فواید و مضرات انواع پنیر های مختلف چیست؟

دوغ حرارت دیده گازدار،فرآورده ای است که بعد از فرآیند آن برای ایجاد گاز در اثر تخمیر طبیعی باکتری های ترموفیل مورد استفاده در تولید ماست به آن اضافه می شود. این باکتری، قند موجود در شیر را تجزیه نموده و اسید لاکتیک تولید میکند. اما اولین ماستها احتمالاً بهطور تصادفی تهیه شدند؛ یعنی زمانی که شیر را برای حمل و نقل داخل کیفهایی که از پوست بز درست شده بود میریختند، باکتری موجود در پوست بز، شیر را تخمیر نموده و ماست به دست میآمد. نصف فنجان (معادل ۱۲۰ میلی لیتر) ماست گرم به شیر اضافه نموده و روی ظرف را کاملاً به پوشانید. شیر پاستوریزه را روی حرارت بگذارید تا دمایش به ۸۵ درجه سانتی گراد برسد. این شیر پاستوریزه شده را داخل ظرف بلند و کاملاً استریل شدهای بریزید و اجازه دهید تا خنک شود و دمایش به ۴۳ درجه سانتی گراد برسد. موسیر ها را به مدت یک ساعت در ظرف آب جوش بریزید.بعد آنها را خرد و یا رنده کنید. ماست زمانی آمادهاست که وقتی ظرف را کج میکنید، دیگر حالت آبکی نداشته باشد و به راحتی تکان نخورد. مقاومت این نوشیدنی در برابر گرما بسیار بالا است بنابراین نیازی به مواد نگهدارنده مصنوعی ندارد و برای افرادی که دستگها گوارش آنها نمی تواند لاکتوز را تحمل کند مصرف دوغ بسیار مناسب است.

چربی موجود در آن بر حسب نوع خامه از 30 تا 60 درصد متغیر است و میزان برخی از مواد مغذی موجود در آن به پای شیر نمیرسد.خامه صبحانهای که این روزها در اغلب فروشگاهها عرضه میشود 30 تا 35 درصد چربی دارد و حدود 50 درصد از کره، کمچربتر است، اما چربی آن در مقایسه با شیر تازه دوشیده شده حدود 9 برابر بیشتر است. گفتنی است که این سرشیر تقریبا تمام عناصر معدنی مفید موجود در آب را حفظ می کند. طعم ترش و تندی که در ماست احساس میکنید به دلیل وجود اسید لاکتیک در آن است. ماست موسیر با خیار رنده شده حالت مطبوعی پیدا می کند و مخلوط دو طعم خیلی خوشاینده. در گذشته برای اولین بار به صورت اتفاقی و تصادفی به این ماده سفید و غلیظ دست پیدا کردند. ماستها را معمولاًبه صورت شیرین و گاه به صورت ترش، و با طعمهای مختلف به فروش میرسانند. طرفداران این دو نوع ماست هر کدام سعی میکنند با انجام تحقیقات مختلف، تفاوت در مواد مغذی این ماستها را نشان دهند و بیان میکنند که هر کدام چه کاستیهایی دارند.

کرافت در سال ۱۹۱۶ برای کسب امتیاز یا حق انحصاری آن در آمریکا به خاطر شیوه خاص تهیه این پنیر اقدام کرد. ماست میوهای از افزودن انواع میوهجات تهیه میشود که علاوه بر ایجاد طعمهای مختلف ماست، طعم ترش آن را کاهش دهد. پنیر پارمسان یک نوع پنیر خوش عطر و طعم است که خیلی خوب ذوب میشود و از مواد اولیه غذا جدا نمیشود. ماست دارای آنزیم هایی می باشد که برای سلامت قلب در افراد مفید است. این ماست تنوع زیادی دارد و در انواع بستهبندیها و میزان چربیهای متفاوت به بازار ارائه شده است. به نظر ميرسد اين باكتريها در ماست، مواد مضر را قبل از اينكه سرطان زا شوند (مثلاً نيتراتها و نيتريتها را قبل از تبديل آنها به نيتروزآمين)، غير فعال ميكنند. خواص دوغ محلی ، دوغ یکی از نوشیدنی های مفید و بدون ضرر و سنتی در ایران است که مصرف آن در فصل گرم افزایش می یابد .خواص دوغ محلی ، دوغ فرآورده ای حاصل از شیر است که از اختلاط ماست و آب با نسبت های مختلف و افزودن نمک تهیه می شود. املاح موجود در آن زیاد بوده و در عوض، میزان چربی آن با میزان چربی شیری که ماست از آن تهیه شده برابر میباشد.

کلسیم موجود در ماست، در حفظ سلامت سلولهای رودهای نیز مفید است. برندهای معتبر، مدل های متفاوتی از شیرآلات ارزان باکیفیت و استاندارد را در سبد محصولات خود دارند. در سال های اخیر، طیف متنوعی از پنیر ها وارد بازار شده است. هم چنین پروتیین برای سلامتی در ترویج فشار خون پایین، افزایش مواد معدنی و همچنین منبع خوب انرژی مفید است. در واقع دوغ گرمادیده، دوغی است که بعد از تکمیل فرآیند پاستوریزاسیون آن، به منظور از بین بردن میکروارگانیسمهای مضر برای بدن انسان، مجددا پاستوریزه میگردد. جهت تهیهٔ ماست باید باکتری مخصوص را داخل شیر پاستوریزه شده ریخت. این نوع ماست پاستوریزه را تا چند ماه میتوان حتی بیرون از یخچال نگهداری نمود. یک زیستشناس روسی عقیده داشت که لاکتوباسیلوس برای سلامتی مفید است، او سعی نمود که استفاده از ماست را در سرتاسر اروپا رواج دهد. شیر تازه گاو در این میان در اولویت قرار دارد. بیفیدوباکتریوم و لاکتوباسیلوس موجود در ماست های پروبیوتیک موجب کاهش نشانه های سندرم روده تحریکپذیر می شوند؛ علاوه بر این ها پروبیوتیک می تواند شما را در برابر اسهال های مربوط به مصرف آنتی بیوتیک و یبوست محافظت کند.

دیدگاهتان را بنویسید