کاشت مو – الو دکتر

در نتیجه، اگرچه کاشت مو در افراد بالای ۱۸ سال قابل انجام است، اما توصیه می­شود قبل از ۲۵ سالگی از انجام این عمل خودداری شود؛ زیرا الگوی ریزش موی افراد در این سن هنوز به طور کامل مشخص نشده و ممکن است انجام عمل موفقیتآمیز نباشد یا مشکلاتی را به وجود آورد. اما در حالت کلی، در سنین پایین­تر، الگوی رشد و ریزش مو نامنظم بوده و ممکن است نتیجه عمل در این سنین رضایت­بخش و بادوام نباشد.

این روش رشد و رویش سریعتر موهای کاشته شده را به همراه دارد و در 6 الی 9 ماه موها به بالاترین تراکم خود میرسند بر عکس روش های دیگر که 123 الی 14 ماه زمان را به خود اختصاص میدهند.در این روش کاشت مو ،قبل از انجام عمل موی شما را نسبت به چهره ی خود شما طراحی میکنند تا طبق عکس طراحی شده ،موهای مناسب با چهره ی شما کاشته شود. دلایل متعددی منجر به نازک شدن و سپس ریزش موها می­شوند؛ از جمله این عوامل میتوان به موارد ارثی و ژنتیکی، بیماریهای پوستی، زخم و خارش، استفاده از برخی داروها، بالارفتن سن، استرس و فشارهای روحی و…

ابتدا باید با دلایل ریزش مو آشنا شد و سپس بهترین روش درمان را انتخاب کرد اما خوب است بدانید که تنها راه درمان دائمی ریزش مو و ترمیم خط رویش آن برای مردان و زنانی که از طاسی، ریزش شدید مو و حتی نازکی آن رنج می­برند، «کاشت مو» است. با توجه به روش انتخاب شده کاشت مو گرافت ها به تعداد مورد نیاز از بانک مو برداشته میشوند. در سال های اخیر روش های انتقال مو از بانک مو به نواحی ریزش شده و ویژگی های طراحی خطوط رویش مو،روش های بی حسی و روش های برش و قرار دادن گرافت ها در منطقه ای که باید پیوند زده شود همچنین روش های آموزش و تربیت متخصصان در امور مختلف پیشرفت بسیار شگرفی داشته است.امروزه با استفاده از مینی گرفت و میکرو گرفت و چینش ظریف آنها نتایج بسیار زیبایی بدست بدست آمده است.

در این مرحله از کاشت مو به مهارت فنی، تجربه، تبحر، آرام ترین تماس و تمرکز بر جهت نیاز دارد تا تضمین کند که هر گرافت با کمترین آسیب قرار داده می شود و رشد موی مطلوبی بدست می آید. زنان به ندرت موهای خود را کوتاه میکنند؛ بنابراین میتوان از روش برداشت موی نواری هم برای آنها استفاده کرد و به این ترتیب تعداد گرافت مو را به حداکثر رساند و در عین حال هزینههای کاشت مو را نیز پایین آورد. بيماران كم سن معمولاً درخواست خط موی پايين تر ازحد نرمال دارند ولي بايستی گفت كه ممكن است يك خط موی پايين برای سن 20 سالگي مناسب باشد ولی برای سن 40-30 سالگی زشت و غيرعادی است.

افراد جوانی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند، به این دلیل که طرح ریزش موی آنها معلوم نیست کاندید خوبی برای این عمل نیستند؛ مگر در موارد استثنایی. برای برداشت مجدد مو از بانک موی یکسان در بدن، باید نیم سال صبر کنید. کلینیک ایران نوین، با ۱۴ سال سابقه در زمینه کاشت و زیبایی، پیشرو در بکارگیری تازه ترین روش های ترمیمی مو با استفاده از پزشکان خبره و متخصص کاشت می باشد و تاکنون توانسته است بهترین نتایج کاشت را در ایران به بیمار عزیز ارائه نماید. برای پیوند مو دو روز پس از عمل کاشت مو جهت تعویض باندهای استفاده شده روی پوست سر خود به نزد پزشک و کلینیک خود بروید تا پانسمان شما را تعویض نمایند.

اگر برنامه دارید که بینی خود را سوراخ کنید، راجع به فرایند سوراخ کردن، عوارض آن، مراقبتهایی که باید انجام دهید و قیمت پیرسینگ بینی در این مطلب بخوانید و سپس برای خرید پیرسینگ بینی اقدام کنید. سپس گرافت­های جداشده در قسمت طاس یا کم­موی سر که دریافت­کننده نام دارد، پیوند داده می­شود. از مهمترین این معایب میتوان به عدم تناسب موهای بدن با موی سر نام برد. به علاوه عوارض و معایب آن به طرز چشم­گیری نسبت به کاشت موی مصنوعی کاهش می­یابد. فشار دوش و درجه حرارت آن به هیچ وجه نباید زیاد باشد. باید از تعریق بیش از اندازه هم پرهیز کنید چراکه تعریق زیاد ممکن است موجب بروز عفونتهای شدید در ناحیه پیوند و حتی ناحیهای که از آن گرافت دریافت شده، شود.

به دلیل اینکه زخمی بسته نمی شود و از بخیه استفاده می شود و در طول دوره درمان در ناحیه اهدا کننده کشیدگی بوجود نمی آید، عموما در روش کاشت موی FUE بیمار درد و ناراحتی کمتری را در ناحیه اهدا کننده احساس می کند. روش کاشت مو بدون بانک مو یا روش BHT که در آن از موهای بدن برای کاشت در سر استفاده میشود. برای ترمیم موی طبیعی خود، می توانید به موسسه ترمیم موی پدیده جوان اعتماد کنید. ولی به گفته متخصصان پوست متخصص در زمینه ریزش مو و ترمیم مو هر دو روش در حال حاضر استفاده میشوند.

به مدت یک هفته، بعد از هر وعده غذایی از دهان شویه استفاده کنید. برای بعد از عمل نیز داروهای بعد کاشت مو تجویز خواهد شد که برخی از آنها جهت کاهش درد کاشت مو هستند. آقایان بیشتر به دنبال درمانی برای طاسی خود هستند، اما برخی زنان نیز به دلایل ارثی یا محیطی نیاز به کاشت موی سر دارند. برداشت واحد فولیکولی (FUE) در اوایل دهه ۲۰۰۰ یک رویداد انقلابی بود که هیجان زیادی ایجاد کرد و برخی انتظار داشتند که کاملاً جایگزین پیوند / انتقال واحد فولیکولی (FUT) شود.

انتخاب روش کاشت ابرو بسته به هدف فرد و نوع ابرویی که می خواهد و نیز نوع ترمیم متفاوت خواهد بود. یکی از دو روش FIT یا FUT را برای انجام عمل کاشت مو سر شما انتخاب می کند. نسبت به نوع طاسی، جنس مو و میزان تراکم درخواستی بهترین روش کاشت توسط پزشک انتخاب خواهد شد. فرق چندانی نمی­کند که شما در چه فصلی اقدام به کاشت مو کنید.

برای این کار میتوانید یک گوش پاککن را به محلول آب نمک آغشته کرده و سپس به تمیز کردن حلقه و یا پشت میخ زیورآلات مورد استفاده اقدام نمایید. برای استعلام هزینه کاشت مو به روش BHT تنها میتوان پس از جلسه معاینه حضوری اقدام نمود؛ چرا که شرایط هر دوطلب با داوطلب دیگر متفاوت است. از نظر علمی در یک جلسه کاشت مو با روش ترکیبی در بهترین شرایط حداکثر 4000 گرفت یا 12000 تار مو کاشته می شود. دارویی خاصی جهت مصرف قبل از عمل تجویز نمیشود مگر مراجعه کننده شرایط یا بیماری خاصی داشته باشد و نیاز داشته باشد قبل از عمل داروی خاصی مصرف کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحهی کاشت مو در وب سایت کلینیک ره یا مراجعه کنید. بهتر است قبل از عمل فرد یک وعده غذای سبک میل کند ولی میان وعده و یک وعده غذایی توسط کلینیک به مراجعه کننده داده میشود. بهتر است بعد گذشت ۴ تا ۸ هفته پیرسینگ بینی را تعویض کرده و پیرسینگ جدید در ان بیندازید . ماه دوم تا چهارم بعد از کاشت مو: در این مرحله رشد موهای جدید آغاز میشود. ریزش مو از دو تا چهار هفته بعد از عمل به معنی آسیب فولیکول­ها نیست؛ بلکه بخشی از چرخه رشد طبیعی مو است.

کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو فشار زیادی بر فولیکول­ها وارد می­کند و ممکن است آن­ها را از جای خود خارج کند. از شایعترین عفونتهای باکتریایی بعد از انجام پیرسینگ میتوان به استرپتوکوک، استافیلوکوک، پسودوموناس آئروژینوس و بهندرت میکوباکتریها و کلستریدیوم عامل کزاز اشاره کرد. بههمین دلیل اگر یک نوار باریک از پشت سر برداشته و در جلوی سر کاشته شود باتوجه به ادامه ریزش موهم ممکن است بعدا از نظر بانک مو مشکلی ایجاد شود و هم اینکه دوباره خط ریزش به سمت عقب پیشروی کند و مجددا جلوی سر خالی شود اما غالب افراد میتوانند از این روش استفاده کنند.

معمولا بیماران در سنین ۲۵ تا ۵۰ سالگی به عنوان مناسب­ترین گزینه برای جراحی کاشت مو در نظر گرفته می­شوند. به طور معمول جراحی کاشت مو نیاز به آرامسازی و بیهوشی قوی ندارد، اما اگر برای شما از آرامبخش استفاده شده باشد، بهتر است تا زمانی که تحت تاثیر آن هستید رانندگی نکنید. از آنجایی که ممکن است برای کاشت مو به شما آرام­بخش داده شده ­باشد، بهتر است پس از عمل جراحی از کسی بخواهید شما را به خانه برساند و خودتان رانندگی نکنید. نتایج این آزمایشات در تصمیم گیری برای عمل کاشت مو تاثیر به سزایی دارد. مرکز فوق تخصصی کاشت مو و ترمیم موی رنسانس در سال 1379 تآسیس گردید و طی این مدت بیش از 10000 مورد کاشت مو و ترمیم مو موفق توسط این مرکز انجام شده است.

این روش دائمی بوده و نیاز به ترمیم مجدد ندارد. در سال 1959 یک درماتولوژیست امریکایی اولین ترمیم مو به وسیله پانچ را در ریزش مردانه انجام داد و از این زمان به بعد جراحی های پیوند مو برای ترمیم طاسی مردانه مطرح شد و اورینتریچ بعنوان پدر پیوند مو ملقب شد. آنها با مشاهده اینکه برشهای زیادی از پوست سر باعث درد و جراحت زیادی برای افراد شده است، از فولیکولهای مو استفاده کردند که درد و جراحت کمتری را به همراه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید