در تکثیر بسیاری از گونه ها

اوزون برونها حداكثر تا 1.5 متر رشد ميكنند و حداقل در 12 سالگي به بلوغ ميرسند، اين يعني كه يك ماهي اوزون برون از لحظه تولد تا زماني كه قابليت تخمگذاري و زاد و ولد داشته باشد، حداقل 12 سال زمان نياز دارد و هر اتفاقي كه در اين مدت براي او بيفتد، به انقراض نسلش ميانجامد بيآن كه حتي يك بچه ماهي توليد كند. البته ماهیان آب شیرین نیز مانند اکثر حیوانات با وفا، به صاحب خود عشق می ورزند و به خوبی او را میشناسند. پدر راهول به واسطه ی ظلم چند مرد قدرتمند زمین هایی که در ان کشاورزی میکرد را از دست میدهد و تصمیم میگیرد به محلی دیگر برود و برای گذر زندگی اش حمالی کند ولی راهول این ستم بزرگ را تحمل نمیکند و خیلی زود تبدیل به یک جوان عصبانی و خلافکار بزرگی میشود ولی هر چه خلافکار بزرگتری میشود خانواده اش از او دورتر میشوند از طرفی دیگر افسر پلیس راجویرسینگ که یک سردار با اصول میباشد تصمیم دارد با استفاده از هوشش خلافکار های منطقه را از بین ببرد و…

بدنه فیلتر تصفیه یاحتی روی شیشه آکواریوم تخم ریزی کند. آکواریوم داران زیادی نمی توانند از این شگرد استفاده کنند وضعیت سوم بیانگر زمانی است که شما اصلا هیچ اسکاری در اختیار ندارید و باید برای شروع کار یک جفت نر و ماده تهیه نمایید . هرچند رنگ و گونههای ماهیان آب شور بسیار خیره کننده است به دلیل دشواری و همچنین هزینه بالای تهیه و نگهداری آکواریوم آب شور، در مطلب حاضر به شرح آکواریوم آب شیرین بسنده میکنیم. توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

ماهی را کاملا تمیز کرده و داخل شکم آن را خالی می کنیم مقداری نمک به ماهی می زنیم و می گذاریم مدت نیم ساعت بماند.سپس آن را کاملا شسته و با دستمال تمیز خشک می کنیم.پیاز و سیر را رنده می کنیم و همراه با زرد چوبه، ادویه، فلفل و گشنیز خرد شده(درصورت تمایل مقدار کمی هم شوید). مکان مورد نظر به خوبی توسط دهان ماهی تمیز می گردد . در واقع چه بخواهید و چه نخواهید تکثیر کننده های زیادی برای این ماهی وجود ندارد . اگر ماهی ها تخم ریزی کردند ولی تخم های آنها بارور نشدند چه کار باید کرد ؟

برخی چند روز زنده مانده و سپس خواهند مرد ، عده ای دیگر برای هفته ها و ماهها به زندگی ادامه می دهند و سپس می میرند. اگر در طول این یک روز اقدام به تخم ریزی ننمودند. این ماهیها در نهایت در یکی از دو میلیون آکواریومهای عمومی و خصوصی در سراسر جهان خانه پیدا خواهند کرد. اما امکان دارد که اسکارهایی هم پیدا شوند که تخم ها یا حتی نوزادان خود را بخورند . دست کم مطمئن شوید که پیشاپیش تمام جزئیات این معامله برایتان روشن شده است و قبلا در مورد برخی مسائل به توافق رسیده اید مسائلی همچون : اگر یکی از ماهی ها یا هر دو آنها در طول یک هفته ای که در اختیار شما هستند بمیرند چه کار باید کرد ؟

در این حالت می توانید گروهی از ماهی های اسکار بالغ را به طور شانسی خریداری کنید و یا این که می توانید یک جفت ماهی را که کسی تضمین می کند که قبلا با هم جفت شده اند خریداری نمایید . اما این وضعیتی است که قبلا رخ داده است و تا مادامی که آکواریوم داران قصد تکثیر ماهی اسکار را داشته باشند و نخواهند وقت و فضای لازم برای تولید مولد توسط خودشان را صرف کنند. یکی از نشانه هایی که بیانگر آمادگی یک اسکار برای تخم ریزی است.

و برای این کار به تنها چیزی که نیاز دارید پول است . این قانون مهم ترین و با ارزش ترین راهنمایی برای تولید ماهی های مولد از ماهی های جوانی است که در اختیار دارید . برای مزهدارکردن ماهی قزلآلا بهتر است قسمت داخلی و بیرونی ماهی را به روغن زیتون (یا هر روغنی که تمایل دارید) آغشته و با نمک و فلفل مزهدار کنید. بستگی به این دارد که کدام یک برای شما با اهمیت تر است. حتی جفت هایی که از نسل های متعدد نوزادان با موفقیت نگهداری کرده اند دیده شده که گاهی نسبت به کشتن نوزادان اقدام نموده اند ؛ و این بستگی به شانس شما دارد .

پس از مزه دار کردن ماهی آن را سرخ کرده و همراه با پلو که البته بهتر است شوید پلو یا سبزی پلو باشد و سیر ترشی سرو میکنند. تنها چیزی که برای آن ضمانت وجود دارد این است که بی تردید شما لذت انکارناپذیر این احساس را که بتوانید صادقانه بیان کنید که ماهیان مولدی که امروز تولید مثل کرده اند. ماهیهای طلایی معمولاً بعد از یکسال به سن بلوغ می رسند و در آن موقع قابل تشخیص جنسیت هستند.

زمانی بچه ماهی هایی بودند که با تلاش و پشتکار شما بزرگ شده اند و به بلوغ رسیده اند ؛ را از دست می دهید . در حدود 9 ماه آنها به سن بلوغ خواهند رسید و جفتگیری كرده و هر جفت را در یك مخزن جداگانه قرار میدهیم. اگر غذای مناسب در اختیار آنها قرار داده شود. به طور کلی صرف هزینه برای در اختیار گرفتن یک جفت تضمین شده ممکن است چندان توجیه پذیر نباشد مگر اینکه شما تصمیم گرفته باشید که این کار را بکنید. برای مزه دار کردن سالمون با دستور العمل گراولاکس نباید ماهی را بیشتر از زمان گفته شده در دمای اتاق نگه داشت.

سرخ کردن عادی در تابه، شکم پر کردن آن و البته ماهی تنوری که خیلی هم لذیذ است. پس از آن نوزادان وارد مرحله شنای آزاد می شوند . منتظر باشید تا لاروها به شنای آزاد برسند در این بین حواستان به کیفیت آب باشد. عقيده شخصی من این است که این قمار به سودش می ارزد. رفتارهای آیینی پیش از تخم ریزی ، که ممکن است از چند دقیقه تا یک روز کامل طول بکشد. بنابراین مخزن مناسبی را از همان ابتدا برای این ماهی در نظر بگیرید توصیه شخصی من این است که اگر میخواهید اسکارها را با سایر ماهیان به صورت گروهی نگهداری کنید بهتر است ابتدا سایر ماهیان مورد نظر مانند پروت، تگزاس و سایر ماهیان سازگار با این ماهی را به تانک مورد نظر انتقال داده و بعد از چند روز ماهیان اسکار را به جمع آنها اضافه کنید یا بهتر است همه را همزمان به تانک انتقال دهید چون اسکارها در صورتی که ابتدا به تانک معرفی شوند و به تانک خو بگیرند سخت بتوان ماهی دیگری در کنار انها اضافه نمود.

و همه با هم شروع به جنبیدن میکنند . بررسی خواص ماهی سالمون، نشان می دهد، آستاگزانتین با کاهش اکسیداسیون کلسترول LDL (بد) و افزایش کلسترول HDL (خوب) خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد. در صورت بروز این بیماری ممکن است علائمی مانند شنا کردن نامنظم، مشکل در شنا کردن در قسمت زیر مخزن و شناور شدن به سطح را مشاهده کنید. تعیین جنسیت انجلها برای مبتدیان کمی مشکل است ولی معمولاً نر و مادهها از روش زیر قابل تشخیص است.

البته ترتیب و چیدمان کاملا منظمی در تخم ریزی وجود ندارد ولی آنچه می توان از آن مطمئن بود این است که هیچ تخمی روی تخم دیگر گذاشته نخواهد شد . دیگر روش تشخیص ماهی سالمون و قزلآلا، دم آن است؛ ماهی سالمون دمی باریک و چنگالمانندی دارد، درحالیکه دم ماهی قزلآلا پهن و به شکل مربع یا محدبمانند است. این رفتارها می تواند شامل قفل کردن آرواره در هم ، زدن ضربه با دم ، تعقیب و عقب نشینی ، گاز گرفتن ، تهدید کردن ، فشار وارد کردن ، غلتیدن و برخی رفتارهای دیگر باشند . این مراقبت شامل شنا کردن در نزدیکی تخم ها ، هوادهی آنها توسط باله ها و گه گاه در دهان گذاشتن آنها می شود .

راحتترین روش پخت ماهی قزل آلا، سرخ کردن آن در ماهیتابه است. ماهی اضافی شانس شما را برای پیدا کردن یک جفت از میان آنها افزایش خواهد داد . لذا قیمت منصفانه برای آنها بهایی است که یک خریدار معقول حاضر باشد تا با رضایت خاطر برای آنها بپردازد . آنها به خاطر وحشیگری خود بدنام هستند، اما رفتار پرخاشگرانه آنها به آن شدتی که گفته میشود، نیست. همراهان همیشگی مجله ی پزشکی آسان طب پیش از هر چیز باید خاطر نشان کنیم که اغلب در ایران این ماهی را با نام آنجل مونو شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید