دفع سنگ کلیه از لوله حالب – دکتر کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری

استفاده از سنگ آکومارین باعث پرورش ذهن می شود و در واقع نوعی محرک روانی به شمار می رود . علاوه بر آن براي درمان سرگيجه و جلوگيري از خونريزي زخم ها به کار مي رود. علاوه بر آن همراه داشتن مرواريد باعث ميشود قوه ابتکار شما بهتر عمل کند و خلاقيتتان افزايش يابد. از نفریت در دوران باستان و ماقبل تاریخ به علت داشتن سختی بالا همچون استیل به عنوان سلاح و ابزار چاقو تیز و جنگی استفاده می شد که به همین دلیل در مشرق زمین به «سنگ تبر» معروف بود.

این سنگ دارای سختی بین ۶/۵ تا ۷ است. سختی یک سنگ قیمتی میزان مقاومت آن را در برابر خراشیده شدن اندازه گیری می کند. اين سنگ ادراکات شهودي را افزايش مي دهد و در ايجاد نبوغ تاثير دارد. ياقوت قرمز ايمني بدن را افزايش مي دهد و از لحاظ رواني هم باعث رهايي از وابستگي هاي رواني مي شود. لازم به ذکر است که سمبل ماه دی بز می باشد که برای اطلاعات بیشتر در مورد نماد ها نیز می توانید مقاله نماد ماه های تولد را مطالعه فرمایید. یاقوت سرخ را می توان یکی از زیباترین سنگ های جواهری و سنگ ماه تولد دانست که دارای ارزش بالایی است.

شرح خواص سایر سنگ ها نظیر یشم ، آمیتیست و یاقوت سرخ در قسمت های قبل به صورت کامل آمده است . سنگ ماه تولد آبان از چندین سنگ تشکیل شده است و سنگ های توپاز، سیترین، تورمالین و گارنت به عنوان سنگ های اصلی ماه تولد آبان شناخته می شود که در اینجا به طور خلاصه خواص سیترین را شرح خواهیم داد تا شما با ویژگی های اصلی سنگ ماه تولد آبان آشنا شوید. در ابتدا یک به یک سنگ ماه تولد مربوط به هر ماه مورد بررسی قرار می گیرد و در ادامه این نوشتار نیز می توانید به طور جداگانه مقالات کامل سنگهای ماه تولد هر ماه را به تفکیک مشاهده نمایید.

پس در ادامه با ما باشید. متاسفانه، بیش از ۵۰ درصد از بیماران پس از برداشتن کیسه صفرا، درد را تجربه می کنند. گاهی اوقات در گذشته به افرادی که سنگ کیسه صفرا داشتند و برای جراحی مناسب نبودند، توصیه میشد برای جلوگیری از رشد این بیماری، رژیم غذایی بسیار کم چربی مصرف کنند. اما سنگهای رنگدانهای نیاز به عمل جراحی دارند. حالا قبل از اینکه در مورد روش پاکسازی کیسه صفرا توضیح دهم بگذارید کمی درباره جراحی کیسه صفرا صحبت کنیم.

البته ضعف روش بهسازی توپاز به روش کوتینگ این است که خیلی راحت قابل تشخیص و فقط یک لایه نازک روی سنگ بوده. البته روکش رودیوم به مرور زمان از بین میرود و طلای موردنظر رنگ خود را از دست میدهد که باید دوباره تکرار شود. معمولاً اوپالهای مصنوعی (Synthetic Opal) که ساختهی دست بشر هستند را به عنوان اوپالهای تقلبی در نظر نمیگیرند زیرا از همان ساختار شیمیایی سنگ طبیعی برخوردارند. شاید خیلی وقت ها این دو سنگ را یکسان در نظر بگیرید ولی واقعیت اینگونه نیست . البته هر ماه دارای سنگهای متفاوتی هست ولی این لیست که در عکس بالا ذکر کرده ایم بطور جهانی یکسان اعلام شده است.

البته اگر طلا با رودیوم روکش شده باشد، مانع از برقراری تماس نیکل با پوست میشود. طلا یک عنصر شیمیایی بسیار کمیاب است که از طریق رنگ زرد، همراه با جلای فلزی قابل تشخیص است. خواص سنگ یشم سبز : سنگ یشم سبز یا جید ، یکی از سنگ های بسیار زیبای این ماه می باشد که دارای ساختار و ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد . استفاده از این سنگ باعث میشود که تلاشهای فرد استفاده کننده از این سنگ بی ثمر نباشد و شخص در کارهای خود به موفقیت برسد .

استفاده از یاقوت زرد باعث رسیدن به ثروت ، رفاه ، شهرت و موفقیت می شود . خواص سنگ یاقوت زرد : این سنگ از محبوبیت بسیاری درمیان سنگ ها برخوردار است . الماس و یاقوت سفید هر دو در برابر خراش های ناشی از خطرات روزمره مثل ناخن ها، سکه ای که در کیف یا جیب شما ست، میزهای پیشخوان، و حتی گرد و غبارهای خانه مقاوم هستند. هر چند پنج سال قبل، جلوگیری از کندن کاری خودسرمعادن یاقوت ولایت بدخشان صورت گرفت؛ اما از اینکه امور استخراج این معدن خیلی مشکل بود؛ از همینرو کدام پیشرفت در بخش اکتشاف و استخراج آن از سوی دولت صورت نگرفت.

استفاده از توپاز آبی باعث تقویت توانایی های روانی و همچنین تقویت توانایی های کلامی می شود و استفاده از این سنگ موجب افزایش تمرکز بر روی امور خارجی می شود . الماسهای رنگ شده بر حسب شدت رنگ خود در مقابل الماسهای بدون رنگ درجه بندی میشوند. فراموش نکنيد متولد هر ماهي هستيد و از هر سنگي استفاده مي کنيد افزودن الماس به گردنبند خود را از ياد نبريد. افزودن سنگ های قیمتی بر روی زیورآلات و جواهرات همچون دستبند ، انگشتر ، گوشواره و گردنبند از زمان های گذشته مرسوم بوده است.

سیاره ای که بر سنگ های اسفند ماه حاکم است ،سیاره ی نپتون می باشد . آمیتیست، سنگ کريستالي بنفشي که به اضطراب پايان مي دهد سنگ متولدين بهمن ماه است. سنگ ماه تولد اسفند دارای مزایای فراوانی است که از آن جمله می توان به تنظیم غدد هورمونی و تنظیم فعالیت آنها اشاره کرد. همچنین برای مطالعه کامل خواص همهی سنگ های ماه تولد فروردین کلیک کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد گران قیمت ترین گوهر جهان مقاله سنگ الماس را مطالعه نمایید. همچنین استفاده از این سنگ گران بها باعث از بین بردن استرس ، اندوه و نگرانی می شود و عشق را در انسان تقویت می کند .

این جواهر جادویی با عکس از بین رفتن غم و اندوه از زندگی فرد می شود و همچنین باعث ایجاد انرژی برای کار در افراد می شود . تجربه نشان داده است که افراد مضطرب وقتي آماتيست همراه خود دارند به آرامش مي رسند. استفاده از کریستال در چنین محیطهایی ممکن است به ایجاد آرامش کمک کند؛ اگرچه این اثر نیز با شواهد علمی اثبات نشده است. این سنگ برای افرادی که دچار هیجانات می شوند توصیه شده است زیرا باعث ایجاد آرامش در انسان می شود و برای مقابله با استرس موثر است. از دیرباز از این سنگ به عنوان تسکین دهنده درد سر یاد شده است همچنین بعضی افراد بر این باورند که این سنگ برای درمان فشار خون بالا موثر است.

بسیاری از ماسه سنگها بر اثر قرار گرفتن در معرض جو و به علت اکسیداسیون ترکیبات آهنی موجود در آنها دچار تغییر رنگ میشوند. حتی گونه ای سنگ الماس به نام Chameleon ( نوعی آفتاب پرست) وجود دارد که تغییر رنگ می دهد! اما بحثی که در آن قطعیت دارد وجود خواص و فواید بی شمار نگین های مختلف می باشد که در احادیث و روایات معصومین نیز بارها به آنها اشاره گردیده است. در این مقاله از لوکس گلامور به انواع سنگ های مربوط به متولیدن ماه های مختلف پرداخته شد و ویژگی های آن ها بیان شد که می توانید در ساخت و یا سفارش زیورآلات از آن ها استفاده کنید.

به طور مثال در اروپا بیشتر به شکل سنجاق سینه، در کشورهای شرقی به صورت انگشتر و به طور کلی در همهی کشورها برای انواع زیورآلات مردانه و زنانه کاربرد دارد. معروف است که در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپيما براي ايمني در سفر از فيروزه استفاده مي کنند. اگر بگذارید سنگ مرطوب بماند، باکتری ها می توانند در منافذ رشد کنند و استفاده از آن را ناامن و مضر کند. این گوهر موجب افزایش اعتماد به نفس در فرد شده و احساس شکست ناپذیری و قدرت را در انسان تقویت می کند.

استفاده از این سنگ باعث تقویت ایمان به خداوند و تقویت توانایی های معنوی فرد می شود . این سنگ شفابخش ، تقویت کننده حافظه ، فزاینده برکت و استحکام بخش عشق می باشد . هریک از این سنگ ها انرژی های کیهانی قوی دارند که این انرژی را به فرد استفاده کننده منتقل می کنند . افرادی که قصد ترک عادات بد خود را دارند می توانند از این سنگ استفاده کنند تا ترک عادات برایشان سهل شود . گاهی مشاهده شده که سیترین را به عنوان توپاز برزیلی می فروشند! با توجه به تولید این سنگ در شهر محلات، بیشترین استفاده از این سنگ را می توان در همین منطقه مشاهده کرد.

عقیق شجر از گذشته تا امروز نماد ثروت است و همچنین طول عمر فرد استفاده را به همراه دارد . سنگ آکومارین ، شجاعت و توانایی ریسک کردن به فرد استفاده کننده می دهد و فرد می تواند با عزت نفس کار های خود را به خوبی پیش ببرد . استفاده از این سنگ خوشبختی و شادی را برای فرد استفاده کننده به ارمغان می آورد . همچنین افکار منفی و شیطانی را از انسان دور می کند . سنگ فیروزه انسان را از فقر دور و خرسندی را جایگزین آن می کند .

اين سنگ اعتماد به نفس را افزايش مي دهد و احساس شکست ناپذيري را در انسان تقويت مي کند.الماس يکي از قديمي ترين سنگهاي موجود در طبيعت است که خاصيت تصفيه کنندگي دارد و مخصوصا روي کارکرد کليه ها و مثانه اثر مثبتي مي گذارد. الماس یکی از قدیمی ترین گونه های سنگ موجود در طبیعت بوده که یکی از ویژگی های آن تصفیه کنندگی می باشد و به خصوص روی کارکرد کلیه ها و مثانه اثر مثبتی می گذارد. نشانه ها و علائم به محل رخداد انسداد، کامل بودن یا نسبی بودن انسداد، سرعت مسدود شدن و تحت تاثیر قرار گرفتن یک یا هر دو کلیه بستگی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید