهای درشت و زیبا را می توان از دلایل اقبال عمومی به این سنگ ساختمانی بینظیر به شمار آورد.

تجزیه شیمیایی سنگهایی که طی ماموریتهای مختلف سفینه آپولو از کره ماه به زمین آورده شد نشان میدهد که بجز در مورد فقدان آب و اکسیژن آزاد ، ترکیب سنگهای کرده ماه بسیار شبیه ترکیب سنگهای زمین است. هرچه بیشتر به عمق زمین برویم، دما بالاتر می رود و در ژرفای زیاد به اندازه ای میرسد که برای ذوب شدن سنگها کافی است. بر بنیاد یافتههای گلوبل ویتنس، گروههای مسلح تحت امر زلمی مجددی و اسدالله مجددی پیش از تسلط عبدالملک بر معادن کران و منجان در سال ۲۰۱۴، در آمد هنگفتی به جیب میزدند و درآمد گروههای مسلح مجددی در سال ۲۰۱۴ ۱٫۵ ملیون دالر گفته شده همچنان بر اساس این پژوهش، خانهوادۀ مجددی به طالبان باج میدهند تا مزاحم کارشان نشود.

همانطور که قبلا اشاره کردیم؛ در زمین شناسی به سنگهای حاصل از انجماد مواد مذاب، سنگهای آذَرین میگویند. سنگ آذرین در زمین شناسی به سنگ هایی اطلاق میشود که از انجماد مواد مذاب درون زمین ساخته میشوند. کاربرد سنگ آذرین از نوع گرانیت در آشپزخانه به موارد متنوعی مربوط میشود. مساحت سطح کل مربوط به ذرات تالک، در مورد ذرات صفحه ای بزرگتر از ذرات فیبری است. برای برش گرانیت ها که کار مشکلی است از دیسک ها و سنگ سباب های خاصی استفاده می شود. پلاژیوکلازو و کلینوپیروکسن از کانی های اصلی تشکیل دهنده ی گابرو می باشند که الیوین یا آمفیبول نیز ممکن است در ساختار آن ها وجود داشته باشد.

اما در جاهایی از ژرفای زمین که به دلیلی(برای نمونه، در پی جایهجایی ورقههای سنگ کره) از فشار کاسته میشود یا سنگهای سطحی زمین به زیر سطح فرو میروند، سنگها ذوب میشوند. چنانچه عمل سرد شدن و تولید سنگ، در دهانه یا داخل زمین انجام گیرد، به محصول نهایی سنگ آذرین درونی گفته میشود. دمای بالا و سرد شدن تدریجی آنها در فرایند تولید طبیعی، آنها را به موادی محکم و با قوام تبدیل میکند. ضمن اینکه سلیقه کاربران هم این نوع سنگ را به دلیل کیفیت و صرفه اقتصادی به خاطر طول عمر بیشتر، بر انواع مصنوعی و وارداتی ترجیح میدهد.

کیفیت جیدایت را می توان بهبود بخشید یا به اصطلاح تثبیت نمود و این امر در فرم های مختلفی انجام می پذیرد. کیفیت و آنالیز: از طریق آنالیز فیزیکی و شیمیایی سنگ میتوان متوجه کیفیت آن شد. بلورهای تشکیل شده در چنین مواردی عمدتاً کوچک هستند که به ندرت میتوان بدون میکروسکوپ آنها را مشاهده کرد. آیا میتوان پیش از خرید این محصول از آن دیدن کرد؟ گرانیت از کانی های اصلی تشکیل می شود که عبارتند از: کوارتز،پلاژیوکلاز، فلدسپات پتاسیک و بقیه کانی های تیره رنگ. به همین خاطر بهتر است آن را جدا از بقیه طلاها و درون یک پارچه بپیچید و سپس در جعبه قرار دهید.

پس اگر می خواهید زندگی روزمره خود را از حالت کسل کننده و بی روح بودن خارج کنید . هر جایی که سنگها ذوب شوند، مادهی مذاب، که ماگما نام دارد، به سوی بالا راه پیدا میکند و آرام آرام دمای آن کاهش مییابد و سنگهای آذرین را پدید میآورد. ترکیب سنگهای آذرین بطور پیوسته از نوعی به نوع دیگر تغییر مییابد. این مورد معمولاً به این صورت است که ابتدا عمل سرد شدن ماگما به کندی انجام میشود، ولی پس از آن سرعت سرد شدن افزایش مییابد. سنگ های كوه هایی مانند دماوند و الوند از نوع آذرین است، سنگ های آذرین از بلورهای ریز یا درشت تشكیل شده اند.

آذرین ریز بلور- حاصل واکنش های شیمیایی – آذرین درونی. در نتیجه این سنگ ها ریز بلور خواهند بود و بدون میکروسکوپ قابل مشاهده نیستند. خرده شیشه ها برای گوهرشناسان از اهمیت بیشتری برخوردار است، چرا که اغلب سنگ های تقلبی به واسطه آنها تولید می شوند. به این ترتیب پس از گذشت زمانی، قیمت و ارزش آن نیز اوج گرفت. پلوتونیستها اعتقاد داشتند که زمین از انجماد مواد مذاب و داغ بوجود آمده است و گرانیت را یک سنگ نفوذی داغ به شمار میآوردند. استفاده از ترکیبات اورانیوم توسط انسان عمری طولانی دارد، بهطوری که قدمت استفاده از اورانیوم اکسید برای ایجاد رنگ زرد در لعاب سرامیکها به ۷۹ سال قبل از میلاد بازمیگردد.

کانی سازی اورانیوم از این زمان به بعد از نوع رسوبی شیمیایی است. سنگهای آذرین خروجی: سنگهای آذرینی را که از انجماد ماگما در سطح زمین بوجود میآید سنگهای آذرین خروجی مینامند. این سنگ معمولا ظاهری قیرگون دارد و کاملا سیاه است ولی باید توجه داشت که اگر قطعهای بسیار نازک از ابسیدین را که ظاهری نیمه شفاف دارد را در مقابل زمینه روشن قرار دهیم رنگی سفید دودی از خود نشان میدهد.

در حراج ماه می سادبیز ژنو که مجموعا با فروش ۱۶۰،۹ میلیون دلار، پردرآمدترین شب فروش جواهرات تاریخ رقم خورد، غیر از رکوردهای متفاوتی که از فروش سانرایز رقم خورد، چند رکورد مورد توجه دیگر هم در قیمت یاقوت کبود و فروش دیگر قطعات جواهر به دست آمد تا سادبیز شب پردرآمد و پرافتخار خود را به بهترین شکل ممکن به پایان ببرساند و قیمت یاقوت کبود اصل به بیشترین مقدار خود یرسد. درشتی این بلورها تا حد چند سانتی متر نیز می رسد و با چشم غیر مسلح دیده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید