هر آنچه که باید درباره سنگ کلیه بدانیم – دکتر حسین کرمی متخصص ارولوژی

شاهزادگان ولایت را کم و بیش خودمختاری داده بودند. چنانچه افراد کف پا را بیش از حد سایش دهند، خراشهایی در کف پا ایجاد شده و باعث انتقال میکروب میشود. تحقیقات صورت گرفته در این معدن نشان میدهد که ظرفیت این معدن بیش از ۳ میلیون تُن آهن تخمین شده است. از آنجایی که برای درمان درد کیسه صفرا حتماً باید به پزشک مراجعه کرد، اما به عنوان اقدام فوری جهت تسکین درد می توان از راهکارهای خانگی نیز استفاده کرد. در سال هاي اخير متخصصان طب سنتي كشف كرده اند كه سنگ پا كشيدن خواص بسيار زيادي براي درمان بسياري از بيماري ها دارد.

البته امروزه طرح های بسیار جدیدتر و زیباتری از این سنگ ها به بازار عرضه گشته اند که این تنوع در شکل و ظاهر سنگ بادبر نیست بلکه در نوع سنگ ها می باشد که از گذشته معادن بیشتر کشف شده و تنوع رنگی بالایی از سنگ های گوناگون را میتوان به سبک بادبر تولید و فرآوری کرد. لاستیکی انعطاف پذیرترین چسبی است که در سنگ سنبادهها استفاده میشود. از این رو، توصیف دقیق و کامل حجرالأسود برای ما میسر نیست؛ زیرا به علت ملاطی که دور سنگ را گرفته است اکنون تنها هشت قطعه کوچک از سنگ دیده میشود که بزرگترین آنها به اندازه یک خرماست.

شخصیت این سنگ از نوع رنگی ارائه می شود که به طور ضمنی شامل یک احساس است. سنگ ماه تولد متولدین هرکدام از ماههای سال تاثیرات مثبتی بر روی متولدین خود میگذارد، به نوعی میتوان گفت هر سنگ با متولدین ماه خاصی ارتباط بیشتر و عمیقتری برقرار میکند و ارتعاشات این نوع سنگ خاص اثر گذاری بهتری روی متولدین ماه خود دارد. 2. از طرفی نوع مصنوعی آن از جنس پلاستیک است که تفاوت بسیار زیادی با پوکه صنعتی دارد و به دلیل ایجاد حفره در سطح آن عمل سایندگی را داراست. واحدهای کوچک روستایی به وسیله رئیس روستا که معروف به «قریهدار» ملک، و ارباب بود اداره میشد.

هر ولایتی دارای چندین «ولسوالی» بود که به وسیله مسئولی به نام «ولسوال» اداره میشدند و ولسوالیها در برابر «والی» مسئولیت داشته و میبایست گزارش کار را به آنها میدادند، البته هر ولسوال امکان داشت چندین علاقهداری را نیز اداره کند. هر کدام از این ولایات به وسیله فرمانداری «والی»، اداره میشد که در برابر وزارت داخله در کابل مسئولیت داشتند. الماس که سنگ ماه تولد فروردین است، یک درمانگر واقعی است. الماس چشم را تقویت میکند.

تا نیمههای قرن هفدهم میلادی، با وجود ستیزهای داخلی بین اصناف تراشدهنده الماس و تجار آن،شهر همچنان موقعیت خود را حفظ کرد ولی در پایان این قرن، آمستردام(مرکزهلند)پیش افتاد.آمستردام در آن زمان، شهری بود با امتیازات زیاد زیرا هم مذهبی بود و هم شهری بود که ستیزها و کشمکشهای داخلی در آن وجود نداشت و در قرن هجدهم، نه تنها انحصار تراش الماس را بدست آورد بلکه تجارت و معامله آن را نیز بدست گرفت.

دردی که به شکل موج احساس شود و شدت آن تغییر کند. زمرد فشار خون و بيماري قلبي را نيز کنترل مي کند. مهمترین ولایات تحت کنترل شاهزادگان و امیران، کابل، قندهار، هرات، ترکستان افغانستان، قطغن و بدخشان بودند. اگر پوست عالی به نظر برسد باعث می شود احساس خوبی داشته باشید بنابراین مراقبت از پوست مهمترین بخش زندگی روزمره ما است. اگر در آرنج یا زانو رنگدانه های تیره مشاهده می کنید، خواص استفاده منظم از سنگ پا می تواند به کاهش و رفع تیرگی آرنج و زانو شما کمک کرده و رنگ پوست شما را یکدست کند.

مصرف منظم گرده گل، بطور قابل ملاحظهای از تجمع پلاکتها و تشکیل پلاکهای مسدودکننده سرخرگها (تصلب شرایین) جلوگیری میکند. ورزش منظم: ورزش منظم با کمک به بهبود گردش خون، سلامت سلول ها را تضمین میکند. از مطالعات و تفحصات جيو لوجست ها چنين استنباط ميگردد که در حدود دوازده توده ذخاير مس در نقاط مختلف افغانستان موجود است. این گیاه منبع بسیار خوبی از فیبرهای محلول است که به کلسترول در صفرا متصل شده و از تشکیل سنگ کیسه صفرا جلوگیری میکند.

سومین معادن آهن افغانستان که با سایه دریا رقابت میکند معادن دهانه درغوشتک است که ۴۷ فیصد آهن دارد. افغان اگرچه در لغت به معنای ناله و فغان است اما در حقیقت مستعرب واژهٔ اوغان است که به اقوام پشتون گفته میشود اما قانون اساسی افغانستان هر تبعهٔ کشور افغانستان را صرفنظر از قومی که بدان تعلق دارد «افغان» اطلاق میکند. معدن حاجی گک دارای سه ذخیره بزرگ است که دو ذخیره آنرا گروپ هندی و آخری را شرکت کانادایی با دولت افغانستان غرض استخراج قرارداد نمودهاند. طبق آمار سال ۲۰۰۵ دارای ۳۵ ولایت است. مضافاً این که نمایندههایی در هر ولایت وجود داشت که روند اجرایی کار را مستقیماً به کابل گذارش میدادند.

اما در نزدیکی این معدن در ساحه ۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع سنگهای معدنی پارچهای جغله مانند وجود دارند که به اساس آن میتواند دخایر معدن مذکور به اندازه قابل ملاحظه افزایش یابد. این معدن در ولایت بغلان موقعیت دارد که در آن سه کتله مجزای اجسام معدنی هماتیت – مگنیتیتی با ضخامت ۱۲-۷۵ متر، طول ۹۰-۴۵۰ متر شناسایی شده است. به گفته وزارت معادن و پطرولیم، در معدن سیاه دره یکاولنگ عناصر کیمیاویی وجود دارند که در ساخت فولاد با کیفیت از آن استفاده شده میتواند.

این رژیم غذایی توانایی کاهش خطر تشکیل سنگ کلیه، بهبود سایر عناصر سلامت کلی مانند فشار خون پایین و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سکته مغزی و سرطان را دارا است. این اتفاق خطر ابتلا به سنگ کلیه را به میزان قابل توجهی افزایش میدهد. 1 سنگ کلیه چیست؟ این راه حل باید روزانه برای بهترین نتیجه از بین بردن سنگ های قیمتی استفاده شود. در بعضی روایات و احادیث دیگر نیز پیرامون ویژگی های درمانی سنگ سفید قیمتی یا همان در نجف در باب دور کردن انرژی منفی، پیروزی بر دشمنان و زشتی ها، کسب حس آرامش و رابطه با انرژی های معنوی با ارزش اشاره شده است.

فیروزه از جمله سنگ های قیمتی است که دارای رنگ آبی مایل به سبز می باشد. جراحی غده پاراتیرویید : برخی از موارد مهم ترین عاملی که موجب شکل گیری سنگ کلیه می شود پرکاری غده پاراتیروئید است به همین دلیل برای از بین بردن عامل این عارضه به جراحی دست می زنند. هم سونوگرافی و هم OCG میتوانند سنگ صفرا را در 95 درصد موارد نشان بدهند.  معادن آهن در ساحۀ کوه دراش ولسوالى حصۀ دوم بهسود ولایت میدان وردک همچنان يک معدن آهن در منطقۀ منگسک اين ولايت وجود دارد.

این معدن در ۱۰۰ کیلومتری شمال شهر کندهار در ولسوالی خاکریز کندهار موقعیت دارد. ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب کابل قراردارد. معادن لاجورد عموماً در ارتفاعات بلند شمال افغانستان واقع گرديده و مهمترين معدن آن در سرسنگ بدخشان واقع است. برای ساخت ذوب آهن از چند معدن ذغال سنگ در شمال بامیان مثل معدن ذغال سنگ دره صوف و یکاولنگ میتوان نام برد. درین کشور معادن که بمقادیر وافر وجود دارندعبارتند از معدن آهن طلا، کرومیت، ذغال سنگ، لاجورد، مس نفت وگاز طبیعی مرمر سفید و رنگه میباشد. قطعات ذغال سنگ با کیفیت در ولسوالی سیغان و ولسوالی کهمرد، از مربوطات ولایت بامیان در ساحهای به حدود ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر موجود میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید