ماهی اسکات (Spotted Scat)

معمولا باله های نرها به نسبت بزرگتر از باله های مادههای هم اندازه است. گاهی هم ممکن است اسکارها شن و ماسه کف را کنار زنند و در بستر صاف آکواریوم تخمریزی نمایند. ماهیان آزاد همه ساله برای تخم ریزی وارد رودخانه هایی می شوند كه دارای شرایط مناسب زیستی باشند و لابه لای سنگ های بستر رودخانه تخم ریزی و با این كار چرخه زیستی خود را تكمیل می كنند.

از دیگر خواص ماهی سالمون این است که، سرشار از پروتئین با کیفیت بالا است. این سنگها برای تخمریزی ماهیها گذاشته می شوند و طناب برای بالا کشیدن آنها به منظور کنترل تخمریزی است. برای این منظور باتوجه به اینکه اسکار ماهی بزرگی است، بایستی آکواریوم مناسبی برای مولدین آماده نمود. ساعت پس از اینکه تخمها هچ شدند وتبدیل به لارو شدند تمام آب مخرن رابگیرید وآب شهری دپو شده توی مخزن لاروها بریزید تا آب فاقد املاح نباشد وسایر مراحل را انجام دهید. ابتدا باید ماهی را پاک کنید و به برش های دلخواه خرد کنید سپس پوست ماهی را جدا کنید و خوب بشورید و داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود شما به دلخواه می توانید قزل آلا را به ۴ یا ۶ قسمت خرد کنید.

قطره چربی به عنوان یکی از انواع بیماری در ماهی های آکواریومی بیشتر به عنوان بیماری پینکون یا نفخ مالاوی شناخته می شود و معمولاً برای ماهی کشنده است و با تورم شکم، بی اشتها و بی حالی ماهی تشخیص داده می شود. این غذا را می توان به صورت زنده به او داد تا در تکاپوی شکار آن غذا فعالیتی را نیز انجام داده باشد البته به کار بردن غذاهای مرده و جامد نیز می تواند برای این ماهی مفید باشد. برای شروع کار پیش از هر چیزی باید دانش مورد نیاز پرورش ماهی کسب شود. دنیای زیر آب و اسرار آن همیشه مورد توجه انسان بوده و میتواند حداقل نیاز به ارتباط با طبیعت را کمی جبران نماید.

کمی نمک روی سطح فیله بریزید تا زیر دستتان نلغزد. فیله ماهی را روی یک تخته برش قرار بدهید به طوری که پوست آن به سمت پایین باشد. 5. مواد مخلوط شده را در یک ظرف بزرگ ریخته و فیله ها را در آن قرار دهید و درب آن را ببندید. زخم ها معمولاً بر ماهی های آب سرد مانند ماهی قرمز تأثیر می گذارد. از لحاظ وجود مواد معدنی و ویتامین ها، گوشت ماهی قزل آلا بسیار غنی بوده و از شرایط جذب بهتری برای انسان برخوردار می باشد.

استفاده از گیاهان آبزی در آکواریوم میتواند در این خصوص بسیار موثر باشد چراکه گیاهان آبزی یون آمونیوم NH۴ راجذب مینمایند، در نتیجه ما به تعویض آب کمتری نیاز خواهیم داشت. اما زیست بوم طبیعی این ماهی تا 15 سال نیز زنده میماند. عمر آنها در طبیعت تا 15 سال گزارش گردیده است. در واقع آب این ماهیان اید خنثی در نظر گرفته شود . به این ماهی کافی است روزی یک تا دو وعده غذا بدهید. این ماهی از موجودات زیادی به عنوان غذا استفاده میکند.

این گونه میتواند تا 5 فوت رشد کند، که آنها را فقط برای بزرگترین آکواریومها مناسب میکند. درواقع این لکههای سفید کیستهایی هستند که در آنها تکیاختههایی که عامل بیماری ایکتیوف تریازیس است زندگی میکنند تا به مرحله رها شدن و شنا کردن برسند. این وضعیت به طور معمول یک مشکل ثانویه است، بنابراین به درمان بیماری زمینه ای و اصلی نیاز دارد. به گزارش فرارو، این ماهی استرالیایی در سال ۱۹۳۸ میلادی از استرالیا به آکادمی علوم کالیفرنیا منتقل شد. البته در این مرحله نوزادان شناگران خوبی نیستند و اکثرا بصورت جهش حرکت می کنند.

این بیماری قابل درمان است، بنابراین در صورت مواجه شدن با آن بهتر است راههای درمان این بیماری را جویا شوید تا ماهی خود را نجات دهید. این بیماری انگلی می تواند هر نوع ماهی را مبتلا کند اما بیشتر ماهیان گرد و جوان در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند. این نوع ماهی در شرایط گوناگون بسیار مقاوم است و یک انتخاب ایده آل است. این ماهی در برابر شرایط نامساعد محیطی مقاوم است و بیشترین دلیل محبوبیت این ماهی حالت بدن جالب و خالدار است. اگر شرایط این استخرها خوب باشد، رشدونمو بچه ها ممکن است دو برابر آنچه که برای پرورش در یخدانها شرح داده شد باشد.

پس از این که شنای آزاد را شروع می کنند به شدت گرسنه هستند و بایستی به آنها غذای مناسب و کافی داده شود. به هر حال اگر اسکار در آکواریوم مناسب نگهداری و غذای مناسب به آن داده شود، حداقل میتواند تا 10 سال زنده بماند. ماهی اسکات را می توان در آکواریوم همراه با ماهی های لب شور نگهداری کرد. پوسیدگی می توان نشان دهنده کیفیت پایین آب باشد. زمینه بدن سیاه رنگ است و روی بدن لکه ها و خطوط منقطع زرد تا سفید دیده می شود تا وقتی که بچه ماهیها به طول 7 تا 10 سانتیمتر نرسند، رنگ اصلی و بخصوص قرمزی آنها ظاهر نمی شود.

زمانی که آب آن تمام شد آن را خاموش کنید نگذارید سبزی ها خیلی خشک شوند. شرایط کلی که باید برای نگهداری ماهی اسکار در نظر بگیرید این است که به ازای هر 2.5 سانتیمتر طول بدن ماهی البته با صرف نظر از طول دم، باید 10 لیتر آب در مخزن داشته باشید. بهتر است این ماهی را به صورت تکی یا جفت جفت با سایر ماهی های کم تهاجمی نگهداری کنید. در صورت داشتن طرح توجیهی مناسب و سرمایه لازم (۳۰ درصد آورده شخص) برخی زمینهای بایر و بلا استفاده یا زمینهای سنگلاخی و صخرهای توسط سازمان جنگلها و مراتع به افراد متقاضی واگذار میشود.

به هر حال اگر علاقمند به دیدن عملیات تخمریزی هستید، می توانید هنگام آماده سازی مولدین، شیشه جلو و طرفین آکواریوم را با یک کاغذ تیره بپوشانید و در قسمتی از کاغذ یک یا دو سوراخ مناسب برای دیدن ماهیها به وجود آورید و عملیات تخمریزی را از این سوراخ ها ملاحظه نمایید بدون اینکه مولدین ناراحت شوند. ماهیان اسکار در فضای آکواریوم می تواند تا ۴۰ یا ۴۵ سانتیمتر درازا داشته باشد. البته در زمانی که تخم ریزی انجام می شود، ممکن است آب آکواریوم تا حد قابل ملاحظه ای شیری رنگ شود که پس از اینکه نوزادان اسکار ماهی از تخم بیرون آمدند و شروع به شنا کردند، می توان آب آکواریوم را تعویض نمود.

دیدگاهتان را بنویسید