علائم و راه های دفع و درمان سنگ کلیه چیست؟

بر اساس این گزارش گروه دولت اسلامی یا داعش به خاطر دستیابی به این گنجینۀ ارزشمند، آن را در اولویت استراتیژیکش قرار دادهاست. افزون بر این دارای معادن فلورایت، گچ، چونه میباشد. افزون بر این در این کشور معدن یورانیوم خانشین در ولایت هلمند، تیتانیوم، لیتیم در نمکسار هرات، کنر و تخار، معادن آهن در ۱۰۰ محل، مس در دوازد محل، آلومینیم ولایت زابل معدن نقره، منیزیم، قلعمیباشد. این معدن درمنطقه شصت رخه وجود دارد که در سالهای ۱۳۱۷-۱۳۱۸ به مقدار ۱۰۰ تن از آن استخراج شدهاست. تا فعلاً در ۱۰۰ محل معادن فیرس مشاهده گردیدهاست.

معادن زغال سنگ در یازده محل از جمله ۵ معدن آن قابل استخراج میباشد، معدن لاجوردبدخشان دارای ۱٬۳۰۰ تن لاجورد در سرسنگ بدخشان، معدن مس عینک لوگردارای ذخایر آهن ۱۱٫۳ میلون تن، ذخایر نفت وگاز شمال ۱٫۸ میلیارد مترمکعب و ذخایر نفت و گاز در هرات هلمند کتواز، معادن سرب و روی در هشت محل و هم دارای معادن مرمر «سفید و رنگه» میباشد. درسالهای ۱۹۸۰ روسها مجموعاً ذخایر معادن افغانستان را ۹۵ میلیون بشکه و قابل استخصال را ۳۰۰ میلون بشکه تخمین نموده بود؛ ولی پسانتر این ارقام اضافه شدهاست. این سروی و عکاسی به مصارف ۳۰۰ میلیون دالر موفقانه به پایان رسید.

در این کشور قدیمیترین سنگها از دوره آرچین ۳٬۸۰۰ میلیون سال پیش و سنگهایی از دورهٔ پروتوزوئیک (۲٬۵۰۰-۵۷۰ میلیون سال پیش) فنیروزوئیک ۵۷۰ الی ۱٫۶ میلیون سال پیش تا امروز دیده میشود. در نورستان ۳۸۰ معادن سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی یافت میشود یکی از این معادن سنگ ابرک است؛ که تا حال ذخایر آن تثبیت نگردیده است. هر چه اندازه سنگ بزرگتر باشد، و از درجه خلوص بالاتری برخوردار باشد به همان نسبت قیمت آن هم افزایش پیدا میکند. اوپال را هم مثل مروارید باید هر چند وقت یکبار در آب گذاشت. پرهیز از خوردن بعضی از غذاها و نوشابه های بدون الکل: در صورت داشتن سابقه حداقل یکبار سنگ کلیه، کاهش مصرف پروتئین حیوانی ایده خوبی است.

افرادی که تا به حال سابقه ابتلا به سنگ صفرا نداشتهاند میتوانند با رعایت شیوه زندگی سالم، بهخصوص کنترل وزن از بروز این مشکل پیشگیری کنند، اما پس از یک بار تشخیص وجود سنگ دراین اندام لازم است مشکل درمان شود، بهخصوص اگر با علائم و ناراحتی همراه باشد. کاهش سدیم و پروتئین حیوانی در رژیم غذایی: سدیم یا همان نمک خوراکی برای افراد با سابقه ابتلا به سنگ کلیه بسیار مضر است. بیشتر افراد باید تا پنج روز در بیمارستان بمانند و بهبودی کامل به طور معمول شش هفته طول میکشد. این فرایند حدود 45 تا 60 دقیقه طول میکشد و ممکن است درد متوسطی ایجاد کند، در نتیجه شما میتواند تحت تسکین بخشی یا بیهوشی خفیف باشید تا احساس درد نکنید.

اما باز هم شایع ترین علت ایجاد آن سنگ های صفراوی خواهد بود. از این رو از چندین راه تلفیقی از روش های سنتی و استفاده از ابزارهای پیشرفته استفاده می کنند. روش های بیمارستانی و جراحی برای درمان سنگ های کلیه بزرگتر از ۶ میلیمتر به کار می روند. برای انجام این کار پیشبینی گردیده، که رشد سریع در بهرهبرداری و استخراج منرالها لازم است و در ضمن دولت افغانستان تشخیص مینماید که روش و سیاست ملکیت دولتی (ملی سازی) دوران اتحاد شوروی از لحاظ اقتصادی مؤثر یا پایدار نبود.

در سال ۲۰۰۲، با آغاز دوران نو در افغانستان دوران مهمی برای مطالعات زمینشناسی افغانستان در راه بود … بسیاری از معلومات باقیمانده در مورد این ذخایر یا ساحاتی که کمتر اکتشاف یافتهاند، توسط کارمندان وزارت معادن در دوران بیثباتی (۱۹۷۹ تا ۲۰۰۱) در محلات دور نگهداری گردیدهاست، که بعد از تأمین امنیت در منطقه توسط نیروهای بینالمللی در سال ۲۰۰۲، دوباره برگردانده شد. برای حفظ کیفیت سنگ آن را از مواد آرایشی و شیمیایی به خصوص اسیدها و عرق بدن دور نگه دارید. به جای آن، کاری که دوست دارید را دنبال کنید.

برخی مطالعات برای کسانی که به طور منظم این محصولات را مصرف کرده اند ۲۰ درصد افزایش در سلامت کیسه صفرا داشته اند. بیماری التهابی روده برخی از داروها مانند داروهای ادرارآور، درمان HIV، داروهای ضد تشنج و آنتی اسیدهای کلسیمی نیز میتوانند منجر به تشکیل سنگ کلیه شوند. نخستین عملیات حفاری جهت اکتشاف نفت و گاز در افغانستان در سال ۱۹۵۶ انجام شدهاست بهطوریکه در سال ۱۹۵۹ منجر به اکتشاف میدان نفتی انگوت در ولایت سرپل گردید. مشکلات کیسه صفرا در افراد منجر به پیوستن چربی های اضافی تجزیه نشده به مدفوع، شل شدن مدفوع و بروز اسهال مکرر و طولانی مدت در زنان و مردان می شود.

این کشور همچنین دارای پیشینهٔ طولانی و پیچیدهٔ تکتونیکی است. مهمترین مطالعات زمینشناسی افغانستان با تهیه نقشه زمینشناسی سراسر افغانستان در مقیاس ۵۰۰۰۰۰:۱ و همچنین تهیه نقشه تکتونیکی کشور در دهه ۱۹۷۰ به انجام رسید. ابرک یکی از مهمترین مواد است که در پیشرفت تکنولوژی (مخصوصا صنایع الکترونیک) در حال و آینده مورد استفاده قرار دارد. بی تردید مهمترین گامی که یک انسان ممکن است برای سلامتی خود بردارد همانا پاک ساختن کبد و کیسه ی صفرا از انواع سنگ های مجاری صفراوی است.

سنگ تولد سنتی، مدرن و آیورودا برای ماه آپریل (فروردین و اردیبهشت)، سنگ تولد عرفانی ماه آگوست و سنگ سالگرد برای سال های دهم و شصتم. اما ممکن است سنگهای تولد بسیار قدیمیتر باشند و از دوازده نشانه زودیاک و دوازده ماه سال ناشی میشود. سنگ ماه تولد آذری ها فيروزه است که به عنوان سنگ حامي ياد شده است. مصریها سنگ توپاز را سمبل خورشید میدانند. توپاز(Topaz ) از شفاف تا نیمه شفاف متغیر است. 2. در یک لیوان دمنوش آب جوش را بریزید و 20 دقیقه اجازه دهید تا بماند. ۸- بافت آگلومرا: اگر اندازهی ذرههای پرتابی از دهانهی آتشفشان بزرگ باشد، پس از تهنشین شدن به یکدیگر جوش میخورند و سنگ یکپارچهای را میسازند که آگلومرا نامیده میشود.

در سالهای ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۱ زمینشناسان فرانسوی (منزیه و لاپاران) حوالی کابل را نقشهبرداری نمودند و از ۱۹۵۹ زمینشناسان آلمان غربی به کمک عکسهای هوایی کار تهیهٔ نقشهٔ زمینشناسی تمام نیمهٔ جنوبی کشور را (با مقیاس ۱۰۰۰۰۰۰:۱) آغاز نمودند. در اوایل سال ۱۸۴۱ میلادی، نظامیان بریتانیائی جستجو نمودهاند تا منابع معدنی صادراتی را به عنوان تجارت که برای محصولات صنعتی انگلستان قابل استفاده قرار میگرفت، دریافت نمودند؛ ولی در سال ۱۸۸۸ میلادی، طرح نو سیستماتیک مواد معدنی توسط سروی جیولوجی انگلستان (BGS) به عنوان برخی از فعالیتهای آن کشور، آغاز گردید. باید آنقدر این چرخه را طی کنید تا بازخوردهای دریافتیتان قابل قبول شوند.

ھمچون سایر سنگھای قیمتی باید از توپاز در برابر خراشیده شدن و برخورد با اجسام نوک تیز محافظت کرد. برای تولید انرژی گرمائی از طریق فرایند شکافت هسته ای ، اورانیومی که در هسته راکتور قرار داده میشود باید از جرم بحرانی بیشتر (فوق بحرانی) باشد. ج : محیط زیست را آلوده نمی کند و انرژی کمتری مصرف می کند . در صورتی که از این موضوع مطلع هستید که سنگ صفرا دارید، اما هیچ گونه علامتی مشاهده نمی شود، نیازی به درمان نخواهد بود.

برای چنین کسب و کاری نیاز به یک نرمافزار تدریس آنلاین خواهید داشت که بهصورت رایگان در اینترنت وجود دارد. برای شروع چنین کسب و کاری هم هزینه زیادی نیاز نخواهید داشت و با سرمایههای بسیار کم میتوانید آن را شروع نمایید. در یک لوله آزمایش مخصوص و مدرج آب مورد آزمایش را تا خط نشان لوله پر مینمایند و بهوسیله معرفی که همراه بسته قرصهاست رنگ این آب را قرمز میکنند و آگاه آنقدر از این قرصها در آن میاندازند تا رنگ آب سبز گردد.

در این مطالعات برای اولین بار ساختار زمینشناسی منطقه با تهیهٔ نقشههای زمینشناسی همراه شد. در ۱۹۷۴ در منطقه لوگر (جنوب کابل) کمربند مس دار بزرگی (مس عینک) کشف شد. در نتیجه همین تفصحات معادن بزرگی همچون «معدن آهن حاجیگک» در منطقهٔ بامیان و حوزه بزرگ زغال سنگ پلخمری نیز معادن حوزهٔ زغال سنگ «بخشان تا نزدیکی هرات» همچنان در غرب و مواد با ارزش دیگر همچون باریت، بریلیوم و … دارا بودن وزن سبک تر که در نتیجه کاهش وزن کلی ساختمان را در پی خواهد داشت.

منرالها :مرکباتی است که بهشکل جامد، مایع ویا گاز به صورت طبیعی در سطح زمین و زیر زمین آبهاویا در ذخایر با قیمانده معدن که در نتیجه عملیه جیولوجیکی تجمع نموده و شامل عناصر و ترکیبات، فلزات و سنگهای فلز دارو قیمتی، ریگ، سنگ، جغل، خاک رس و زغال سنگ میباشد. معدن: محلی است که منرالها در آن تثبیت گردیده و فعالیتهای حفرکاری، منرال و سایر فعالیتهای مرتبط به آن صورت میگیرد، ساختمانها، تأسیسات، دستگاهها و تجهیزات که به منظور استخراج، پروسس، آمادهسازی منرالها در سطح یا طبقات تحتانی زمین قراردارد. زیادترین آن در بورنیت CuFeS4 دارای اعیار (۶۳٫۳٪) مس و متباقی آهن و سلفر است.

معادن مس در ولایتهای لوگر، هرات، فراه، کاپیسا، قندهار، زابل و معادن جنوب افغانستان عبارتند از معادن مس عینک جوهر و دربند میباشد. منرالهای و سنگهای نیمهقیمتی عبارتند از لاجورد توپاز تورمالین و کوارتز میباشد. در نوع قلع دار توپاز کانی مشخص پگماتیت دیده می شود. دلایل آن تا حدودی مربوط به موقعیت آن در انتهای غربی هیمالیا، تصادم نیمقارهٔ هند، تشکیل کوههای هندوکش، تصادم چندین پارچههای جدا شده زمین (Plate tectonics) و غیره مسائل میباشد. طبق مطالعات چندین ساله متخصصان روسی و افغانی از سال ۱۹۶۶ تا ۱۹۸۱ دستکم دو میدان نفتی کوچک، یک میدان گازی بزرگ (جرقدوق) و دو میدان گازی دیگر کشف شدهاست که عمدتاً در بخش شمالغربی کشور میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید