سنگ الماس چیست؟

قبل از خارج کردن کیسه صفرا، ممکن است کلانژیوگرافی و استفاده از اشعه ایکس حین عمل برای دیدن آناتومی مجاری صفراوی استفاده شود. انسداد مجرای صفرا: سنگ صفرا میتواند لولهها (مجاری) که از طریق آنها صفرا از کیسه صفرا یا کبد به روده کوچک جریان دارد را مسدود کند. اما اگر کبد کلسترول بیشتری از مقدار صفرا حل کند، کلسترول اضافی ممکن است به صورت بلور و در نهایت به سنگ در بافت کیسه صفرا یا مجاری آن تبدیل شود. سنگهای کیسه صفرا یا کیسه صفرا، با لاپاراسکوپی به نام کوله سیستکتومی (Cholecystectomy) از طریق چندین برش کوچک در شکم خارج میشوند.

برای سنگهای بزرگتر هدف درمانها از بین بردن سنگ و کاهش انقباض است تا سرعت بهبود عملکرد کلیه افزایش یابد. احمدآقا معلم است و در اتاقش با عنکبوتی به نام آسید ملوچ زندگی میکند. برای تقویت جریان صفرا و کاهش علائم و درد ریفلاکس صفرا، میتوان دارویی به نام اورسودئوکسیکولیک اسید استفاده کرد. شیره لوزالمعده که به هضم غذا کمک میکند و از طریق مجرای لوزالمعده جریان مییابد. بنابراین عمل اصلی کیسه صفرا، ذخیره سازی، تغلیظ، و تنظیم ورود صفرا به دوازدهه و عمل اصلی صفرا کمک به هضم چربی ها می باشد.

همچنین برای سفر ماورایی، آشکار سازی، پیشگویی، کانال زنی و یادآوری رؤیاها است. اما بر خلاف نظر طب کلاسیک، در طبّ سنتی، عمل صفرا محدود به هضم چربی ها نیست؛ بلکه این خلط تلخ مزه که در تمام بدن گردش می کند؛ خلطی است تیز و سوزاننده که مسیر را برای حرکت سایر اخلاط باز می کند؛ به هضم غذا کمک می کند؛ حرکات روده ها را زیاد می کند؛ در بدن تولید حرارت می کند و انسان را در بروز بعضی واکنش های هیجانی به ویژه خشم یاری می کند.

۲- هر غذایی که به طور عادی هضم آن در معده طول می کشد بهتر است از برنامه غذایی خارج شود. این ویژگی ها به ما کمک می کند تا بوسیله ابزار گوهرشناسی زمرد اصل را از نوع بدل و مصنوعی تشخیص دهیم. صفرا به طور عمده شامل اسیدهای صفراوی و کلسترول است که اولی همان وظیفه هضم چربی ها را به عهده دارد و دومی یعنی کلسترول به همراه برخی مواد دیگر از راه مدفوع دفع می شود؛ به عبارت دیگر، صفرا وظیفه تنظیم میزان کلسترول خون از طریق دفع گوارشی آن را هم به عهده دارد، جالب است که بدانید کبد روزانه نیم تا یک و نیم لیتر صفرا تولید می کند.

2- همان طور که می دانید سنگ الماس دارای بالاترین سختی در عناصر طبیعت می باشد بنابراین با کشیدن کاغذ یا سمباده ای خشن روی الماس طبیعی نباید روی آن خش بیوفتد! استفاده از سنگ توپاز زرد به باز شدن چاکرای سوم یعنی ناف بسیار کمک می کند . گاهی اوقات، دریچه پیلوریک به دلیل زخم معده و اسکار ناشی از آن منجر به انسداد میشود و از باز شدن دریچه به اندازه کافی جلوگیری میکند.

جراحی تحت بیهوشی عمومی و معمولاً طی 2 ساعت یا کمتر انجام میشود. بسته به موقعیت و شرایط سنگ شاید برای دفع سنگ شما کار زیادی لازم نباشد تا انجام دهید. کیسه صفرا، حاوی مایعی گوارشی به نام صفراست که به داخل رودهی باریک ترشح میشود. یک کاوشگر نازک و حساس به اسید، از طریق یکی از سوراخهای بینی به مری فرستاده میشود تا وجود اسید را تشخیص دهد. اندامهای اصلی دستگاه گوارش توسط بافتهای دریچهای جدا میشوند که در صورت عملکرد صحیح، اجازه میدهند غذا و مایعات گوارشی فقط در یک جهت و به سمت پایین حرکت کنند. برخی از عوامل که باعث افزایش خطر ابتلا به سنگهای صفراوی میشوند، مانند سن، جنسیت و اصالت، قابل تغییر نیستند با این حال، رژیم گیاهخواری ممکن است، خطر ابتلا به سنگ صفراوی را کاهش دهد ؛ افراد گیاهخوار،خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرای بسیار کمتری دارند، در مقایسه با افرادی که گوشت مصرف می کنند.

دیابتی ها بسیار مستعد ابتلا به کالوس هستند؛ اما احتمالاً باید یک متخصص را برای معالجه به آنها مراجعه کنند. آنها قیمتی کمتر از الماس استخراج شده دارند، اما عمدتاً از لحاظ شیمیایی شبیه الماسهای طبیعی هستند. در توضیح دردهای مبهم شکمی که هیچ علت دیگری برای آنها مشخص نشده، باید احتمال وجود سنگ صفرای غیر معمول و ورود آن به روده بررسی شود. شکاف بین مری و معده، یک حلقه عضلانی موسوم به اسفنکتر مری تحتانی، برای جلوگیری از بالا رفتن اسید معده است.

جراحی انحراف (جراحی Roux-EN-Y): رایجترین نوع جراحی برای رفلاکس صفرا و شامل ایجاد یه راه ارتباطی با روده کوچک است تا از تماس معده با صفرا جلوگیری شود. در برخی افراد رفلاکس صفرا نه تا گلو اما تا جایی که احساس ناراحتی گوارشی به وجود بیاورد اتفاق میافتد. در یک روش جایگزین جراحی، به نام کولسیستوستومی (Cholecystostomy) که از طریق پوست انجام میشود، با ورود یک سوزن به شکم، مایعات تجمع یافته در کیسه صفرا تخلیه میشوند. اگر ریفلاکس اسید معده نیز وجود داشته باشد، مصرف داروهای مهار کننده پمپ پروتون و روشهای غیر دارویی مانند کاهش وزن، محدود کردن غذاهای پرچرب، عدم مصرف سیگار و الکل، پرهیز از نوشیدنیهای گازدار، نوشیدنیهای اسیدی، کافئین، غذاهای پرادویه، پیاز، سرکه، شکلات، نعناع، خوردن وعدههای غذایی کوچک، انجام تکنیکهای کاهش استرس مانند مراقبه یا یوگا، خودداری از مصرف غذا ۲ یا ۳ ساعت قبل از خواب و نیمه نشسته خوابیدن، از جمله راههای کنترل و درمان عوارض رفلاکس صفرا و اسید هستند.

این اعمال طی چندین مرحله باید انجام شود تا تداخلی در عملکرد مهره مار بوحود نیاد. پس از طی دوره درمان نیز بیمار باید برای ممانعت از بازگشت رفلاکس تحت نظر باشد. پله در فضای خارجی باید استقامت در برابر شرایط سخت (چه از لحاظ آب و هوایی و چه از لحاظ کاربری) را داشته باشد و علاوه بر آن مشکل لغزندگی نداشته و اصطکاک سطحی مناسب داشته باشد. برای تمیز کردن سنگ در حالی که آن را در زیر آب جاری نگه دارید، از یک برس پاک کن استفاده کنید.

رفلاکس صفرا علائمی مانند سوزش معده دارد و بسیاری از افراد این دو را با یکدیگر اشتباه میگیرند در حالی که گزینههای دارودرمانی برای این دو مشکل متفاوت است. جراح یک محدوده روشن متصل به دوربین فیلمبرداری (لاپاراسکوپ) را در یک برش نزدیک ناف قرار میدهد و از مانیتور به عنوان راهنما استفاده میکند در حالی که ابزارهای جراحی را در برشهای دیگر قرار میدهد تا کیسه صفرا را خارج کند. در صورت ابتلا به مشکلات کیسه صفرا یا در صورت سابقه برداشتن کیسه صفرا، به دلیل اختلال در هضم برخی مواد غذایی، بهتر است فرد رژیم غذایی خاصی را دنبال کند که ممکن است بر اساس نوع سنگ صفرا، متفاوت باشد.

کیسه صفرا، به زبان ساده کیسه کوچکی است که در زیر کبد و چسبیده به آن قرار گرفته است و از سویی به کبد راه دارد که از این طریق صفرا را دریافت می کند و از سویی هم از طریق یک مجرای مشترک با لوزالمعده به ابتدای روده باریک می رسد و از این طریق صفرای ذخیره شده خود را برای هضم مواد غذایی – و به طور مشخص چربی ها – وارد دوازدهه (یا همان اثنی عشر) می کند. همان طور که پیداست میزان بروز این بیماری در زنان بسیار بیشتر از مردان است.

همان طور که پیشتر اشاره کردیم، نوشیدن آب سالم در همه روش های دفع سنگ کلیه نقشی اساسی دارد. نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز منجر به افزایش ادرار میشود. نتیجه این اختلاف باعث میشود که حباب افزایش یابند و هوا در داخل ماگما منتشر شود و انفجار حاصل از فشار آن میشود. در نتیجه عدم انتقال سریع محتوای معده به روده باعث تجمع فشار در معده میشود و اسید و صفرا را به داخل مری میراند. وجود سنگ در کیسه صفرا، بر اساس اندازه و محل قرارگیری آن به دلیل فشار به بافتهای سلولی کیسه صفرا یا مسدود کردن مجرای آن عوارض و علائم متعددی مانند التهاب و آسیب به اندامهای اطراف خواهد داشت.

نوع دارویی که پزشک برای شما تجویز میکند به نوع سنگ کلیهی شما بستگی دارد. سه نوع سوئیسی، لندی و آسمانی (اسکای)؛ که توپاز آبی آسمانی از همه ارزانتر است. قیمت الماس تحت قوانین 4CS نامگذاری شده است که شامل تراش، پاکی، رنگ و قیراط است که در تصویر بالا نیز مشاهده می نمایید. استاندارد سنگ تراورتن در ایران عرض 40 در طول متغیر است و قیمت سنگهایی که بیشتر یا کمتر از این مقدار هستند، توافقی تعیین میشود. هرچند بیشتر اوقات، آسیب به دریچه پیلوریک در نتیجه جراحی معده، حذف کامل معده یا عمل بایپس معده برای درمان چاقی مزمن استفاده میشود.

به همراه داشتن این سنگ باعث کنترل و تضعیف احساساتی نظیر حسادت می شود . الماس های سیاه که به آن ها الماس کربونادو هم گفته می شود می توانند بین ۲/۶ میلیارد تا ۳/۸ میلیارد سال قدمت داشته باشند و مقادیری ناچیز از نیتروژن و هیدروژن در خود دارند، یعنی عناصری که در فضا وجود دارد. «مریم بصیری»، فارغالتحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته سلولی و مولکولی، گرایش بیوشیمی و علاقهمند به مباحث روانشناسی و علوم اعصاب است. یشم یک تقویت کننده رویایی فوق العاده است. زمانی که یک رکود در حرفه خود را تجربه می کنید, یشم به شما کمک می کند تا اهداف هدفمندی تری ایجاد کنید.

گردش خون بهتر می شود زیرا غلتک مانند یک ماساژور عمل می کند. همچنین، امکان دارد پزشک درمان بیماری را پیشنهاد کند که سبب تولید بیش از حد هورمون پاراتیروئید به وسیله این غده ها شده است. حتی امکان شروع این کسب و کار بهصورت خانگی و با هزینههای کم نیز وجود دارد. در 5 تا 10 مورد از هر 100 عمل جراحی، نیاز به جراحی باز و بزرگتر وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید