کاربرد ژل بهداشتی بانوان چیست / آیا استفاده از آن ضرر دارد؟

فرق پودر ژلاتین با پودر ژله در طعم آن و همچنین شفافیت و براقی آن است.پودر ژلاتین هیچ طعم و رنگی ندارد در حالیکه ژله دارای رنگ و طعم است. یک اشکال بسیار مهم درباره ژل های روان کننده مبتنی بر آب آن است که این نوع ژل ها با توجه به اساس آبی که دارند نسبت به سیلیکون و دیگر روان کننده های موجود درصد جذب بالایی دارند، این جذب بالا احساس نسبتاً چسبناکی در انگشتان یا آلت تناسلی میدهد. با توجه به وضعیت صنایع غذایی در کشور و استفاده از رنگ های مصنوعی و مواد افزودنی نامناسب، توصیه می شود که کودکان، به خصوص کودکان زیر سه سال، از ژله های آماده، پاستیل و مارشملو استفاده نکنند. استفاده میشود. از خواص پودر ژلاتین به دلیل فراوانی پروتئینی که در آن وجود دارد حفظ سیستم ایمنی بدن است.بضیها پودر ژله و ژلاتین را با هم یکی میدانند اما اینگونه نیست. ژلاتین ترکیب غذایی پروتئینی خالص باوزن مولکولی بالا و خواص عملکردي باارزش است که از دناتوراسیون حرارتی کلاژن بدست می آید. حالا که با لیستی از خواص بی پایان آلوئه ورا برای پوست و سلامتی مواجه شدیم، بد نیست ژل این گیاه را در خانه داشته باشیم تا بتوانیم از فواید آن بهره مند شویم.

ژلاتین غشاء داخلی دستگاه گوارش را پوشانده و در مقابل عوامل خطرزا و تحریک کننده از آن محافظت ميکند. پروتئینها از 20 اسید آمینه تشکیل شدهاند که 9 اسید آمینه ضروری و مابقی غیر ضروری هستند. پروتئینها از اسیدهای آمینه تشکیل شدهاند. در چند دهه اخیر مکملهای تغذیهاي مثل گلوکزآمین و کندروتین سولفات به عنوان عوامل از بین برنده علائم اين بیماریها به کار برده شدهاند که اثرات به خصوصی روی علت اين بیماریها گذاشتهاند.مطالعات کلینیکی پیشنهاد کردند که کلاژن بدلیل داشتن مقادیر زیاد اسیدآمینه برای درمان اين بیماریها ميتواند مفید باشد. پوکی استخوان و التهاب مفاصل (آرتروز) دو بیماری از شایع ترین بیماریهای استخوانی هستند که برای درمان اين بیماریها از داروها و هورمونهای متنوعی مثل کورتونها، استروژن ، بیس فسفوناتها، کلسیتونین، فلوراید و مشتقهای پاراتورمون استفاده ميشود. افرادی که معتقدند، استفاده از ژل های بهداشتی بانوان ضرر دارد ، می گویند شستشوی واژن با این گونه مواد نه تنها باکتری های مضر، بلکه باکتری های مفید ناحیه تناسلی زنان را از بین می برد و واژن را مستعد ابتلا به عفونت های بیشتر می کند.

بهترین زمان ها برای شستشوی واژن با ژل های بهداشتی قبل و بعد از نزدیکی، بعد از دوران قاعدگی و بعد از استخر هستند که بیشترین کاربرد را دارند. اگر زمانی پودر ژلاتین در دسترس نبود ورقههای ژلاتینی بهترین جایگزین پودر ژلاتین هستند. با اینحال، اگر زیاد ژلوفن مصرف می کنید، یا مدت طولانی است که از این دارو استفاده می کنید، نمی بایست این خطر را نادیده بگیرید. اگر از مداد ابرو استفاده کرده اید بهتر است بعد از هر بار استفاده از ریمل ابرو آن را تمیز کنید تا از رنگی شدن ابرو در سری های بعد جلوگیری شود. اما در مواقعی که شرایط مناسب مهیا نباشد، زنبورداران لارو ها را به کندویی دیگر منتقل می کنند و منتظر تولید ژل رویال توسط آن ها می شوند. می توانید از یک الی دو قطره ژل ضد باکتری استفاده کنید. به نظر می رسد امروزه شاهد رشد استفاده از این ماده طبیعی در بین مردم هستیم و در سال های آتی با شناخت بیشتر نسبت به این ماده، افراد مختلف برای درمان بیماری های خود به سراغ ژل رویال خواهند آمد.

در مطالعات آزمایشگاهی حیوانات و انسان نشان داده شده است که ژلاتین ممکن است اسیدآمینههای لازم برای ساخت کارتیلاژ (ماده سازنده پوست) را تامین کرده و همچنین آن را ترمیم کند. در مطالعات انجام شده ژلاتین به عنوان یک ماده پپتوژنیک (پروتئینی که در معده هضم شده و به قطعات کوچکتری مثل پپتید تبدیل ميشود) جریان مایع معدی را افزایش داده و در نتیجه هضم و جذب را بهبود ميبخشد. نیکخواه رانکوهی، م.، سهیلی فر، س.، مرشدی، ا.، ترابی، س.، کفیل زاده، ث.، 1395. گزارش موردی نادر از افزایش حساسیت وابسته به ژلوفن. اما کاربردهای زیادی از جمله: پودر زلاتین برای مربا، پودر ژلاتین برای دسر، پودر ژلاتین برای شیرینی و … برای قوام آمدن میتوان از پودر ژلاتین برای مربا استفاده کرد. در این زمان باید ورقههای ژلاتین را در آب جوش حل کنیم و زمانیکه مربای ما در حال قوام آمدن است به آن اضافه کنیم. باید گفت که ژلاتین مادهاي جامد، ترد و شفاف بوده و طیف رنگی آن از زرد کم رنگ تا سفید ميباشد، بيمزه و بیبو است و دارای 90-84 درصد پروتئین، 2-1 درصد نمکهای معدنی و 15-8 درصد آب بسته به منبع مورد استفاده آن ميباشد.

دیدگاهتان را بنویسید