نتایج مصرف ماست بر سلامتی – سبک زندگی

ویژگی های ماست مورد استفاده برای تولید دوغ: در کارخانه های لبنی، مادۀ اصلی و رایج تولید دوغ ماست است و یا در روش دیگر دوغ مستقیماً از شیر، تولید می شود. پنیر بوترکیزه خیلی سریع ذوب میشود که همین مورد باعث استفاده آن در انواع غذاها شده است. بر طبق مطالعات متعدد ، سلولهای ایمنی بدن افرادی که به مدت سه ماه و هر روز دو فنجان ماست دارای ارگانیسم های فعال میخورند ، در مقایسه با کسانی که ماست نمیخورند بسیار بیشتر تقویت میشود . در این مرحله ظرف همچنان گرم است ولی بهتر است در یخچال تا سه ساعت بدون دست خوردن بماند. سه ساعت بعد، با برداشتن درِ قابلمه، بهتر است آبی را که روی ماست آمده، با قاشق تمیز جمع کنیم. از صد در صد کلسیم که در بدن است نود هفت درصد آن در استخوان و سه درصد آن در خون است. پوکی استخوان در انسان به دلیل کمبود کلسیم ایجاد می شود. اگر مقدار کلسیم در خون کم شود، خون آن را از سطح استخوان دریافت می کند که در نتیجه فرد مبتلا به پوکی استخوان می شود.

همینطور اگر ماست بعد از گرمایش ۸ ساعته، بیشتر بیرون بماند و دیرتر خنک شود، ترشتر میشود. ولی به هیچ وجه تعداد حبه قندها را بیشتر نکنید چون باعث بد مزه گی دوغ خواهد شد. بر اساس استاندارد تعیین شده از طرف موسسه استاندارد، حداکثر تعداد کپک و مخمر قابل قبول در دوغ ۱۰۰ کلونی در هر میلیلیتر است. دوغ وماست گلپایگان از معروفترین است. البته جوانان به سبب تحرکاتی که دارند چربی را می سوزانند اما اگر اضافه وزن داشته باشند باید از ماست و لبنیات پرچرب پرهیز کنند. جگر سیاه را باید تازه مصرف کرد و حتی اگر در یخدان نگه داری شود موجب اسهال و استفراغ شدید می شود. اگر خانمی هورمون شیرش (لاکتوژن یا پرولاکتین خونش) بالا باشد که گاه حتی ازدواج نکرده و یا چند سال بعد از بچه دار شدن هنوز سینه اش شیر دارد یا اگر به سبب بالا بودن پرولاکتین خونش بچه دار نمی شود طبق روایت امام رضا علیه السلام ماست یا دوغ را با زنیان بخورد. در ماست های کارخانه ای مواد شیمیایی مانند وایتکس و غیره وجود دارد و حتی خامه و یک سری چیزهای لازم آن را از آن جدا می کنند. در مجموع این محصول یک فرآورده غذائی با ارزش تغذیه ای بالا میباشد که ضمن دارا بودن پروتئین، کلسیم ، فسفر و باکتریهای مفید ماست، خواص موسیر را نیز در بر دارد.

در این مرحله میتوانیم سبزی خشک، میوه تازه خردشده یا سیر و موسیر هم به شیشههای مختلف اضافه کنیم. ۶- میتوانیم در چند شیشه تمیز و کاملا خشک، ماست را تقسیم کنیم. برای این مشکل تکنولوژی پلاسمای سرد به ما کمک کرد تا به این مشکل فائق بیاییم و بتوانیم با ترکیب چند سبزی گرم و خوش عطر و دلنشین به همراه گرانول گردو، دوغی فوق العاده خوشمزه تولید کنیم. استفاده شود. همچنین پکتین موجود در میوه جات با همراهی لاکتوباکتریاسههای موجود در ماست، به کاهش جذب کلسترول کمک میکند که در بزرگسالان حایز اهمیت است و موجب جلوگیری از بیماریهای قلبی و عروقی میشود. این نوشیدنی به طور طبیعی حاوی باکتری های مولد اسید لاکتیک و همچنین مخمرهای مولد گاز است که در دمای محیط فعال تر و باعث ایجاد طعم اسیدی و گازی می شوند. این املاح رسوبی مولد سوداء و خارش های پوستی می شوند. ماست تحلیل برنده ی املاح رسوبی بدن است. ماست تازه حاوی باکتریهای مفید برای سلامتی است که هضم لاکتوز را آسان میکند. ماست تخلیه ی مدفوع را نیز آسان می کند زیرا در شیر، باکتری ها و میکروب های مفیدی وجود دارد این باکتری های مفید لاکتوز که قند طبیعی ماست است را به اسیدلاکتیک (کشک سیاه) تبدیل می کنند در نتیجه مدفوع نرم و پرحجم می شود و دفع آن راحت تر صورت می گیرد.

می دانیم که دوغ طبعی سرد و خشک دارد. همچنین در روایات آمده است که ماست را با آویشن مخلوط کنند و مصرف نمایند که یازده فایده دارد و یکی از آنها این است که قوه ی باه را تقویت می کند، روده را گرم می سازد و نمی گذارد که سرد و رطوبی شود. همچنین است مصرف آن در بعد از غذا. همچنین دوغ سرشار از پروتئین، کلسیم، فسفر و ویتامینهای B و D است که نوشیدن آن باعث تامین این ویتامینها در بدن میشود. بعد از زمانی که باید بگذرد، آن را در یخچال میگذاریم. بدین منظور فرد باید صبح یک لیوان شیر بخورد و قبل از غذا یک پیاله ماست و بعد از غذا یک لیوان دوغ بخورد. پنیر توفو را میتوان در روغن سرخ کرد، بدون اینکه شکل خود را از دست بدهد و پس از غلتاندن در سبزیجات خردشده یا کنجد، در غذا استفاده کرده و یا به تنهایی به عنوان یک میانوعده سالم مصرف کرد. حالا دیگر خیالتان راحت است که مایه سالم و مفید ماست تهیه کرده اید؛ پس برای دفعات بعدی از این ماست به عنوان مایه ماست استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید