در تکثیر بسیاری از گونه ها

پس از جذب کامل کیسه زرده تغذیه را با آرتمیای تازه هچ شده شروع کنید. شما از دردسرها و زیان های مالی فروانی در امان خواهید ماند . اگر تعداد مولدهای شما کمتر است می توانید به همان نسبت، استخر کوچکتری درست کنید و به همان نسبت از آهک کود استفاده نمایید. ماهی شکم پر را می توانید با مواد محتلفی درست کنید و این بستگی به ذائقه و سلیقه شما دارد. به گفتۀ منبع، ادامۀ شکار با مواد زهری، بمب دستی و جنراتور، نسل ماهی ها را از میان میبرد و اگر چنین شکارهای غیرقانونی متوقف نگردد، زیانهای بزرگ برنسل ماهی در دریاهای بغلان وارد میگردد.

اما حتی جوانترین ماهی اسکار ماده که در حداقل شرایط مورد نیاز نگهداری شده باشد نیز کمتر از 300 عدد تخم نخواهد گذاشت و مادههای مسن تر که در شرایط خوب نگهداری می شوند میتوانند در هر تخم ریزی هزاران تخم تولید نمایند. ماهیان اسکار دارای دهانی بزرگ می باشند که البته می تواند ماهیانی بزرگتر از دهان خود را نیز به خوبی ببلعد . البته باید بدانید که این ماهی حاوی میزان بسیار کمی از اسیدهای چرب اشباع شده نیز میباشد.

به گفتۀ این مرد، نسل ماهی خالدار گم شده درحالیکه پنج سال پیش، مقدار زیادی از این نسل ماهی در دریای سرخاب موجود بود. • به اسانی موتررفته بتواند. • برای تربیه ماهی درتمام ماه های سال آب پاک موجودباشد . 3. ماهی را از یخچال خارج کرده، مواد باقی مانده بر روی آن را کامل پاک کنید. 3. لیمو: برای از بین بردن بوی ماهی سالمون با لیمو باید در ابتدا ماهی را تمیز کرده و مقداری آبلیمو روی آن بریزید و بعد از مدت زمان کوتاهی آن را سرخ کنید. وقتی که در یک ساحه چندین حوض بناء میگردد بهتر است که دهانه هر حوض ( دهانه خروجی) جدا باشد تا که آب یک حوض به حوض دیگر نریزد این عمل در ممانعت از اشاعه امراض وآفات نقش عمده ای دارد.

ریاست زراعت و مالداری ولایت بلخ در تلاش است تا با حمایت مالی برخی از کشورهای کمک کننده فارم های پرورش ماهی را در این ولایت اعمار کند. گوشت ماهی اوزون برون یکی از بهترین گوشت های ماهیان خاویاری می باشد که در حال حاضر در ایران به فروش می رسد و به کشور های دیگر هم صادر میشود . ماهی را به پشت برگردانده و پشت ماهی را فشار دهید تا استخوانها از گوشت جدا شود. برای جلو گیری از انها لازم است تا حوض های پرورشی کم ازکم تا پانزده روز پیش ازرهایی ماهی ها به حوض ازآب پر نشوند تا این لاروای مضر وقت کافی برای انکشاف پیدا نکند .

ماهی های ذیل بصورت محلی درافغانستان پیدا میشود نام های محلی انها قرارذیل اند. بهتراست بصورت گروهی نگهداری شوند در دسته های ۳ تا ۴ تایی یا بیشتر تا خودشان جفتشان را انتخاب کنند . این امر باعث شده است که مایل باشید تا تعداد جفت هایی را كه تهیه و به مخزن خود می افزایید. است ولی بهترین و مطمئن ترین راه خریدن تعدادی اسکار جوان و بزرگ کردن آنها به منظور انتخاب یک جفت بصورت طبیعی از بین انهاست .

تولید ماهی قزل آلا به صورت لایه ای می باشد به همین منظور پس از اتمام یک دوره رشد، فرایند غربالگری انجام شده و با توجه به اندازه ماهی قزل آلا آنها را در استخرها و قسمت های مشخص شده به جهت انجام ادامه فرایند تولید، منتقل می نمایند. افغانستان کشوری است محاط به خشکه و بدون دریا که نیاز ایجاد فارم های پرورش آبزی هایی همچون انواع ماهی ها و میگو برای تامین مواد غذایی مورد نیاز مردمش بیشتر از هر زمان دیگری احساس می شود. ماهی سالمون یکی از مفیدترین و خوش طعم ترین ماهی هایی است که فیله و گوشت ضخیم دارد.

مقامات می گویند برخی از تمویل کنندگان برای انجام این پروژه اعلام آمادگی کرده اند. مقامات می گویند که برخی از تمویل کنندگان برای انجام این پروژه اعلام آمادگی کرده اند. ابتدا ماهی سفید تازه را پس از تمیز كردن كاملاً شستشو دهید و خشك كنید و شكم آن را برشی طولی دهید و با دقت تمام محتویات شكمش را خالی كنید،حال داخل شكم را كاملا بشویید و كمی نمك و آبلیمو بزنید و كنار بگذارید. ماهی اسکات دارای شکمی سفید رنگ است. حوض ها ازنگاه تامین آب به سه دسته تقسیم شده است. ازنگاه قطرذرات؛ خاک رابه سه بافت تقسیم میکنند .

آرونا: طول آروانای آسیایی می تواند تا 36 اینچ افزایش یابد، اگرچه بیشتر آنها به طور متوسط تا 24 اینچ رشد میکنند. نیز تغذیه میکنند. آنچه مهم میباشد تنوع غذایی برای ماهی آنجل یا فرشته ماهی است. دمای ایدئال برای این ماهی حدود 27 درجه سانتیگراد است. 22ـــ 30 درجه سانتی گراد باشد. با تمام این تفاسیر این نوع ماهی پس از اینکه به اندازه ی دو و نیم سانتی متری می رسد می توانید به راحتی آن را در آب شیرین نگهداری و حتی تکثیر کنید. در اين اواخرجهت ایجادشغل وبدست اوردن رزق حلال وموردضرورت جامعه پروگرام های جهت بلند بردن ظرفیت ها در جامعه روی دست گرفته شده که از ان جمله یکی هم پروگرام پرورش ماهی میباشد .

ابتدا سینی محتوی ماهی را در طبقه پایین فر قرار داده و سپس به طبقه بالاتر منتقل کنید تا علاوه بر پختن، روی ماهی نیز برشته شود. اگر ماهی در قسمت پایین آکواریوم قرار دارد، سطح آب تا نصف کاهش دهید تا فشار روی آنها کم شود. بعد از 3 تا چهار روز وارد آکواریوم کنيد. اما مردم می گویند که شکارچیان غیرقانونی ماهی، تعداد محدودی هستند که بصورت قاچاقی و در مکانهایی که به دور از دیدرس نیروهای امنیتی است، شکار می کنند. به علاوه، میزان غلظت یون منیزیم که در اوزون برون بیش ­تر از فیل­ ماهی است، اما تفاوت معنی داری میان سایر پارامترهای بیوشیمیایی میان دو گونه مشاهده نشد.

در حال حاضر ولایت ننگرهار با داشتن بیش از 140 فارم پرورش ماهی پیش گام این صنعت می باشد.این ولایت بازار داخلی افغانستان را از ناحیه عرضه گوشت ماهی تاحدی تامین نموده است؛ اما هنوز هم این کشور به میزان قابل ملاحظه ای فراورده های دریایی مورد نیاز شهروندانش را از خارج تامین می کند. دما نباید از 28 سانتیگراد فراتر برود چون دمای بیش از 28 ازتخمریزی اسکار جلوگیری میکند. این غذای خوشمزه که بیشتر در شب عید و مهمونی درست می شود باید با سبزی معطر تهیه شود اگر از سبزی معطر شمالی نداشتید می توانید با گشنیز و کمی شنبلیله نیز استفاده کنید.

درین روش ماهیگیری ازجالی های متنوع وگوناگون استفاده بعمل می اید. اگر در فکر تکثیر آنها هستید یک رژیم متنوع و غذای زنده و غذاهای منجمد شده را استفاده کنید. و این موضوع سبب سختی تکثیر اسکار شده است. اندازه یک فارم تجارتی در حدود 5 الی 10 جریب خوب است ازین کلان حوض به مشکل نگهداری میگردد. ما در ابتدا در باغ ریاست زراعت یک فرام پرورش ماهی را به شکل آزمایشی ایجاد نموده و به تولید مثل ماهی می پردازیم؛ سپس از این فارم تخم و چوچه ماهی را به علاقمندان پرورش ماهی توزیع می کنیم.

ما در ابتدا در باغ ریاست زراعت یک فرام پرورش ماهی را به شکل آزمایشی ایجاد نموده و به تولید مثل ماهی می پردازیم؛ سپس از این فارم تخم و چوچه ماهی را به علاقمندان پرورش ماهی توزیع می کنیم». به گفتهی وی با راهنمایی های این ریاست و حمایت وزارت مربوط از سکتور خصوصی، فارم های پرورش ماهی در ولسوالی های خلم، دهدادی و چهاربولک احیا شده اند. به گفته او با راهنمایی های این ریاست و حمایت وزارت مربوط از سکتور خصوصی، فارم های پرورش ماهی در ولسوالی های خلم، دهدادی و چهاربولک احیا شده اند.

اما قادر خواهید بود تا نتیجه بهتری را نسبت به طبیعت از اسکار خود بدست آورید . حوض ها به انواع واشکال مختلف اعمارمیگردد. ازانجائیکه باانکشاف تکنالوژی امروزی ومدرنیزه شدن وسائیل وتجهیزات سهولت رادرعرصه های مختلف زندگی بشرگذاشته که یکی ازان جمله فعالیت های ماهی پروری وبدست آوردن محصولات ماهی بصورت فنی ومسلکی ان است که درمدت زمان کوتاه اززمان تاسیس فارم های ماهی الی مارکتینگ Marketing وعرضه نمودن گوشت ماهی جهت مصرف بشرمیباشد. ماهی آب شور، نوع رایج دیگری از انواع ماهی های آکواریومی است که نام دیگر آنها، ماهی دریایی نیز میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید