معرفی سنگ اوپال، خواص درمانی و کاربرد آن در جواهرات

سعی کنید روزانه در حدود هشت لیوان مایعات بنوشید، یا به حدی بنوشید که برای ایجاد دو لیتر ادرار در روز کافی باشد. افراد عادی که کلیههای سالمی دارند، در ۲۴ ساعت باید دست کم ۲ لیتر آب مصرف کنند. طلب کردن امری را و دست نیافتن بدان. آنگاه انگشت یا نوک مداد را روی سوراخهای نمرات مورد نظر می گذارند و صفحهء نمره گیر را بطرف راست بحرکت درمی آورند تا به مانع بربخورد و هر مرتبه صفحه را آزاد می گذارند تا بجای خود برگردد. توجه داشته باشید که هر چقدر اندازه مهره مار بزرگتر باشد کارایی قوی تری خواهد داشت.

سنگ پاهایی که طی دهه های اخیر در سطح فروشگاه ها عرضه می شود حالت صاف تری داشته و سهولت در استفاده را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند و این در حالی است که این تغییرات خللی در خواص و طبیعی بودن آن ایجاد نکرده است. ویژگی سنگ از روی استحکام، رنگ، شفافیت، رگه، سختی و شکست (جدا شدن و گسیخته شدن تکههایی از سنگ در امتداد سطوح معین و صاف بر اثر ضربه یا فشار وارده را شکست یا رخ سنگ میگویند) آن مشخص میشود.

بریدن، کنار هم چیدن و چسباندن سنگهای رنگارنگ لایه شده برای ایجاد طرح و نقش با ابزار برش و سایش را «معرقکاری سنگ» میگویند. منبت معرق: که در روش مذکور قسمتهای طرح مورد نظر را با رنگی دلخواه جدا و پس از منبت کاری روی این تکه ها بر روی چوب زمینه می چسبانند. توپاز اصل میتواند بر روی شیشه خراش بیاندازد، در خالی که کوارتز نمیتواند چنین کاری را انجام دهد. هرگاه چنین علائمی بروز کرد، حتماً با پزشک مشورت کنید.

با توجه به چندین منبع مختلف، اعتقاد بر این است که تنها تعداد کمی از افراد شانس برخورد با چنین سنگ قیمتی (گوهرسنگ) را دارند و شاید حتی اگر شنیده ای از آن هم در میان باشد دور از دسترس باقی می ماند. وقتی صفحه برمی گردد یک رشته صداهای مخصوص که نتیجهء برخورد به کلیدهای قطع و وصل است بگوش می رسد. همچنین سیترات میتواند سنگهای کوچک را بشکند و باعث شود که آنها راحتتر از دستگاه ادراری عبور کنند. و نیز محلی که بدانجا مراجعه کنند و خواهند که شخص مورد نظر را که در نقطهء دیگری سکونت دارد بمرکز آن نقطه دعوت نمایند و با تقاضاکننده مکالمه کند.

1- تلفنهایی که بمرکز مخابرات (تلفنخانه) متصل است: تلفن کننده با گرفتن شمارهء مرکز یا بوسیلهء زنگ مخصوص از مرکز میخواهد که تلفن او را به شمارهء تلفن مورد لزوم وصل کند و تلفن چی که در مقابل دستگاه مرکزی (تلفن خانه) می نشیند متوجه صدای مخصوصی است که از هریک از نمره ها برمی خیزد یا چراغهایی است که روشن می شوند. و چون شمارهء مورد لزوم گفته شد تلفن چی فیش اتصال را در سوراخ مربوط وارد می کند و یک اهرم را به حرکت درمی آورد تا زنگ تلفن طرف مقابل بصدا درآید.

اگر اشغال شده باشد مدار بسته نمی شود و علامت مخصوص بگوش تلفن کننده می رسد ولی اگر اشغال نشده باشد هادی سومی آخرین نمره را وصل می کند و تلفن 6823-6 زنگ می زند و چون گوشی آن تلفن برداشته شد، مدار زنگ قطع می شود و جریان دائم برای کار مایه دادن به فرستنده برقرار می گردد و مکالمه شروع می گردد. و اگر بخواهند تلفنی را در شهر دیگر یا بخش دیگری از همان شهر بخواهند باید متصدی مرکز، نمره ای را که مورد لزوم است بمتصدی شهر یا بخش اطلاع دهد تا او مدار تلفن را کامل کند و زنگ تلفن مخاطب را بصدا درآورد.

هر علائمی را که تجربه می کنید، از جمله علائمی که ممکن است به دلیل تعیین وقت ملاقات نامرتبط به نظر برسد، با پزشک در میان بگذارید. سنگ پا برقی دارای سریهای مختلفی است که هر کدام برای قسمت خاصی کاربرد دارد پس شما هم برای هر ناحیه از نوع مناسب آن استفاده کنید. هادی دوم بنام «رابط روله ها» یک دستگاه شمارنده را بحرکت می آورد و به نزدیک نمره ای که مورد نظر است در مقابل دستگاهی که در حدود یکصد از این شماره ها روی آن است می رساند.

در مکالمات شهری حرکاتی که به صفحهء نمره گیر داده می شود به سه هادی منتقل می گردد. هادی اول که به «خطاب» موسوم است تلفن را به گروه تلفنهای گروه 6 (در مثال قبل) مربوط می سازد. در تلفنهای جدید فرستنده و گیرنده غالباً از یکدیگر جدا نیستند. امواج صوتی که بگوش شنونده می رسند نظیر همان امواجی است که صدای گوینده در فرستنده ایجاد کرده است. جریانی که از سیمهایی که به دستگاه فرستنده متصل است می آید از مغناطیس الکتریکی گیرنده عبور می کند و صفحهء فلزی را درست مثل صفحهء فلزی دستگاه فرستنده به ارتعاش درمی آورد.

و پیدا است که کلمهء تلفناً در تداول عامه غلط است. در تداول عامه عمل مکالمهء تلفن. اقدام به مکالمهء تلفنی. با تلفن. چنانکه گویند: این موضوع را تلفنی به فلان کس خبر دادند. کسی که روابط تلفنی را در نقاط مختلف میان اشخاص برقرار کند. 2- تلفنهای خودکار: تلفنهای خودکار تلفنهایی هستند که دارای نمره گیر خودکار می باشند و این نمره گیر دارای صفحه ای با ده سوراخ است.

متصدی تلفن. کسی که در پشت دستگاه مرکزی تلفن نشیند و تلفنهای تقاضاکنندگان را به نقاط مختلف وصل کند. این انفیه دان که پایه های آن از طلا و سطح آن با الماس تزئین شده شامل 92 عدد سنگ زمرد ناب می باشد. انواع سنگهای قیمتی سبز شامل زمرد و یشم اعلی است که در زیر به معرفی هر کدام از آنها پرداختهایم. بر طبق قاعدهای کلی، هر چه بیمار زمان طولانیتری را بدون علائم سپری کند، احتمال تشدید بیماری نیز کمتر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید