ماهی آنجل – پینفوپدیا :: پینفوپدیا، جامعترین دانشنامه اطلاعات کالا و کسب و کار ::

در جنوب دریای خزر (ایران) تا 50 متری را ترجیح میدهد و به آبهای کدر تمایل ندارد. رییس اداره شیلات شهرستان تنكابن نیز با بیان اینكه بیش از 90 درصد ماهیان دریای خزر از نوع رودكوچ هستند و در زمان بلوغ برای تخم ریزی و تكثیر به رودخانه مهاجرت می كنند ، گفت : اگر بستر های لازم را برای ورود این گونه از ماهی ها به رودخانه ها فراهم نكنیم مسلما با كاهش تعداد ماهیان مولد و در نهایت انقراض آن مواجه خواهیم شد.

5- قبل از انجام تخمگیری ( گرفتن تخم و اسپرم ) حتماً از باروری و رسیدگی کامل تخمها و اسپرمها باید باید مطمئن بود. محيط رودخانه معمولا پوشيده از ريگ ها و صخره هاي ريز و درشت است كه در طي زمان صيقلي گشته و همين ليز خوردن و حركت سريع اين ماهي را موجب ميشود.معمولا در مسير رودخانه صخره هايي در برابر آب مقاومت ميكنند كه اين برخورد با عث ايجاد آبي برفكي و پر اكسيژن ميگردد و در عين حال از سرعت آب ميكاهد كه محلي مناسب براي استراحت است.چاله هايي كه توسط گردابها ايجاد شده اند يا تكه كنده درختي كه بر آب افتاده است يا حتي سنگي كه سايه بر رود افكنده محلهايي است كه هر ماهي قزل آلا براي خود مكاني امن و قلمروي مطمئن ديده و بسته به زمان رشد به تغيير اين مكانها ميكند.معمولا اين ماهي تمايلي به ديده شدن ندارد و بسته به شكل ظاهري خود استتاري خوب را در زير آب دارد .ولي احتياط بيش از حد اين ماهي و خطراتي كه در دوره لاروي خود طي نموده اين موجود را از خطرات آسمان كه ميتوانسته پرنده ماهي خوار يا باز يا بحري باشد او را بر اين ميدارد كه رعايت احتياط در زير آب حد فاصل خود را با سطح آب محفوظ بدارد.لذا پيدا كردن چاله اي در عمق يا استتار در پشت سنگي كه آب آن برفكي باشد يا در زير سايه صخره يا كنده درختي بجز اينكه او را از شر دشمنان مصون ميدارد دماي آب در اين مناطق معمولا سرد تر است.آب زلال بجز تميز بودن لازمه محيطي شفاف جهت شكار است .

در رابطه با فرق ماهی سالمون با قزل آلا از لحاظ ظاهری، باید به این نکته توجه کنید که گوشت ماهی سالمون صورتی-نارنجیرنگ است. این ماهی ها دارای شکمی سفید می باشند که در ماده ها این لکه سفید فقط در زیر باله ها ی پایینی مشاهده می گزدد ، اما در ماهی های نر این رنگ سفید از زیر آبشش ها شروع می شود و تا مخرج تناسلی ادامه خواهد یافت. احتمال دارد ماهی اسکات در روز های ابتدایی نگهداری و یا هنگامی که استرس می گیرد و یا حتی اگر از محیط خود راضی نباشند و یا به هر دلیل دیگری رنگ آن ها که زمینه ای سبز رنگ دارد ( یا در سیلور اسکات ها که زمینه ای نقره ای دارند ) به رنگ سیاه تبدیل می گردد .

به هر حال با ایجاد شرایط مطلوب ، آن ها مجددا به رنگ طبیعی خود باز خواهند گشت. رنگ انها که زمینه ای سبز رنگ دارد یا در سیلور اسکات ها که زمینه ای نقره ای دارند سیاه رنگ میشود شاید در برخی مغازه های اکواریومی هم اسکات هایی که این چنین باشند دیده اید به هر حال با ایجاد شرایط مطلوب برای انها مجددا به رنگ طبیعی خود باز خواهند گشت. مزه دار کردن یا مرینیت هر نوع گوشتی می تواند باعث از بین بردن بوی ناخوشایند غذا شده و آن را با هر ذائقه ای سازگار کند.

وهیچ نوع اعمال زوری را پذیرا نیستند پس اجازه بدهید که با آرامش به یافتن جفت ادامه دهند. استفاده کند. شاید بهترین گزینه ها برای نگهداری این ماهی در بهترین شرایط هم گروه های خود که در اب لب شور زندگی میکنند باشد و ما هم چنین توصیه ای داریم: مانند مونو، ماهی اب پاش،سوماترا و… بنابر این هنگامی که برای خرید این ماهی اقدام می کنید، از آب و شرایط آبی و یا زیستی که ماهی در آن نگهداری می گردد اطلاعات لازم را کسب نمایید، بهترین کار این است که از فروشنده شرایط فعلی آن ها را بپرسید تا در هنگام منقل کردن آن ها به آکواریوم خودتان شوکی به آن ها وارد نگردد، زیرا این ماهی از ماهیان آب نیم شور می باشد و احتمال این وجود دارد که مغازه دار از آبی با این کیفیت استفاده کرده باشد .بنابراین از فروشنده بخواهید تا شما را به خوبی راهنمایی کند.

ماهی اسکات در واقع یکی از گونه های ماهی های آب نیم شور به شمار می رود که البته در اب شیرین و حتی اب شور نیز قادر به زندگی و ادامه حیات خواهد بود. بیکن ماهی: ماهی بیکن یکی دیگر از اعضای خانواده tetra است. اگر می خواهید یک مخزن متنوع با چندین نوع ماهی داشته باشید، ماهی مولی سیاه انتخاب خوب و ایده آلی است. در یک ظرف می ریزیم و کمی سرخ می کنیم.درب ظرف را می بندیم. برای دکور می توانید از سنگ و شاخه ها استفاده کنید اما از گیاهان زنده برای تزئین استفاده نکنید .

اسکات ها به صخره ها و مخفیگاه های سنگی بسیار علاقه مند می باشند، بنابراین استفاده از دکور های صخره ای در آکواریوم برای این ماهی بسیار خوشایند خواهد بود. مزه دار کردن ماهی سالمون به روش گراولاکس با نمک، شکر و گیاهان مختلفی مثل فلفل سفید و شوید صورت می گیرد. 7. ماهی را بعد از یک ساعت از یخچال برداشته و آن را به روش های مختلفی مانند کبابی، آب پز و یا پخته شده در فر طبخ نمایید.

مزه دار کردن ماهی سالمون به روش های مختلفی صورت می گیرد و باعث خوشمزه و خوش طعم شدن ماهی می شود. در نهایت باید گفت این ماهی وابسته به آن روش تغذیه نیست و در آکواریوم با غذا های معمول نیز تغذیه می شود . آنها از کرم ها ، حشرات ، قارچ ها و گیاهان تغذیه می کنند . در ماهی نر نوک لوله اسپرم نر شبیه به نوک قلم نی و زوکی شکل می باشد ، اما در ماهی ماده نوک لوله تخمدان درست شبیه تخم و لبه آن گرد خواهد بود. امیدواریم شما هم این غذای خوشمزه را درست کنید و از خوردن آن در کنار خانواده لذت ببرید.

ستاره | سرویس آشپزی – ماهی قزل آلا را میتوان مانند سایر انواع ماهی به صورت ماهی شکم پر، ماهی کبابی، در فر و یا در ماهیتابه درست کرد. بنابراین بارزترین تفاوت ماهی سالمون و قزل آلا در طعم هر دو ماهی نهفته است. هر ۱۰ تا ۱۵ روز باید اقدام به تعویض نصف آب آکواریوم کنیم (بازهم تاکید میکنم آب تعویضی باید آماده باشد) و فیلترها را تمیز کنید. این ماهیان به قدری زیبا هستند که چشم هر بینندهای را به خود مسحور میکنند. ماهیان اسکات در اکواریوم های اب شیرین بسار دوست داشتنی و پر تحرک هستند و جلوه خاصی به اکواریوم میدهند در بازار ایران دو نوع از انها را میتوان یافت که بسیار رایج هستند، یکی به نام اسکات یا اسکات سبز معروف است و دیگری را سیلور اسکات میخوانند.

لیمو یکی از بهترین طعم دهنده ها برای مزه دار کردن ماهی سالمون است که در ادامه مواد مورد نیاز برای مرینیت کردن ماهی با آن را بیان می کنیم. قوز روی سر ماهی های نر ستبر و بلندتر می باشد ، در حالی که برای ماهی های ماده برعکس این قضیه صدق می کند و آن ها قوز روی سر کوتاه تری دارند. زیستگاه اصلی آن ها خلیج فارس ، از سواحل کویت تا فوجی در ژاپن و رود کارون می باشد. در ادامه ی مطلب بیشتر با روش نگهداری از آن ها ، نوع تغذیه ، روش تکثیر و تعیین جنسیت آن ها آشنا خواهید شد.

بهتر است در تغذیه ماهی همیشه مقداری مواد گیاهی نیز موجود باشد . بعد از تنظیم شرایط آکواریوم خود اقدام به خرید این ماهی نمایید و برای این که انتقال ماهی به آکواریوم بی عیب و نقص انجام گردد و هیچ نوع ریسکی در پی نداشته باشد ، بهترین کار این است که در حین هم دما شدن آب کیسه ماهی با آب آکواریوم ، شما مقداری از آب کیسه را بردارید و دور بریزید و همچنین مقداری از آب آکواریوم خود را به کیسه اضافه کنید و حدودا 5 دقیقه صبر کرده و مجددا این کار را تا سه الی چهار مرحله تکرار کنید و سپس ماهی ها را به آکواریوم خود منتقل کنید.

از دست زدن به تاج بالای سیلور اسکات ها خود داری نمایید ، زیرا تاج های ماهی مانند جوجه تیغی که تیغ هایش محافظ او هستند، موجب درد گرفتن دست و بی حسی انگشتان شما خواهد شد . در جنوب شرقی آسیا این ماهی در کنار خروجی لوله های توالت یافت می شوند ، اما هنوز قطعیتی وجود ندارد که این ماهی از فضولات تغذیه میکند یا از جانواران کوچکتری که آنها وابسته به فضولات هستند ! این قبیل گونهها مثل ماهی سفید در فصل مهاجرت به رودخانهها، مورد هجوم صیادان قرار گرفته و صید می شوند.باید در نظر داشت که این گونهها به علت مصرف پروتئین و ذخایر بدن برای تولید و غنی سازی تخمها از نظر تغذیه ای ارزش بالایی ندارند و میزان آب بدن آنها در سطح بسیار بالاتری نسبت به سایر فصول قرار دارد.

اسکات ها ماهیان همه چیز خواری می باشند که در آب های شور و تلخ زندگی می کنند ، بنابراین باید با روش تغذیه آن ها آشنا باشید. از قرار دادن تانک مولدین در معرض آفتاب یا باد کولر و یا محلهایی که در آنجا جریان زیاد هوا قرار دارد بپرهیزید. تحرک و جنب و جوش این ماهیها زیاد است و در مقابل بیماریها و امراض پوستی مقاوم و خیلی بندرت بیمار می شود. خوانندگان گرامی مجله ی آسان طب همانطور که می دانید آن ها بیشتر در مناطق یک سوم میانی آکواریوم شنا می کنند.

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب فراموش نکنید که اولین قدم برای نگهداری اسکات ها از هنگامی شروع خواهد شد که شما قصد تهیه این ماهی را دارید، زیرا ابتدا باید آب و شرایط مناسب نگهداری از آن ها را در آکواریوم خود پیاده سازی نمایید. ماهی قزل ٖآلا جز اون دسته ماهی هایی هستش که طبخش خیلی راحته چون بوی زهمش خیلی کمه و لازم نیست خیلی آشپز ماهری باشی تا خوب از آب درش بیاری. عمده ماشین آلات خط تولید خوراک ماهی قزل آلای ما عبارت اند از: پلورایزر، میکسر، کاندیشنر، آر.تی.بی (پست-کاندیشنر)، اکسترودر، کولر و پکینگ.

این شرایط به طور عمده در ماهی هایی مانند نژادهای فانتزی با بدن های گلوبوئید Orandas و Fantails تأثیر می گذارد. این گونه در دو طرف بدن دارای ردیف های خال سیاه رنگ هست . اما در لبه بالایی بدن ماهی یک نوار به رنگ قرمز موجود هست که پهنای آن نیز گاهی متفاوت است . اسکات قرمز: به اسکات سبز شباهت زیای دارد و روی قوس بالای بدن قرمز و گه گدار زیر گلو و ابشش ها رنگ قرمز مشاهده میشود. اما این نوع چربی از آن دسته چربیهایی نیست که برای بدن مضر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید