پیشگیری کننده از پوکی استخوان و

به علت تغلیظ شیر در هنگام تهیه ماست، مقدار پروتئین های ماست در مقایسه با شیر در حجم مساوی، بیشتر است. دکتر علیرضا احتشامی متخصص تغذیه در گفت و گو با خبرنگار سلامت خبرگزاری برنا در مورد خواص ماست گفت: در طب قدیم فواید فراوانی برای ماست قائل بودند که بیشتر آنها مورد تایید علم جدید نیز قرار گرفته است. ماست موسیر و بورانی اسفناج از انواع خوراکی هایی هستند که شما می توانید آن ها را به کمک ماست تهیه نمایید. ۲. این ماست را به مدت دو هفته می توانید داخل یخچال نگهداری کنید. از میان مقالات پژوهشگران کره­ای که در این باره تحقیقاتی کردهاند، میتوان به مقالۀ لونگ وی کیم (Long-Wee Kim, 1993) با عنوان «تصوّر مسلمانان از کره در متون ادبی اولیه عربی و ایرانی» اشاره کرد که در واقع، معرفی سالشمار منابع فارسی و عربی دربارۀ کره است، امّا تحقیقات هی سو لی دربارۀ جایگاه کره در متون ایرانی و اسلامی از اهمیّت و جایگاه ویژه­ای در اینگونه مطالعات برخوردار است. همانطور که پروتئین برای مستحکم شدن مو مفید است، اسید لاکتیک نیز به گردش خون کمک کرده و باعث رشد بهتر و سریعتر موها می شود. معروفترین گروه موسیقی کره یعنی بیتیاس، سفیر صلح در سازمان ملل شده است، سخنرانی میکند، به برنامههای گفتوگومحور بینالمللی دعوت میشود و کنسرتهای میلیونی در کشورهای جهان برگزار میکند.

علاوه بر ایران و کشورهای همسایه، در کشورهای اروپایی و فرهنگ های مختلف نیز مصرف کنندگان خاص خود را دارد. به علاوه از خواص ماست نیز میتوان به تامین نیاز های بدن به کلسیم و پروتئین اشاره کرد. از آن جایی که شیر منبع هر دوی این پروتئین هاست، یک لیوان بزرگ آن، ترکیب ایده آلی از پروتئین های سازنده ماهیچه را برای بدن فراهم می کند. برای تهیه این دوغ، ابتدا ماست را داخل مشک های پوستی یا برقی میریزند تا کره آن جدا شود. در روز بعد آب موسیرها را بریزید و قسمت های اضافی و زائد موسیرها را جدا کنید و دور بریزید و سپس باقی مانده موسیر ها را با کمک چاقو تیز به خوبی ریز کنید توجه داشته باشید که قطعات موسیر هر چه ریزتر باشند برای تهیه ماست موسیر بهتر است. دوغ يکي از نوشيدنيهاي سنتي ما ايرانيهاست که بعد از آب و شير، سالمترين نوشيدني محسوب ميشود. البته غذاهای “با طعم پنیر” یکی از انواع پنیر ها محسوب نمی شوند. پرتاب این موشک که دوربردترین موشک آزمایششده کرهشمالی چند سال اخیر محسوب میشود، هفتمین آزمایش موشکی پیاپی این کشور مجهز به سلاح هستهای در ژانویه ۲۰۲۲ است. این بازار ارائه کننده بهترین برند ماست موسیر در ایران است و سعی بر آن دارد تا در این روز های پرمشغله، انجام خرید مواد غذایی را آسان کند.

• اگر می خواهید از موسیر تازه برای تهیه ی ماست و موسیر استفاده کنید باید حتما آن را شیرین کنید. برای درست کردن ماست موسیر از شب قبل موسیرها را در درون مقداری آب خیس کنید تا موسیرها نرم شوند. اما موسیر تازه ماست را آب می اندازد. شیر گاو حالت استانداردی پیدا کرده است و بقیه شیر را با آن مسنجند. در نظر داشته باشید مصرف موسیر به صورت خام به دلیل بیشتر بودن خواص آن توصیه می شود. به علت تاثیر آنزیم باکتری های ماست بر روی پروتئین های شیر، قابلیت هضم پروتئین های ماست بیشتر و آسان تر می شود. افرادی که دچار عدم تحمل لاکتوز (قند موجود در شیر) هستند، می توانند به جای شیر از ماست استفاده کنند، بدون اینکه عوارض ناشی از عدم تحمل لاکتوز در آنها بروز کند، زیرا لاکتوز موجود در شیر به وسیله باکتری های ماست تبدیل به اسید لاکتیک می شود. بررسی ها نشان داده است تجزیه لاکتوز به وسیله باکتری های ماست، حتی پس از هضم نیز ادامه دارد.

ماست نسبت به شیر حاوی مقدار کمتری قند شیر (لاکتوز) است. مصرف موسیر برای تسکین سرفه و تنگی نفس، رقیق کردن خون، افزایش ادرار، از بین بردن رطوبت مفاصل، تقویت قوای جنسی و ازدیاد منی مناسب است. • استفاده از موسیر خشک و کمی خرد شده باعث می شود آب ماست کشیده شود و ماست شما سفت تر و خوشمزه تر شود. با مصرف یک میانوعده سالم و خوشمزه به راحتی میتوانید ساعت خوردن شام را عقب بیندازید. ماست مو سیر یکی از انواع خوراکی های خوشمزه است که از افزودن موسیر به ماست بدست می آید. بلو چیز ( پنیر آبی ) نامی کلی برای انواعی از پنیر است که از شیر گاو، گوسفند یا بز و به کمک کپک خوراکی آبی رنگی از خانواده پنیسیلین تهیه میشود. خوراکی از انواع لبنیات که از شیر تهیه کنند. توجه کنید که در این مدت نباید شیر را تحت هیچ شرایطی تکان داده و با با استفاده از قاشق یا ملاقه به هم بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید