پخش ماهی سالمون آزاد دریایی در ایران – قیمت خرید و فروش ماهی سالمون

جهان نيوز، قیمت ماهی در روزهای اخیر افزایش داشته است به گونهای که هر کیلوگرم ماهی قزل آلا تا ۱۲۰ هزار تومان هم فروخته میشود، اما یک گونه کمیاب در دریای خزر زیست میکند که اگر صیادی شانس بیاورد و یک قطعه از این ماهی در تورش بیفتد بسته به وزنی که دارد از سه تا ۷ میلیون تومان کاسب خواهد شد، ماهیان آزاد، بزرگترین نمونه قزل آلای دریایی که به دلیل گوشت خوشمزه و لذیذ و کمیاب بودن ارزش تجاری بالایی دارند. ایران بزرگترین صادرکننده خاویار جهان در کنار روسیه ، قزاقستان ، ترکمنستان و آذربایجان است.

بنابراین ، هرچه تخم مهای خاویار سبک تر و لطیف تری باشد ، قیمت و لذیذی آن بالاتر است. برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره های زیر در تماس باشید. یا با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. برای خرید انواع ماهی می توانید در قسمت دیدگاه نام خانوادگی، شماره تماس و محصول مورد خود را نوشته تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند(اطلاعات تماس شما برای دیگران نمایش داده نمی شود و فقط مدیر سایت به آن دسترسی دارد). اما این وضعیتی است که قبلا رخ داده است و تا مادامی که آکواریوم داران قصد تکثیر ماهی اسکار را داشته باشند و نخواهند وقت و فضای لازم برای تولید مولد توسط خودشان را صرف کنند.

کاهش در تعداد جمعیت مشاهده شده است ، امروزه ذخایرارزشمند این گونه بدلیل صید بی رویه و غیر قانونی ( قاچاق) به شدت کاهش یافته است. رییس اداره محیط زیست شهرستان تنكابن نیز علت اصلی كاهش تعداد ماهی آزاد در رودخانه های شهر را صید بی رویه ، آلودگی آب و تغییر رژیم آبی دانست و گفت : وقتی مزارع برنج ناگهان به باغ های كیوی تبدیل می شوند نباید انتظاری جز بالا رفتن مصرف آب كشاورزی و پایین آمدن دبی آب رودخانه ها داشت.

آلاینده موجود در این ماهی پایین تر از سطح مورد تایید است، اما هنوز هم بالاتر از آنچه که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست به عنوان سطح ایمن در نظر گرفته شده، می باشد. این نوع ماهی بیی آزار می باشد و قادر است با تمام ماهی های گوشتخوار و برخی از ماهی های گیاهخوار همانند گورامی در یک تانک زندگی کند. برخی از ماهیان هم پرورشی هم دریایی شان یافت می شود. گربه ماهی یک ماهی درنده است ، در رژیم غذایی آن انواع ماهی ، قورباغه ها ، نرم تنان ، برخی از گونه های پرندگان و پستانداران وجود دارد.

علاوه بر این، غذاهای زنده مانند بچه های گوپی، مولی و میگوی آرتمیا و حتی سبزیجات برگ دار مانند کاهو و اسفناج نیز برای تغذیه این ماهی قابل استفاده هستند. در صورت نگهداری صحیح، این ماهی قادر است تا 10 سال نیز زنده بماند. در شرایط طبیعی تولید مثل ، سن بلوغ ماهیان آزاد در رودخانه کورا ۴ تا ۹ سال ، در رودخانه Samur بین ۳ تا ۵ سال و به ندرت در ۲ سالگی در ناحیه (Yalama ) بالغ می شوند ، ماهیان نرگاهاً درشرایط ساحل رودخانه ها در یک سالگی نیز بالغ می شوند . ماهیان بالغ در شوری حداکثر ۱۳ درصد خزر نیز مشاهده شده اند .

گوشت ماهی مورد نیاز باشندگان بلخ کمتر از ۱۰ درصد از حوضهای ماهیپروری تهیه میشود. بچه ماهی های ۶ ماهه قادر به تحمل شوری آب تا ۶ درصد و ماهیان ۱۴ تا ۱۶ ماهه، شوری ۱۲ درصد را تحمل می کنند . شوری :جزء گونه های لب شور دریایی می باشد . از نظر اکولوژی درگروه طبقه بندی نگتونها قرار دارد و جزء ماهیان مهاجر رود کوچ ( آنادروموس ) است.

انواع ماهیانی ماهی شیر، شوریده ، ماهی سفید، کولی، کفال، ماهی حلوا از جمله ماهیان دریایی محسوب می شوند. بر روی کاغذ ماهی وحشی برنده این مقایسه است. از کرم های خاکی گرفته تا ماهیان کوچکتر که قدرت دفاع از خود را ندارند، به عنوان غذای مقوی برای این ماهیان محسوب می شوند. دقت کنید که فاصله ذغالها از ماه ی زیاد باشد تا نسوزد. آنجل هایی هستند که در ایران تکثیر و پرورش یافته اند. 1. افزایش میزان رهاسازی از تولید مراکز هچری ( تکثیر مصنوعی )که از راه های اساسی برای حفاظت گونه های است که فاقد شرایط تولید مثل طبیعی می باشند .

ارتباط با شرایط اکسیژنی : جزء زیرگونه های Oxyphilic قرار دارند.و در نواحی که غلظت اکسیژن بالاست زندگی می کنند . در میان آنها ، نژادهای مختلف بر حسب شرایط محلی ایجاد شدهاند که از نظر شکل بدن و نحوه زندگی باهم متفاوت هستند و به همین جهت شناسایی آنها به دلیل تنوع زیادشان مشکل است. حتى گونههایی که از آب شیرین به آبهای شور مهاجرت نمیکنند، دقیقاً در محلی که نیاکانشان تخمگذاری کردهاند، این عمل را انجام میدهند.

زیستگاه : این گونه در نواحی ساحلی و در ا عماق ۴۰تا ۵۰ متر ازسطح آب یافت می شود . وزنی معادل ۶۰ تا ۱۳۰ کیلوگرم دارد و طولی معادل ۱ متر تا بیش از ۲ متر که در فاصله ۱۲ تا ۱۴ سالگی بالغ میگردد. در مدت سرخ کردن ماهی میتوانید از مخلوط کره، آبلیمو یا آب نارنج و زعفران دم کرده سسس درست کرده و با برس روی ماهی بمالید تا ماهی طعم و مزه بهتری پیدا کند. میتوانید به همراه ماهی، فلفل دلمهای یا هرنوع دیگر فلفل را کباب کنید.

مورد دیگر به عنوان معایب این نوع از فعالیت ها مداومت در تعویض آب استخرها می باشد. این ماده معدنی معمولا از نمک های ید دار دریافت می شود . بدن انسان برای تمامی عملکردهای خود نیاز به این اسید چرب دارد و از طرفی قادر به ساخت این اسیدهای چرب نیست بنابراین باید آن را از محیط بیرون دریافت نماید. ماهیانی که بطور طبیعی در محیط های آزاد دریا، اقیانوس، رودخانه زندگی می کنند و تمامی مراحل زندگیشان طبیعی انجام می شود ماهیان دریایی گفته می شود. مجازی امیری، ب.، بحرکاظمی، م.، پوستی، ا.، ویلکی، ا.، 1384. مطالعه بافت شناسی مراحل رشد لوله گوارش ماهی آزاد دریای خزر (Salmo trutta caspius) از زمان تفریخ تا مرحله بچه ماهی یک تابستانه.

دیدگاهتان را بنویسید