سنگ ماه تولد فروردین + خواص و فواید سنگ ماه تولد فرودین

به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، آنها مى گويند که اين کار حکومت، سبب خساره مند شدن ميليون ها افغانی به آنها خواهد شد؛ چون که سرمايۀ بيشتر خود را در فابريکه ها و شرکت هاى يادشده بند کرده؛ اما حالا هيچ فعاليت ندارند. اين در حالى است که دو سال قبل، تالک ولايت ننگرهار بعد از پروسس، به پاکستان انتقال و از آنجا زير نام پاکستان به کشورهاى ديگر صادر مى شد؛ اما بعد از دستور رييس جمهور، دو سال قبل شمار زيادى از فابريکات نيمه پروسس، در ننگرهار ساخته شد.

بر اساس اعلام مسئولان این وزارتخانه، حدود ۳۲ شرکت کوچک و بزرگ در زمینه استخراج و فرآوری تالک در افغانستان فعال هستند. او میگوید استخراج و فرآوری این ماده در افغانستان باعث میشود صدور آن نیز برای افغانستان سودآور باشد. ننگر در مسیر قاچاق مواد معدنی، مواد مخدر و دیگر کالاهای افغانستان به پاکستان قرار دارد. شفقنا افغانستان-پیش از این سنگ تالک افغانستان به پاکستان منتقل و بعد به نام پاکستان به کشورهای دیگر صادر میشد.

عابدالله عربزی، مسئول شرکت خصوصی افغانستان که سنگ تالک فراوری شده را به اردن صادر کرده میگوید برای فروش و بازاریابی تالک افغانستان در شمار دیگری از کشورهای جهان نیز نمایندگی ایجاد کرده است. در تاریخ 20 بهمن 1400 با پیشنهاد نهایی 4.3 میلیون دلاری، یک خریدار ناشناس بزرگترین الماس سیاه تراش خورده جهان (کربنادو) با وزن 555.55 قیراط معروف به “انیگما Enigma” شد. کشک یک ماده غذایی است که در آن مقدار زیادی کلسیم وجود دارد و به سلامت استخوان ها کمک می کند، اما از دیدگاه طب سنتی این ماده غذایی در صورتی که با مصلح مصرف نشود می تواند باعث ایجاد سنگ کلیه شود و کشک باید حتما با گردو خورده شود و اگر کشک به صورت مایع باشد باید داخل آن حتما نعناع و سیر داغ ریخت تا از رسوب در کلیه پیشگیری کنند.

نرگس نهان، سرپرست کنونی وزارت معادن و پترولیم افغانستان در این باره به بیبیسی میگوید: وقتی مواد معدنی به طور خام به فروش میرسند درآمد حاصل از آنها بسیار کم است. او در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود کمدرآمد بودن شرکتهای تولیدکننده تالک باز هم آنها در افغانستان فعالیت میکنند، میگوید: ما کارگروه محافظت از معادن را ایجاد و با شورای امنیت نیز گفتوگو کردیم تا نقشهای از وضعیت معادن افغانستان بهدست آوریم. عربزی میگوید که تالک افغانستان به درجه یک بودن در جهان شهرت دارد.

در آنجا این مواد با تالک داخلی مخلوط و به سراسر جهان صادر میشود. دومین الماس بزرگ جهان نیز البته به صورت “سنگ راف یا خام” با وزن 1758 قیراط در سال 2019 در معدن کراوی بوتسوانا کانادا توسط شرکت لوکرا دایموند یافت شده است که به دلیل کیفیت نه چندان بالا از نظر قیمت نمی تواند رکوردی را بشکند. نخستین بار است که تالک که در تولید پودر بچه کاربرد دارد، در داخل افغانستان فرآوری شده و به طور رسمی از این کشور آسیای جنوبی و محصور در خشکی صادر میشود.

وقتی این غدد بیش از حد هورمون پاراتیروئید تولید می کنند (هایپراپاراتیروئیدیسم) ، سطح کلسیم شما خیلی زیاد می شود و در نتیجه ممکن است سنگ کلیه تشکیل شود. اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در مراسم حرکت اولین محموله صادراتی افغانستان حضور داشت و شخصا این روند را افتتاح کرد. سنگ کلیه تا وقتی حرکت نمیکند و ثابت است، هیچ علامتی ندارد. پس از آنکه سنگپا سخت و جامد شد، گازهای داخل آن ناگهان خارج میشود و سنگ با مشخصه ویژهای که سبکی و ظرافت است، برجسته میشود.

به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت معادن و پترولیم افغانستان قرار است پنج قرارداد بزرگ، سنگ مرمر، تالک و زُخام را با شرکتهای خصوصی امضا کند. نشود. اما تراش Old Mine Cut دارای اصالت و زیبایی سحرآمیز خود است و همین امر است که افراد را به سمت خود جذب می کند. ثمن رحیمیراد: استخراج غیرقانونی معادن افغانستان، ضعف کنترل دولت بر معادن و بهرهبرداری ذخایر از سوی گروههای شورشی طالبان و داعش، داستانی قدیمی است. این در حالی است که بهار امسال، موسسه بینالمللی «گلوبالویتنِس» گزارش داد درآمد طالبان از استخراج و تجارت تالک در ننگرهار در شرق افغانستان در سال به حدود ۴ میلیون دلار میرسد و داعش نیز سهمی صدها هزار دلاری از این کسب و کار دارد.

او در پاسخ به پرسش بیبیسی درباره برآورد گلوبالویتنس از درآمد سالانه ۳۰۰ میلیون دلاری طالبان و صدها هزار دلاری داعش از ذخایر تالک ننگرهار توضیح میدهد: ما نمیگوییم داعش و طالبان از تالک افغانستان درآمدزایی نمیکنند اما حرف ما این است که این ارقام مبالغهآمیز هستند چون تالک آنقدر گران نیست که این درآمد را ایجاد کند. اولاً، فرقی بین دارا و نادار و شاه وگدا نیست. به گفته وی، بازیابی برای تالک افغانستان در کشورهای بریتانیا، ایتالیا، ترکیه، چین، هند، جاپان و اندونیزیا نیز آغاز شده است. به گفته او، بازاریابی برای تالک افغانستان در انگلیس، ایتالیا، ترکیه، چین، هند، ژاپن و اندونزی نیز آغاز شده است.

از آنجا که بیشتر بیماریها با ضربات روحی درمان نشده آغاز می شوند، اوناکیت کمک میکند تا عواطفی را که مصرانه سعی در نگه داشتنشان دارید را رها سازید تا بافتهای بدن به آرامش برسند و در نتیجه اندامها، ماهیچه ها و بافتها را تقویت می کند. به همراه داشتن سنگ توپاز سفید به فرد کمک می کند تا انسانی قدردان باشد . توپاز های معادن ایرلند به رنگ آبی روشن هستند . این رنگ ها خارج از محدوده رنگ طبیعی هستند که نادر ترین و با ارزش ترین آنها صورتی, آبی و سبز اشباع هستند .

يما يوسفزى يکى از انجنيران اين فابريکه گفت که با نصب اين وسايل، حالا سنگ هاى تالک در اين فابريکه هنگام پروسس شسته ميشود، که با اين کار هم کيفيت درست و خراب سنگ تالک از هم تشخيص ميشود و هم کارش نسبت به قبل سريع و سهل شده است. در حین دوش گرفتن یا بعد از آن می توانید از سنگ پومیس نیز استفاده کنید. استفاده مهم از این سنگ، تولید پودر بچه است.

استفاده مهم از این سنگ، تولید پودر اطفال است. کاکر افزود که از سنگ تالک، در ساخت بيش از ١٠٠ مورد از قبيل مواد پى وى سى، رنگ هاى ساختمانى، مواد آرايشى و دوا استفاده ميشود. افغانستان معادن بزرگ تالک دارد و وجود این معادن در ولایت ننگرهار در شرق کشور موقعیت دارد. عبدالقدیرمطفی، سخنگوی این وزارت گفت که ارزش هر یک از این قراردادها ۳۰ تا ۵۰ میلیون دالر است و این معادن در ولایتهای امن موقعیت دارد.

بیشترین سنگ مرمر، تالک و رخام در ولایتهای هرات، قندهار، ننگرهار، کابل و میدان وردک موقعیت دارد. دولت افغانستان اما همواره نگران استخراج مواد معدنی کشور در خارج از کنترل آن بوده است؛ از بدخشان در شمال کشور گرفته تا ننگرها در شرق آن. معدنکاری که در افغانستان تالک استخراج میکند میگوید استخراج یک تن تالک ۱۴ دلار هزینه دارد، تاجر پاکستانی نیز برای هر تن تالک فقط ۶۰ دلار پرداخت میکند و آن را در پاکستان به بهای ۱۶۰ دلار در هر تن میفروشد. وی میافزاید: در پهنههایی که مشکل امنیتی وجود ندارد، میتوانیم پیش رویم و در مناطقی که مشکل امنیتی دارند، کار کنیم اما تا وقتی که به این نقشه دسترسی نداشته باشیم، کاری نمیتوانیم انجام دهیم.

این کار را ادامه ندهید. وی با بیان اینکه ماموران با هماهنگی مراجع قضائی و در بازرسی از خودروی مورد نظر بیش از ۲۲ تن سنگ تالک که مواد اولیه خوراک دام و پیش ساز لوازم آرایشی است را کشف کردند، گفت: کارشناسان ارزش این محموله قاچاق را بیش از دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برآورد کردند. در نتیجه سنگ کلیه ایجاد میشود. شفقناافغانستان-به گفته اتاق تجارت و سرمایهگذاری در سال روان خورشیدی در پی بلند رفتن ظرفیت کارخانهها در پروسس سنگ تالک، افغانستان یک میلیون تن سنگ تالک را به بیرون از کشور صادر کرده است. در مورد داروهای پیشگیری با پزشک مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید