خواص سنگ ها

در ابتدا باید به شما بگوییم که سنگ پا نوعی سنگ پومیس ناشی از فعالیت های آتشفشانی می باشد که به صورت طبیعی تشکیل شده است. سنگ تورمالین آبی کمک می کند تا احساسات عمیق فرد برای او واضح شوند و به نوعی مثل تصفیه احساسی عمل کنند. از طرف دیگر درخشندگی سفید توپاز، درست مثل الماس، مناسب هر چهرهای است؛ بنابراین میتواند یک اکسسوری یا هدیه زیبا و همه کاره باشد.

استفاده از تورمالین برای رفع اثر سو و مخرب امواج الکترونیکی و مخابراتی مثل مایکرو ویو و امواج موبایل و اینترنت وایفای و… نام توپاز در دوران باستان به گوهرهای زرد اشاره داشت، اما بعدها از این نام برای توصیف ماده معدنی توپاز استفاده شد. توپازهای مختلف معمولاً بسته به رنگشان نام گذاری میشوند؛ به عنوان مثال توپاز صورتی، توپاز زرد و غیره. کونزیت؛ از جمله احجار قیمتی به حساب آمده و معمولاً به شکل شیرچائی و بنفش روشن خیره در کوه های نورستان و کنر یافت میشود. جیدهای این منطقه بر اثر فشار بسیار بالای کوه های هیمالیا تشکیل می شوند و متامورفیزه شده اند.

مرمریت کوه سفید و مهکام و… توپاز سفید جایگزین مقرون به صرفهای برای الماس است. برای درمان بعضی گونه های نازائی، بیماریهای دستگاه تناسلی و مسائل مربوط به عادت ماهیانه موثر می باشد. به طور کلی سنگهای سرخ رنگ در جهت مسائل احساسی مربوط به عشق بسیار مفید میباشند. از خواص سنگ تورمالین هندوانه ای می توان به حمایت از عملکرد قلب جسمانی، رها کردن تنش روانی و تسخیل ترشح اندروفین ها اشاره نمود. بيماريهاى مربوط به ناخن ها و اعصاب را درمان ميكند.

در حالی که هیچ مطالعه علمی در مورد اثربخشی بهبود کریستال وجود ندارد، یک مطالعه وجود دارد که نشان میدهد سنگ درمانی ممکن است باعث ایجاد اثر دارونما در بیمارانی شود که این نوع درمان را دریافت میکند. همانطور که فرنچ اشاره کرد، انواع مختلفی درمان وجود دارد که هیچ اثر درمانی غیر از اثر دارونما ندارد. پس از مراقبه، شرکت کنندگان به سؤالاتی درباره اینکه آیا از جلسه کریستال درمانی تأثیری احساس کردند یا خیر، پاسخ دادند. بسیار زیبا و چشمگیر است؛ اما قیمت آن بیشتر از توپاز زرد یا بیرنگ است و دلیل آن هم چیزی جز این نیست که توپاز صورتی بسیار کمیاب است.

توپاز یک سنگ قیمتی زیبا و براق است که در چند رنگ مختلف شامل آبی، زرد و سفید و غیره وجود دارد. محراب اصلی سنگی این مسجد که دارای دو ستون تزئینی زیبا بوده و از جنس مرمر است اکنون در میان تالار مرکزی گنجینه اسلامی موزه ملی ایران، نماینده نمایش فضای معنوی مساجد ایرانی به گردشگران داخلی و خارجی است. تا اکنون حدود هزار نفر در معادن افغانستان کار میکنند. قیمت سنگ پله ی چینی یا کریستال در تیر 1400 از بازه ی 190000 تومان تا 630000 تومان متغییر است.

انگشتر توپاز طلای سفید یا نقره استرلینگ خود را به طور مرتب تمیز کنید. از سنگهای سیاه و مایل به سبز و قهوهای هم درشاه مقصود تسبیح درست میکنند؛ اما ارزش آنچنانی ندارند. سیاه: پس زمینه آن بسیار تیره می باشد و بهمین دلیل در برابر منبع نور بازی رنگ ها در آن کاملا مشهود است بنابراین اوپال سیاه می تواند بسیار گران قیمت و هر نگین آن تا ده ها هزار دلار در قیراط ارزش داشته باشند. بازی کلبرد، این مفهوم را از دستان مردان نستوه انکشاف میکند. این 3 ویژگی توپاز را منحصر به فرد میکند.

از دیگر کاربردهای اورانیوم نیز میتوان به استفاده در صنایع پزشکی و دارویی و همچنین سلاحهای اتمی اشاره کرد. اورانیوم عنصری طبیعی است که تقریبا در تمام سنگ ها،آب و خاک به میزان کم یافت می شود و به نظر می رسد که مقدار آن ازآنتیموان، برلیوم، کادمیوم، جیوه، طلا، نقره و تنگستن بیشتر باشد و این فراوانی در حد آرسنیک و مولیبدنیوم است. اورانیوم می تواند با کم شدنEh سیال، به صورت اکسید اورانوس، در شکل اورانینیت یا پیچبلند ته نشست نماید.

«بررسی واژۀ سنگ یا برد در گویش مرد دوسیران»، «سنگ: مقدس و نامقدس»، «سنگ در باورها»، «بناها و گورهای سنگی: بویژه بررسی سیلاغ مردگون»، «کوه و غار؛ سنگ بزرگ طبیعت: بررسی اشکفتها از منظر یونگی و برد قیلونکش و برد پرک و برد اشکفتک»، «سنگ در اسطوره های کهن دوسیران»، «مکانها و آیینهای مربوط به سنگ». به علاوه کانی مشخص پگماتیت ها، بویژه در انواع قلع دار آن است. زندگی امروزی انسان ها، سرشار از دریافت روزانه انرژی ها و نیروهای منفی ست. در اکتشاف شناسائی سنگ­های قیمتی، بیشترین اطلاعات از نتایج مطالعات کانی سنگین طی اکتشافات ژئوشیمایی ناحیه­ای قابل دریافت می­باشد (جان­نثاری، 1389). مستندترین سابقه در این خصوص، معرفی سافیر (کرندوم آبی) و توپاز توسط شرکت آب و خاک (1978) برای حدود سی و پنج سال قبل در شرق ایران است.

رنگ قرمز اسپینل از کروم و آهن گرفته شده که بسیار فراوان می­باشد. دلیل این نامگذاری این است که با ارزشترین انواع توپاز که رنگهای طلایی، زرد، نارنجی و قرمز دارند، شبیه رنگ شعلههای آتش هستند. در مورد نامگذاری این سنگ، دو نظریه مطرح شده است. درجه سختی این سنگ، بین ۶.۵ تا ۷ میباشد. رنگ سیاه این سنگ، نه تنها نیروهای پلید، بلکه امواج و اشعه های مضر را نیز به خود جذب می کند و صاحب خود را، از بمباران امواج الکترومغناطیسی دستگاه ها و تلفن همراه مصون می دارد. سنگ مرمر یکی از ارزشمندترین و زیباترین سنگ ها برای راه پله است.

به دلیل سختی خوب و چند رنگی در آن، این گوهرسنگ از جمله بهترین گوهرها از برای حجم تراشی است. لایه بسیار نازک فلز باعث ایجاد پترنهای تداخل با نور وارد شده به سنگ میشود و رنگین کمانی از رنگها را ایجاد میکند، مشابه طیف رنگی که با روغن روی آب مشاهده میکنید. توپاز در طیف گستردهای از رنگها ظاهر میشود. طلای زرد به ویژه برای آبی سوئیسی و آبی لندن تضاد خوبی با سنگ ایجاد میکند و باعث برجسته شدن رنگ آن میشود.

دیدگاهتان را بنویسید