هرآنچه باید درباره انواع الماس و برشهای آن بدانید

Si2O6 در رنگ های سبز ، سفید ، قرمز ، زرد و قهوه ای ، به صورت مات و نیمه شفاف موجود می باشد که نوع نیمه شفاف سبز زمردی آن بسیار ارزشمند است. این گوهر دارای سختی 6.5 تا 5.5 در مقیاس موس و شفاف تا نیمه شفاف، وزن مخصوص 1.98 تا 2.20، رنگ خط سائیدگی سفید و جلای شیشه ای می باشد. امروزه نیمه رساناهای زیادی مانند سیلیکون در گستره وسیعی از دستگاه های الکترونیکی به کار می روند، اما الماس با توجه به دامنه تغییرات حرارتی و سرعت فوق العاده بیشترش، تنها در مقایسه با خلاء است که عنوان دومین نیمه رسانای برتر جهان را به خود اختصاص میدهد.

پزشک معالج ممکن است انجام آزمایش خون را نیز تجویز کند تا به دنبال علائم عفونت باشد یا بررسی کند که آیا کبد به طور عادی کار میکند یا خیر .اگر علائم و نتایج تست نشان داد که ممکن است سنگ کیسه صفرا داشته باشد، معمولاً برای آزمایشهای بعدی ارجاع داده میشود. برای پاکسازی و شارژ این سنگ بهتر است آنرا مدت حداقل دو ساعت زیر خاک قرار دهید تا در معرض انرژی های پاک مادر زمین قرار گیرد. جاسپر زرد ترس ، استرس و اضطراب را کاهش می دهد و آرامش و ذهنی پاک و آرام را به شما هدیه می دهد .

همانطور که میدانید الماس از معدن استخراج می شود و دارای ناخالصی هایی هستند شما میتوانید به وسیله لوپ یا همان بزرگنمایی با لنز آنها را مشاهده کنیم.در بالا خواندیم که الماس دارای بالاترین سختی در بین عناصر طبیعت است شما میتوانید یا سمبادهی کاغذی الماس را امتحان کنید اگر رویش خش افتاد بدل است و اگر سالم بود اصل است.سنگ الماس را در جلوی دهان خود بگیرید و ۵ تا ۶ ثانیه به آن “ها” کنید اگر بخار از رویش رفت و پاک شد اصل است.الماس اصل دارای انعکاس خوبی است شما میتوانید انعکاس نور را آزمایش کنید.الماس اصل همواره در آب فرو میرود اگر روی سطح آب شناور باشد بدل است.سخن آخردر نگهداری از جواهرات گران قیمت مثل الماس، دقت زیادی به خرج دهید زیرا هر کدام از عوامل مانند گرد و غبار، چربی، مواد شوینده و چربیهای پوستی میتوانند ظاهر الماس را تحت تاثیر قرار دهند و در نتیجه برش موجود بر روی این سنگ را از بین ببرند؛ مواظب باشید تاجایی که امکان دارد آن را از هرگونه ضرب و آسیب دور نگه دارید.تراشهای الماس انتخابی شخصی است که فقط و فقط با مطالعه در این حیطه و شناخت انواع این برشها بدست خواهد آمد.

شخص باید به هنگام پوشیدن الماس دور گردن بسیار دقت کند چرا که این باور وجود دارد که الماس تفکرات شخص را چه آن افکار مثبت و چه منفی باشند تشدید می کند، و اگر شخصی که آن را می پوشد افکار و احساس منفی داشته باشد جریان انرژی را مسدود می کند. الماس قادر به تطهیر کردن تمامی موانع انرژی ، افزایش اعتماد به نفس و عشق است و می تواند شخص را از موانع عاطفی خود آگاه کند. بر طبق متون تاریخی الماس به عنوان یک پوشش در مراسم های مذهبی شمن ها برای مراقبه برای رسیدن به عالم روحانی والاتر استفاده می شده است.

اساساً هر یک از درد بدن شما معمولاً مسکن مصرف می کند و یا برای ماساژ درمانی استفاده می شود ؛ درد تسکین درد چند ساعت طول می کشد, نه فقط چند دقیقه.هنگامی که گرمای ویژه مادون قرمز دور از میان سنگ های یشم سبز عبور می کند, اجازه می دهد تا حرارت بیشتر از یک لایه گرمایش سنتی نفوذ کند و به اعماق عضلات, مفاصل و اندام ها نفوذ کند گردش خون شما را افزایش می دهد – که به طور مستقیم منجر به تسکین درد و التیام – در چند دقیقه یا کم تر می شود. از این رو، توصیف دقیق و کامل حجرالأسود برای ما میسر نیست؛ زیرا به علت ملاطی که دور سنگ را گرفته است اکنون تنها هشت قطعه کوچک از سنگ دیده میشود که بزرگترین آنها به اندازه یک خرماست.

تراش الماس کاشن یا کوسن برای افرادی که سادگی و طبیعی بودن را میپسندند انتخاب خوبی می باشد. اصلی ترین روش تولید الماس مصنوعی است و به علت کم هزینه بودن هنوز بهطور گستردهای به کار میرود. الماس مصنوعی بهطور گستردهای در سایندهها، در ابزارهای برنده و صیقل دهنده و در گرماخورها مورد استفاده قرار میگیرد. گفته می شود که الماس گرفتگی های چاکرای تاج را به همراه گرفتگی های شخصیت فرد باز می کند. گرفتگی های موجود در هفتمین چاکرا یا همان چاکرای تاج را به همراه گرفتگی های موجود در حالات شخص باز میکند. ۶٫ استفاده از سنگهاي تراورتن و مرمريت و مرمرها در فضاي باز بهدليل بارانهاي اسيدي شهرهاي بزرگ مثل تهران، پس از چند سال درخشندگي، کيفيت خود را از دست داده و چهره ساختمان را کهنهتر نشان ميدهند.

حجرالأسود مطابق برخی روایات رنگ سیاهی را به خود گرفته است،هنگامی که دستهای ناپاک اهل شرک و نفاق و گناهکارانی که بر سنگ حجرالأسود مالیده میشود، این سنگ اثراتی از آنها میپذیرد و به مرور زمان رنگ سیاهی به خودش میگیرد. از دير زمان از تالك بعنوان يكي از اجزا سازنده گريسها استفاده ميگرديد. دما بالا (HP HT) که اساسا تقلیدی است از فرایند طبیعی شکلگیری الماس میتوان زمان تشکیل را به حداقل رساند. چگونه شکلگیری الماس را درست به مانند چگونگی تشکیل نفت باید در تاریخچه زمینشناسی سیاره خاکیمان جستجو کنیم.

با عبور یا انعکاس اشعه ماورا بنفش در کریستال های مصنوعی و یا طبیعی گاهی می توانیم تفاوت آنها را مشخص کنیم. به علت حرکات عمودی کوه زائی یا قاره زائی این فوران ها در لایه گوشته آغاز شده و سر راه خود، تکه هایی از سنگ های گوشته را کنده و بدون ذوب کردن به سطح زمین منتقل میکند. بسیاری از الماس های کشف شده از طریق فوران های آتشفشانی به سطح زمین حمل شده اند. با برخی از فوران های آتشفشانی (فوران خاصی با نام فوران کیمبرلیت) سنگ های الماس که در دما و فشار بالایی لایه گوشته زمین تشکیل شدهاند، به سطح زمین میرسند.

در شکلهای مختلفی میتواند یک رسانای خوب به شکل گرافیت، یکنیمهرسانای خیلی سخت به شکل الماس و هنگامی که با یک جزء مناسب مخلوط شود، یک ابر رسانا گردد. در شکل بالا، در سمت چپ نفریت سبز تیره ای را مشاهده می نمایید که یک رنگ سبز زیبایی را همراه با نور به نمایش گذاشته است،. این تصور وجود داشته که الماس دارای مجموعه ای از خواص جادویی است. سنگ های متولدین مرداد ماه شامل زبرجد ، اونیکس ، عقیق سلیمانی سیاه ، بلور کوراتز ، توپاز طلایی ، الماس و تورمالین می شود . تمام این برشها در کنار رنگهای الماس میتوانند درخشش خاصی داشته باشند، که از رنگهای مختلف الماس میتوان به بی رنگ، زرد، سبز، قهوهای و آبی، نارنجی و سیاه اشاره کرد.اینسرت تراشکاری چیست؟

دومین الماس بزرگ جهان، یک قطعه الماس ۱۰۱۱ قیراطی است که از معدنی در جمهوری بوتسوانا در جنوب آفریقا استخراج شده است. امروزه الماس را از معادن مختلفی در سراسر جهان استخراج میکنند. فرآیند تشکیل الماس های طبیعی به 4 روش زیر است. این خلاصه ای از چگونگی شکلگیری الماس است. الماس ها نباید تصفیه و یا پر شوند. شاید این نوع از الماس محبوبترین نوع برای استفاده در پلاک یا پایه آویز میباشد، زیرا جلوهای سرتاسر درخشش دارد و در کنار الماسهای کوچک دیگر نیز بسیار زیبا به نظر خواهد رسید. همچنین برای استفاده در انگشتر، در میان افرادی با انگشتان کوتاه بسیار محبوب است.

در همه ادوار ذکر شده، بر نمادین بودن نقوش برجسته تاکید شده است. علاوه بر خصوصیات عمومی ذکر شده، هر توپاز بسته به رنگی که دارد خواص مربوط به خود را هم دارد. درد کولیک کلیوی، به طور مکرر خود را نشان می دهد و از بین می رود، اما می تواند شدید باشد. سرطان کیسه صفرا – در مردمی که سابقه سنگ کیسه صفرا داشته اند خطر ابتلا به سرطان کیسه صفرا افزایش داشته است اما سرطان کیسه صفرا بسیار نادر است بنابر این حتی اگر خطر ابتلا به سرطان بالا است احتمال ابتلا به سرطان کیسه صفرا هنوز هم بسیار پایین است.

دیدگاهتان را بنویسید