کاشت مو

2- مزیت مهم دیگر این تکنیک ترمیم مو، انجام کارهایی مانند دوش گرفتن روزانه، استخر ، سشوار ، ژل ، رنگ و بطور کلی همه ی اموری که در حالت عادی با موهای خود انجام می دهید برای موهای کاشته شده پس از انجام این روش هم قابل انجام می باشد . روش FUT و FIT جزو رایج ترین روش های کاشت مو هستند که در صورت مشورت با پزشک می توانید مناسب ترین را انتخاب کنید، در واقع فولیکول های مو را به صورت تک تک و با همان حالت طبیعی می کارند، موهای کاشته شده همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد.

SUT از روشهای FIT و FUT جدیدتر است و عوارضی بسیار کمتر دارد. استفاده از این روش برای کاشت مو، اسکاری روی سر به جای نمیگذارد و از همین رو نیز یکی از بهترین روشهای کاشت مو به حساب میآید. در این متد نیز جای زخمی روی سر فرد باقی نمیماند و موهای جدید، کاملا متراکم به نظر میرسند. بعد از جراحی از جای زخم روی پوست سر خود به خوبی مراقبت نمایید. طراحی خط رویش مو موضوعی است که در نتیجه نهایی کاشت مو بسیار موثر است و برای طبیعی بودن خط رویش نیاز به تجربه و دانش علمی زیادی است ، بنابراین در این مورد حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

مرکز فوق تخصصی کاشت مو و ترمیم موی رنسانس در سال 1379 تآسیس گردید و طی این مدت بیش از 10000 مورد کاشت مو و ترمیم مو موفق توسط این مرکز انجام شده است. برای انجام کاشت مو باید کلینیک و مرکز تخصصی مناسب و معتبر کاشت موی طبیعی را در سطح شهر شناسایی کرد و با مراجعه به این مراکز ، کاشت موی طبیعی را انجام داد. کاشت مو چه عوارضی را به همراه دارد ؟ در یک مطالعه در برزیل PRP پس از کاشت مو با بهبودی 15% در قطر و تعداد موها همراه بوده است. توصیه میگردد از کلاه استفاده نشود زیرا باعث گرم شدن محل و عبور نکردن هوا میشود و این عاملی است برای کند کردن روند رشد موهای کاشته شده.

شایعاتی وجود دارد که موهای کونته، کلاه گیس است و واقعی نیست اما منابع متعددی ذکر کردهاند که کونته واقعا مو کاشته و برای به دست آوردن این مو، ترمیمهای زیادی انجام داده است. این روش کاشت مو ، اجرایی نیست و در مرحله آزمایش و ارزیابی به سر می برد و می توان گفت این روش در محیط آزمایشگاهی در حال انجام است و به موفقیت رسیده است. امروزه روش MICRO FUE یکی از قطعیترین روشهای غیر جراحی کاشت مو شناخته میشود که درصد موفقیت کاشت را تا ۹۷ درصد افزایش میدهد. اما گرافت های برداشتی را بصورت واحد های یک ، دوو یا سه تایی جدا و آماده برای کاشت بر روی سر اماده می کنند و در بخش های مورد نیاز کاشت می شود.

این روش در واقع به عنوان جایگزین کاشت مو fut معرفی شد، که در این روش گرافت های مو برخلاف روش fut بصورت تک تک از نواحی که دارای بانک موی قروی تری بودند که اغلب ناحیه پشت سر است استفاده می شود. نظر به اينکه در اين روش محدوديت تعداد موهای قابل کاشت وجود ندارد لذا اين اميد هست که بتوان در يک فرد کاملاً طاس که فقط دارای تعداد اندکی مو در پشت سرش است، يک سر پر از مو بوجود آورد.

با اين متد همچنين می توان برای خانم های دارای ريزش مو بصورت گسترده و پخش نيز کاشت مو انجام داد. معمولا افرادی که در ناحیه پشت سر موهای مشکی و ضخیم و پرپشت دارند برای FITمناسب هستند. این روش از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و معمولا هر جلسه بین 7 الی 10 ساعت زمان میگیرد. حداکثر موی قابل برداشت در یک جلسه FUT چهار تا پنج هزار تار مو (معمولاً 4 – 3 هزار) و در یک جلسه به روش FIT بسته به مشخصات پوست و موی فرد پنج تا شش هزار تار مو (معمولاً 5 – 4 هزار) می باشد.

سپس این بخش های کوچک به گرافت های واحد فولیکولی 1 تا 4 تار مویی برش داده می شوند. جز اولین روش های کاشت مو که در روش fit یک نوار کوچک مو از ناحیه پشت سر برداشت می شود که گرافت های برداشتی از منطقه را بین 1500 تا 2500 گرافت است که در مجموع 7000 تا 9000 تار مو می شود. روش FIT یکی از روش های متداول کاشت موهای سر است . حدود 6 تا 8 هفته بعد از کاشت مو ، موهای ناحیه پیوندی دچار ریزش می شود. عمولا به هر روشی که کاشت مو انجام شود، ۳-۲ هفته پس از کاشت، موها وارد فاز استراحت میشوند و میریزند.

هرچند همچنان بهترین کارشناس برای انتخاب روش کاشت، پزشک و متخصص مربوطه است، اما داشتن دانش لازم در زمینه روشهای نوین کاشت مو میتواند در انتخاب بهترین مرکز درمانی، تأثیرگذار باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که میخواهید در کوتاهترین زمان ممکن رشد طبیعی موهای خود را بازیابید، این روش میتواند گزینه بسیار مناسبی برایتان باشد. نهایتا بعد از گذشت 1 سال موها کاملا یکدست شدهاند و دیگر کسی متوجه نمیشود که شما روزی موهای سر خود را از دست داده بودید. سپس گرافت ها در برش های ریز ناحیه ریزش مو در توزیعی که شبیه رشد موی طبیعی فرد است، قرار داده می شوند.

برای رسیدن به پاسخ این سوال میتوانید ابتدا از دوستانی که پیشتر کاشت مو انجام دادهاند بپرسید و از آنها بخواهید در صورت داشتن رضایت، مرکزی که در آن کاشت مو انجام داده را به شما معرفی کند. کاشت مو عملی است که در طولانی مدت جواب خود را نشان می دهد. پس از این مدت با توجه به میزان تراکم موهای کاشت شده میتوان برای کاشت مجدد در صورت نیاز اقدام کرد (منبع).

SUT یکی از روشهای مهم و مناسب کاشت مو است که بدون نیاز به بیهوشی و با کمترین میزان آسیب به پوست و بانک موی بیمار انجام میشود. سوپر کاشت مو مزایای زیادی دارد مهمترین مزیت آن استفاده از دستگاه انحصاری و فوق پیشرفته برای برداشت گرفت ها است که کاشت مو با بالاترین تراکم را ممکن می سازد و از طرفی آسیبی به بانک موی اشخاص وارد نخواهد نشد. اگر به طور طبیعی دچار طاسی یا نازکی مو شدهاید یا به دلیل آسیب دیدگی موهایتان را از دست دادهاید کاندیدای مناسبی برای پیوند مو میباشید. موهای پیوند شده بین ماههای ۴ تا ۶ شروع به ظاهر شدن می کنند.

توجه کنید تنها افرادی میتوانند از این روش استفاده کنند که موهای پشت سر آنها تراکم نسبتا بالایی داشته باشد تا با برداشتن قسمتی از آنها، موها کم نشان ندهند. اين روش جديد می تواند هم برای رشد و ضخيم شدن مجدد موهای ضعيف شده قبلی فرد مورد استفاده قرار گرفته و هم باعث رشد موهای جديد در مناطق کاملاً طاس و بدون مو گردد. پاسخ این سوال نیز بستگی به روش مورد استفاده برای کاشت دارد؛ اما معمولا زمان این عمل از ۶ تا ۸ ساعت متغیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید