طرز تهیه ماهی قزل آلا

که زمان تکثیر آن فرا رسیده است (یعنی دست کم 14 سانت متر طول دارد و یا این که دو سال و نیم از عمرش می گذرد.) اما شما جنسیت ماهی خود را نمی دانید. طول انواع غول پیکر آنها به ۱۳ متر میرسد. این گونه دارای بدنی نقره ای رنگ است که در دو طرف بدن از قسمت بالا نوار هایی به صورت خط نمایان هست که وقتی به اطراف بدن ماهی میرسد شکل نقطه میگیرند . از خواص اعجازانگیز ماهی مرکب تأمین مقادیر قابلتوجهی از مواد معدنی ضروری بدن است. ماده ای پر از مواد ارزشمند که خواص دارویی هم دارد را دریافت می کنید.

۱- ماهیهای رودخانه ایی ممکن است حامل امراض و بیماریهای باشد که با ورود آنها به آکواریوم مولدین، خیلی زود محیط آنها را آلوده و در آنجا تکثیر و منتشر می شوند. محیط آکواریوم را با ماهی یا اشیا دیگر بیش از حد شلوغ نکنید. جای تأسف است که افراد متخصص صحبت مبهمی را مطرح می کنند که موجب دوری مردم از این مواد غذایی ارزشمند می شود.به طور کلی در تمامی موجودات زنده، آلودگیهایی از راه های مختلف، نفوذ و تجمع پیدا می کند و این موضوع مختص آبزیان و حتی حیوانات نبوده و در مورد گیاهان هم صدق می کند.بررسیهای علمی نشان می دهد که میزان فلزات سنگین در بافت موجوداتی که در نواحی اطراف صنایع خاص نظیر کارخانجات تولید باطری یا کاغذ سازیها زندگی می کنند، بیشتر است، اما از یک سو با تماس آبزیان با این مواد شیمیایی روبرو هستیم و از سوی دیگر با حد و میزان مجاز این مواد در بدن آنها.با توجه به موارد مذکور و بررسیهای انجام شده در حال حاضر خطر وجود فلزات سنگین، آبزیان کشورمان را تهدید نمی کند و یا حداقل در بررسیهای انجام شده تا کنون این موضوع به اثبات نرسیده است.

البته باید در نظر بگیرید که ماهیان و به طور کلی حیوانات، هیچ محدودیتی در غذا خوردن ندارند و به اندازه ای که به آنها غذا بدهید، آن را می خورند . پس باید خیلی مراقب باشید تا به این ماهیها شوک وارد نشود . زنجیره کنترل و مراقبتهای ویژه را که شامل اکسیژن کافی، نور کافی، تغذیه مناسب و مقوی با غذاهای زنده، آب سالم و تمیز، فیلتر مناسب، جلوگیری از بروز حوادث مانند ایجاد شوک و استرس و تغییرات سریع DH آب، PH آب، درجه حرارت آب و کنترل و پیشگیری امراض و بیماریها که همه این عوامل را باید بدقت توسط شما رعایت و منظم باشد.

آن ها به همه جای آکواریوم سرک می کشند . باید به مقداری نوزاد آرتمیا در اختیار بچه ماهیان قرار دهیم که همه آنها را مصرف کنند و چیزی از آن بعد از نیم ساعت باقی نماند دقت کنیم باید کمتر از نیاز هم ریخته نشود. چیزی که مهم است باید حتما تخمها از دسترس ماهیها دور شوند و آنها را با شرایط و اصول صحیح نگهداری کنید. ماهی مرکب یا سَرپاوَر یا خساک (گویش محلی بوشهر) یا انکاس (گویش محلی بندرعباس)، یکی از بیمهرگان است.

این قسمت در گویش محلی کف دریا نامیده می شود و استخوان گونه های دیگر sepia مثل Sepiella maindroni و Sepia esculenta را نیز شامل می شود . این الگوی پوست آنها بهمنظور استتار در مقابل شکارچیان و همچنین بهعنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با سایر ماهیها میباشد با اسمهای محلی مانند انکاس، نکله، مس، زخت، مائو، خئاق، خساک هم خوانده می شوند. همچنین مقادیر قابلتوجهی از مواد معدنی ضروری مانند کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر، پتاسیم، سدیم، روی، مس، منگنز و سلنیوم را برای شما فراهم میکند. مصرف ماهیهای مرکب در جلوگیری از کمخونی ناشی از کمبود آهن کمک میکند.

ماهی مرکب یک منبع غنی از سلنیوم است که بهعنوان یک آنتیاکسیدان بالقوه عمل میکند و از آسیب سلولی ناشی از رادیکالهای آزاد جلوگیری میکند. مس از خواص اعجازانگیز ماهی مرکب که در استفاده مناسب از آهن توسط بدن، تقویت انرژی، جلوگیری از پیری زودرس، تنظیم ضربان قلب، تقویت بهبود زخمها و افزایش تولید گلبولهای قرمز کمک میکند. اگر غذای مناسب در اختیار آنها قرار داده شود به سرعت رشد خواهند نمود و هر روز قوی تر گشته و بهتر میتوانند از خود مراقبت نمایند، اما اگر غذای مناسب در دسترس آنها قرار نگیرد به سرعت خواهند مرد. اگر ببینی ماهی کباب و بریان شده خوردهای یعنی اگر فرد عفیف و پاکدامنی هستی یعنی به مسافرت میروی و به کسب علم و دانش میپردازی، یا با مرد بزرگی ارتباط و مصاحبت برقرار میکنی.

اگر ماهی میخورید: درآمیختن ادراک و وقوف درون؛ حس در ارتباط بودن با جامعه و جهان، و معاشرت و مصاحبت با آنان. داروهای حاوی جوهر از خواص اعجازانگیز ماهی مرکب که در درمان مشکلات پوستی مانند اگزما، خارش، قرمزی، کهیر، عفونتهای مخمر و عفونتهای قارچی مؤثر هستند. طبق مطالعات انجامشده، جوهر ماهی مرکب ممکن آسیبهای ایجادشده به مغز استخوان و طحال را کاهش میدهد. برخی از فواید سلامتی این ویتامین شامل بهبود عملکرد مغز ، کاهش افسردگی ، تولید ملاتونین (هورمون خواب) ، بهبود علائم آسم در کودکان و افزایش تعداد اسپرم است.

اسیدهای چرب امگا 3 به حافظه، رشد و نمو طبیعی، عملکرد بهتر مغز و کاهش بیماری مزمن مفید است. این ویتامین در تبدیل کربوهیدراتها به قند و همچنین در فرآوری چربیها و اسیدهای آمینه کمک میکند. بدن شما برای ترمیم و نگهداری سلولها از اسیدهای آمینه استفاده میکند. بدن شما میتواند بهتنهایی ۱۲ تن از آنها را تولید کند، اما ۹ مورد دیگر که اسیدهای آمینه ضروری نامیده میشوند باید از رژیم غذایی شما باشند.

از خواص ماهی مرکب مقادیر قابلتوجهی از اسیدهای آمینه ضروری برای بدن است. اسیدهای آمینه همچنین برای رشد و نمو سالم جنین، کودکی و بزرگسالان ضروری است. هنگامیکه پروتئین را هضم میکنید، بدن شما آن را به اسیدهای آمینه تبدیل میکند. برای حفظ سلامتی بدن به ۲۱ اسیدآمینه نیاز دارید. و ازاین رو سطح طبیعی سلولهای خونی و سطح هموگلوبین را حفظ کند. مقادیر بالای پتاسیم موجود در ماهی های مرکب باعث کاهش فشارخون، جلوگیری از سکته مغزی، جلوگیری از اختلالات قلب و کلیه، تقویت قدرت عضلات، جلوگیری از اضطراب و استرس، بهبود متابولیسم، حفظ تعادل آب و عملکردهای الکترولیتی و حفظ سلامت سیستم عصبی میشود.

بنابراین از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد که این موجود دریایی ارزشمند را به سبد غذایی خانواده خود اضافه نماید. همانطور که گفته میشود جوهر ماهی مرکب به شکل قرص یا کپسول موجود است. انکاس از خانواده نرم تنان میباشد به آنها سرپاوَران هم گفته شدهاست. گوشت ماهی مرکب نرم و دارای رنگی سفید است و بسیار خوشطعم می باشد. البته ماهی های نازک را نیز می توان به صورت شکم پر طبخ کرد بنابراین خریدن ماهی تازه و خوب اولین قدم است. 1. فیله هایی تازه و با کیفیت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید