قیمت روز – خرید – مزایا و معایب انواع تراورتن نما و دیوار

همچنین محراب اصلی سنگی این مسجد که دارای دو ستون تزئینی زیبا بوده و از جنس مرمر است که اکنون در میان تالار مرکزی گنجینهٔ اسلامی موزه ی ملی ایران، نمایندهای شایسته برای نمایش فضای معنوی مساجد ایرانی به گردشگران داخلی و خارجی است. سنگ آنتیک به وجود آمده از تراورتن زیبایی خاصی به آشپزخانه و نمای خارجی خانه میدهد. استفاده از سنگ آنتیک در دیوار پشت ال سی دی یکی از موارد پرکاربرد این سنگ ها می باشد. دیوار بالایی شومینه و دور آن نیز برای ایجاد زیبایی بیشتر و در عین حال مقاومت آن در مقابل گرما، یکی از گزینه های پیش رو سنگ آنتیک می باشد.

این الماس 69 قيراطی در ابتدا به نام برلیان كارتيه (Cartier) شهرت داشت و یک موسسه مبلغ یک میلیون دلار در حراجی خریداری کرده بود. این الماس که در ابتدا 186 قیراط وزن داشت در سال ۱۷۳۹ از هند توسط نادر شاه افشار به ایران آورده شدند. در خرید سنگ پا برقی شارژی یکی از مهمترین فاکتورها قیمت سنگ پای برقی است که برای بیشتر افراد اهمیت زیادی دارد. این الماس دومین و بزرگترین الماس جهان با رنگ D و پاکی IF (بهترین رنگ و پاکی) در جهان است.

این الماس 90 قیراطی ابتدا در معبد شیوا شهر ناشیک قرار داشته و برای تراش به بریتانیا رفت که طی جنگ کمپانی هند شرقی با امپراتوری کارات ها هند در سال ۱۸۱۸ میلادی توسط انگلیسی ها به سرقت رفته و در جواهر فروشی بریتانیایی با قیمت فقط سه هزار پوند فروخته شت. این الماس بعدها به دست کمپانی هند شرقی افتاد که در سال ۱۸۵۰ میلادی به ملکه ویکتوریا هدیه شد و بعد از تراش مجدد در سال 1854 به ۱۰۵٫۶۰۲ قیراط تقلیل یافت.

این محصول نمونه ای از مرغوب ترین انواع مرمریت های روشن در کشور است و دارای تم رنگی کرمی روشن به همراه هاله های یخی در آن می باشد. قیمت تخمینی آن بیش از 1.5 میلیارد دلار است. این الماس با قیمتی حدود 15 میلیون دلار زیباترین قطعه حراجی کریستی در لندن می باشد. الماس اورلف با وزن معادل 300 قیراط در هندوستان با رنگ آبی سبز و فوق العاده پاک پیدا شد.

گفته می شود وقتی ناپلئون محل الماس را پیدا کرد وقتی که یکی از سربازانش قصد گرفتن آن را داشت روح آن راهب نازل شد و بر ارتش ناپلئون را لعنتی سنگین وارد کرد. در ۳۰ ژوئن ۱۸۹۳ در معدن مشهور Jagers Fontain آفریقای جنوبی به وسیله کارگری که در حال بارگیری کامیون بود پیدا شدند. گفته می شود که این الماس 184.75 قیراتی (37 گرم) بزرگ ترین سنگ در جهان است. این برلیان با تراش متکائی (Cushion Cut) بزرگترین الماس تراشیده شده جهان است. این برلیان در تاج پادشاهی لوئی پانزدهم، جواهر تزئینی موهای ملکه ماری و نیز زینت کلاه ملکه ماری آنتوانت بوده است.

سپس در مرحله درمان سنگ اگر اندازه سنگ کلیه بین ۶تا۱۵ میلی متر باشد با سنگشکنی برون اندامی در عرض ۳جلسه خرد میشود. دفع سنگ ۳ میلی متری ؟ اگر به مردی قوی 5 سنگ داده شود و او یکی را به طرف شمال، دیگری را به جنوب، سومی را به شرق و چهارم را به غرب پرتاب کند و سنگ پنجم را به سوی آسمان بیندازد فضائی که به وجود می آید را با طلا و جواهرات پر کند، بهای این گنج عظیم برابر خواهد بود با ارزش کوه نور! الماس اورلف امروزه در موزه جواهرات روسیه در مسکو قرار دارد.

نقل شده در سال 1700 یک سرباز فراری فرانسوی شانزده ساله این الماس را که در ابتدا در محل چشم یکی از خدایان هندوها در معبد Sriangarقرار داشته است. اِمولایت یک سنگ قیمتی اُپال مانند و شفاف است که از پوسته یا صدف فسیل شده موجودات منقرض شده به نام آمونیت ساخته شده است. سنگ درسدن در حدود سال ۱۷۰۰ میلادی به آگوست شیر پنجه (August The Strong) ، دوک ایالت ساکسون تعلق داشته است. یک پژوهش آزمایشگاهی دریافته است که سرکه سیب به کاهش تشکیل سنگ های کلیه کمک می کند، گرچه به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است، اما به دلیل مزایای بی شمار سلامتی آن، احتمال خطر آن نیز کم است.

احتمالا این الماس که 44.50 قیراط وزن دارد در انقلاب کبیر فرانسه از صاحب اصلی آن یعنی هوپ به سرقت رفته و بعدها درباره تراشیده شده است. درد شدید ، گرفتگی و درد در ناحیه کمر و یا پهلوها ، کشاله ران و شکم و هم چنین وجود خون در ادرار از علایم سنگ کلیه است . گفته شده که لعنتی با کوه نور همراه است ” کسی که مالک این الماس شود مالک جهان خواهد بود ولی تمام بدبختی های آنرا هم برخود خواهد گرفت فقط خداوند و یا شاید یک زن می تواند آنرا بدون مجازات با خود حمل کند!

الماس سنته ناری با تراشی به شکل قلب و وزن 273.85 قیراط، رنگ D و پاکی IF (بهترین رنگ و پاکی) بزرگترین الماس جهان می باشد. بهترین راه برای درمان طبیعی و مؤثر آنها ، استفاده از سنگ پا است. وجود سنگها و مواد مذاب دربخشهای داخلی زمین سالها پیش توسط دانشمندان کشف شده است. الماس کولینان 530.20 قیراطی یک قطعه تراشیده شده از بزرگترین الماس کشف شده توسط بشر می باشد که به آن “ستاره آفریقا” نیز گفته می شود.

شرکت Asscher کولینان 1 را همراه با 104 قطعه برلیان ریز و درشت دیگر از الماس اولیه یافت شده تراش داد. منطقه کارارا ايتاليا بهعنوان مهد صنعت سنگ تزييني جهان شناخته ميشود و تکنولوژي توليد سنگهاي آنتيک و مصنوعي از سال ۱۹۶۰ در ايتاليا پديد آمد و اولين کارخانه توليد سنگهاي آنتيک و مصنوعي مربوط به شرکت برتون ايتاليايي بوده که پيش از ۸۰ نمايندگي در کشورها و ۳ نمايندگي در ايران دارد. این الماس 55.23 قیراطی در سال 1470 م توسط چارلز شجاع (Charls the Brave) نگهداری می شد و در سال 1477 در صحنه نبرد مفقود شده بود.

در قرن هجدهم نیز در تاج سلسله هابسبورگ دیده شده اما از جنگ جهانی اول تا امروز مفقود می باشد. در سال ۱۹۰۸ میلادی این برلیان به ادوارد هفتم پادشاه انگلستان تقدیم گردید و از آن زمان تا امروز در برج لندن نگهداری می شود. وی الماس را به پادشاه فرانسه هنری سوم امانت داده بود که آن را بر تاج خود استفاده کند. وی الماس را پنهان نمود و دور از چشم بقیه خود آن را تحويل مدیر معدن داد. این الماس 88.70 قیراطی در هندوستان و در سال ۱۹۵۰ میلادی در معدن Golconda در هندوستان یافت شد.

این وبسایت در سال ۹۶ توسط میلاد اسلامی زاد بنیانگذاری شد. از امکانات وبسایت هنر روز هم میتوانید برای فروش و عرضه محصولات خود استفاده نمایید. اکسلسیور 1 که بزرگترین برلیان تراشیده شده از این الماس است توسط جواهر فروش مشهور Robert Mounawad خریداری شد. ضخامت سنگ کف پله از سنگ ارتفاع آن بیشتر است. در حال حاضر این الماس با نام پرنده ای روی سنگ (Bird on a Rock) نماد جواهر فروشی مشهور “تیفانی” در نیویورک می باشد. اولین حکاکیهای یافت شده در سنگ یشم در چین بوده و قدمت آن به دوران نوسنگی یعنی حدود ۵ هزار سال قبل از میلاد مسیح میرسد.

دیدگاهتان را بنویسید