خواص و ویژگی های سنگ الماس – کاساندان گالری

پس از هر غذا بخصوص غذاهای چرب کیسۀ صفرا به طور منظم و متناوب منقبض می شود و صفرای ترشح شده را به داخل اولین قسمت روده کوچک می ریزد. ویتامین B مخصوصا B6 نقش مهمی در حذف چربی ها به عهده دارند و مصرف مقادیر متناسب از ویتامین های B در غذا خطرات تولید سنگ را در اثر جمع شدن کلسترول می باشد را کاهش می دهد. از جمله مشکلات سنگ های کلیوی می توان به مسدود شدن بخشی از کلیه یا ایجاد درد شدید در هنگام دفع ادرار اشاره کرد. تنها زمانی علایم سنگ کیسۀ صفرا رخ می دهد که مجرای خروجی آن مسدود شود و کیسۀ صفرا عفونت کند.

ERCP به پزشک کمک میکند سنگهایی را که در مجرای صفرا گیر کردهاند، پیدا کند. سنگ کیسۀ صفرا می تواند بدون هیچ علامتی در بدن وجود داشته باشد و گاهی در صورت ورود سنگ به مجرای کیسۀ صفرا دل درد و تهوع و استفراغ پیش می آید. شناخت و کشف عامل بیماری کیسۀ صفرا کمک مؤثری در پیشگیری و یا درمان آن خواهد داشت و تا جایی که امکان دارد از جراحی پرهیز کنید و افرادی که از درد بیماری های کیسه صفرا رنج می برند و بدون هیچ تفکری خود را به تیغ جراحی می سپارند اگر تصمیم جدی بگیرند و از غذاهای پر چرب و کلسترول دار که شکل گیری سنگ کیسه صفرا را تحریک می کند، نخورند بدانند که به راحتی درمان می شوند و درد کیسه صفرای آنها نیز بر طرف خواهد شد.

ارث هم به عنوان یکی از عوامل بیماری مطرح می باشد. غنچه دیگری به نام غنچه قطاری وجود دارد که به این صورت ترسیم می شود: ابتدا خط محوری را ترسیم می کنیم، ته برگی را می کشیم، از گلبرگهایی با سایز متفاوت استفاده می کنیم و از بزرگ به کوچک بر روی هم سوار می کنیم و در نهایت، یک برگ بر روی غنچه رسم می کنیم. ۱۰- درنهایت، مجموع دهگانه معادن بزرگ در دنیا، معدن الماس خام «باشوبینسکایا» واقع در یاکوتیای روسیه می باشد و امسال ۲۰۱۹میلادی پنجمین سالی است که بهرهبرداری از این معدن آغاز شده و پیشبینی میشود تا ۷۰میلیون قیراط ظرفیت استخراج این سنگ ارزشمند را داشته باشد و در حدود ۱/۵میلیون قیراط در هر سال تا بیش از ۴۰ سال آینده تولید داشته باشد، مالک این معدن تازه احداث شده نیز مانند سایر معادن استخراج کشور، دولت این کشور می باشد.

ریشه کلمه الماس ، آداماس (Adamas) کلمه ای یونانی به معنای تسخیر ناپذیر می باشد. این اسامی برتری آن نسبت به الماس طبیعی را از جنبههای مختلف تلقی میکرد؛ یعنی از نظر درخشش و جنبههای دیگری که تا حدودی هم خواستار قیمتهای بالاتر به ازای هر قیراط میشد. سیروز کبدی هم مانند اختلال کیسۀ صفرا در اثر کمبود ویتامین های گروه B به وجد می آید. دانسته باش که عساکر جان عزیز خود را در مقـابــل مراتـب و معاشی که به انها داده میشود میفروشند،اگر در اوقات سلم با آنها در رعایهُ این موضوع مراعات کرده نشود بــه ایام سختی در فــــروش جــــانهای شان و لو به قیمت گران تر و سنگین تر هم تمام شود ، با شما بخل خواهند ورزید.

اگر تمام این مراحل طبیعی پیش رود مواد غذایی با فعالیت صفرا و سایر آنزیمهای روده تجویز شده و هضم کامل می گردد. بسیاری از افراد پس از جراحی و برداشتن کیسۀ صفرا به دلیل جریان مداوم صفرا از کبد به کولون و تحریک آن دچار اسهال مزمن می شوند و این تحریک مداوم ممکن است احتمال بروز سرطان کولون را فزایش دهد. جعفری ضد اسهال است و از ابتلای بدن به سرطان جلوگیری می کند و به دلیل خواص این سبزی آن را باید جزء غذای روزانه افراد کم خون و بچه هایی که رشد آنها به کندی انجام می گیرد وارد کرد.

بعضی از سنگ های کلسیم فسفرات به دلیل فعالیت بیش از حد غدد پاراتیروئید ساخته می شوند. همچنان بر تو لازم است که در اقسام واردات و مصارف غور وخوض نموده آنچه مقدور و ممکن باشد در تزئـــید و تــولـید ثــروت بیت المال وسایل بهتری را اتخاذ نمائی تا در اوقات مـــناســب به تجهیزآلات حربی و وسایل سیاسی و تجارتی وصناعتی وتعلیمی موفق شده بتوانی زیراعصروضرورت، انسان را به تمام این امــورمحتاج می سازد، پس با این اسلوب محکم و نظام صحیح رفتـــار وعـــمل نــما تــا به دولـــت و قـــوت و عـــزت خـــویش در حــــیات موفق شـــده بتوانی. یکی از عوارض عادی کیسه صفرا که در تمام اختلالات مربوط به آن دیده می شود درد شدیدی است که شخص هنگام جذب چربی در خود احساس می کند.

به طور کلی می توان گفت که در تمام امراضی که احتیاج به خروج ادرار است این گیاه بسیار سودمند است و می توان به مدت زیاد و طولانی از آن استفاده کرد و هیچ گونه ضرر و زیانی متوجۀ شخص نمی گردد. برای جلوگیری از تشکیل سنگ کیسۀ صفرا در باقی عمر طولانی خویش لطفا به این موضوع توجه کنید و از رژیم غذایی کم چربی و کم کلسترول استفاده کنید و تکمیل رژیم تأثیر خوبی بر روی متابولیسم اسید صفراوی دارد. عاملی باعث بهم خوردن فرآیند گفتۀ شده بالا می شود و کیسۀ صفرا حاوی بلورهایی می گردد که این فرآیند موقعیتی را به وجود می آورد که لایه های ضخیم و ضخیم تری از جنس کلسترول یا بیلی روبین دور یک بلور کلسیمی را بگیرند و بدنی ترتیب شنگ های صفراوی را بسازند.

میزان کالری مصرفی را کم کنید و سعی نمایید که در حفظ وزن متعادل کوشا باشید زیرا کسانی که دارای وزن بالایی باشند در معرض خطر ابتلا به سنگ های صفراوی بیشتر قرار می گیرند. هنگامی که ماگماها در دل زمین باقی می مانند، گازهای موجود در آن به سرعت خارج می شوند، سرعت خروج این گازها میزان تخلخل این سنگ ها را تعیین می کند و از این رو بر روی کیفیت و در نتیجه قیمت این محصول تاثیرگذار می باشد.

نام شهری است مشهور از خراسان و آن از شهرهای قدیم است و همچو استخر فارس و آنرا قبّةالاسلام خوانند ولقب آن بامی است، گویند برامکه از آنجا بودهاند. این سنگ ها زمانی تشکیل می شوند ک یک یا دو دانه کلسیم وارد کیسۀ صفرا شود و آن قدر آنجا معلق بمانند که با کلسترول یا بیلی روبین پوشیده گردند. از آنجا که زردچوبه دارای خواص ضد التهابی قوی است، می تواند به کاهش درد کیسه صفرا و گرفتگی شکمی نیز کمک کند. 10 ــ لازم است که قوای حربی تو طوری مستعد و آماده باشد که گویا فردا بمیدان جنگ یک عسکر قوی را در مقابل آنها سوق میدهی.

ای فرزند، تجارب عصری مارا خوب دانسته ساخته باید که از فرصت استفاده نمود، یقین نمائیم که قشون ما همیشه به یک پیمانـهُ کاملی مستعد و حاضر باشند، پس دراوقات سلم وراحت تزئید آلات جنگ و ذخایر حربی را فراموش نکنی، زیرا در زمان جنگ قشون تو عندالضرورة به آذ وقه و ذخایر و آلات مکفیهُ حربی محتاج بوده و تهیهُ آن در آن زمان دشوار است. پـرواضح است که خائن در انظار ملت هیچ قیمت و اعتبار ندارد ودرنزد خداوند تعالی وخلق مبغوض شناخته میشود بایـد که بیت المال همیشه پرومملو باشد زیرا نسبت به نداشتن دیگرچیز ها درقـلت بیت المال ضعـــف ونــــاتوانی حـــکومت زودتـــروبـشتر ظا هر میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید