ماست قندخونتان را تنظیم می کند

این پنیر نخستین بار در دهکدهٔ چدار واقع در سامرست انگلستان تولید شده و نام خود را از این دهکده گرفته است. سامانه نوشتاری کرهای بسیار آسان است؛ اگرچه در نگاه اول شبیه به چینی و ژاپنی به نظر میرسد اما بسیار ساده است و نام الفبای آن، هانگول است. میزان ویتامین A پنیر زیاد است به غیر از پنیرهایی که از نظر چربی فقیر هستند. باید بدانید که وجود این ویتامین برای سیستم عصبی لازم و ضروری است و همچنین از بروز مشکلات عضلانی پیشگیری کرده و به سلامت پوست کمک میکند. ویتامین های گروه B، اسید فولیک ( که برای رشد سلولها و متابولیسم بدن و همچنین برای بسیاری از اعمال بدن از جمله سلامتی سیستم عصبی، خون و یاختهها حیاتی و اساسی است)، پتاسیم، فسفر، ید و روی است. موسیر حاوی مقادیر بالایی آنتی اکسیدان، فلاونوئید هایی مانند کورستین، ویتامین A، ویتامین C و مواد معدنی مهم از جمله گوگرد، پتاسیم و منگنز می باشد.

شیر گاو منبع غنی پتاسیم است که اتساع عروق را بهبود میبخشد و فشار خون را کاهش میدهد. موسیر همچنین دارای مواد معدنی بسیاری مانند گوگرد، پتاسیم و منگنز است. موسیر سبب متعادل شدن طبع ماست شده و برای بدن نیز خواص بسیاری دارد. از آنجا که این زیست شناس عقیده داشت که لاکتوباسیلوس برای سلامتی مفید است، او سعی نمود که استفاده از ماست را در سرتاسر اروپا رواج دهد. حال باید این ترکیب را درون قابلمه قرار دهید و با استفاده از یک پارچه یا حوله تمیز ببندید و اجازه دهید در دمای محیط سرد شود. باید ماستی که برای درست کردن ماست خانگی انتخاب کردید را به مدت ۲ ساعت بیرون از یخچال نگه دارید تا هم دمای محیط شود. در ادامه ماست را با مقداری شیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا یک دست شود. اما دمای شیر باید به میزانی باشد که اگر با دست آن را اندازه می گیرید، دستتان نسوزد اما همچنان گرم باید. در صورتی که شوید و یا کرفس در دسترس نبود می توانید به عنوان جایگزین از نعنا و پونه نیز استفاده کنید. برای درست کردن ماست موسیر می توانید از موسیر تازه و یا موسیر خشک نیز استفاده کنید.

ماست همچنین حاوی نوعی پروتئین آسان جذب برای بدن است. در اروپا و آمریکا، سختگیری ها بیشتر بوده و درصد سرب به ترتیب 1.2% و 1% است. موسیر ویتامین B6 نیز دارد، هر 100 گرم موسیر بیش از 10 درصد نیاز روزانه بدن به این ویتامین را تامین میکند. به طور مثال برای تامین کلسیم مورد نیاز خود فقط به مصرف شیر اکتفا نکرده بلکه سعی کنید از 2 تا 3 ماده غذایی در این گروه استفاده کنید.ارزش غذایی پنیرپنیر به عنوان جزیی از گروه لبنیات، منبع خوبی از پروتئین، کلسیم و فسفر است. برای تهیۀ ماست موسیر بهتر است از موسیر خشک استفاده کنید. شیر با توجه به خواص بی نظیر خود می تواند در کاهش کلسترول بد خون موثر باشد ، شما اگر می خواهید بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهید بهتر است شیر را در رژیم غذایی خود قرار دهید. ترکیب ماست و موسیر علاوه بر ایجاد طعم خوشمزه و در بر داشتن خواص هر دو ماده غذایی یک خاصیت دیگر هم دارد.

ترکیب این دو ماده غذایی با هم باعث می شود بوی موسیر تا حد زیادی گرفته شود و تنها طعم آن باقی بماند. ماست برای پوست هم بسیار مفید است و در بسیاری از ماسک های زیبایی به کار می رود. شیر برای جلوگیری از چاقی بسیار موثر می باشد. اگر بی خواب هستید پنیر میل کنید ، پنیر به دلیل داشتن ترپتوفان باعث می شود استرس شما کاهش یافته و به خواب راحت کمک می کند. اگر امروز برای درمان یبوست به پزشک یا داروخانهها مراجعه کنید قطعا مکملهای پروبیوتیک به شما میدهند. اکثر افراد بخاطر بوی موسیر معمولا ترجیح می دهند آن را مصرف نکنند و یا اینکه در مواردی با احتیاط مصرف کنند. ماست موسیر رامک با ترکیب ماست خوشمزه همزده، موسیر ارگانیک، فلفل سیاه تازه و کمی نمک ترکیبی ایجاد کرده است که لذت مهمونی و دورهمی ها در کنار سایر تتنقلات را چند برابر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید