خرید مستقیم سنگ اوپال درجه یک بدون واسطه – مرکز خرید و فروش انواع عقیق

علاوه بر اتحاد جماهیر شوروی، ژاپن و ایالات متحده آمریکا معادن سنگ توپاز در کشورهای دیگر همچون سری لانکا، برزیل، مکزیک، برمه، استرالیا و ایرلند شمالی نیز قرار دارد. مهم ترین محل های مشهور پیدایش توپاز(Topaz ) در اتحاد جماهیر شوروی سابق در ناحیه نرشیسنگ سیبری و مورسینسک واقع در رشته کوه های اورال قرار دارد و در ایالات اومی و مینو ژاپن و نیز در سان لوئیس پوتوسی مکزیک یافت میشود. توسط بشر ساخته شده است، و سنگ آنتیک با تنوع در طرح ها و رنگ های خود بهترین گزینه است. سنگ توپازنماد عشق و ثروت است.

سنگ تراشی در عصر ساسانیان اوج و رونق زیادی پیدا کرد. سنگ حاجی آباد تنوع رنگی زیادی دارد . سنگ های رنگی نسبت اندازه به وزن شان فرق می کند. این سنگها رنگی شبیه رنگ پوست مار؛ یعنی سبز خالخال دارند ولی از دیدگاه علم زمینشناسی، افیولیت به مجموعهای از سنگهای لایهلایه با توالی خاص میگویند. توپاز نارنجی- قهوه ای و سلطنتی شبیه به سیترین، زرگون، بریل زرد، بریل طلایی و یاقوت کبود است. توپاز(Topaz ) می تواند شبیه به انواع سنگ های جواهر دیگر از نظر رنگ باشد. سنگ های جواهر پررنگ معمولا برش های تیز دارند در حالیکه سنگ های کمرنگ تر برش های درخشنده می خورند.

سنگ توپاز (Topaz )از بخارات فلوئورداری تشکیل میشود که در طی مراحل پایانی انجماد سنگهای آذرین سیلیسی بیرون رانده شدهاند. ماگمایی که به سطح زمین رسیده باشد را لاوا می نامند که بر اثر سرد شدن آن توده های سنگهای آذرین بیرونی همچون بازالت پدید می آیند. توپاز یک کانی شفاف تا نیمه شفاف با جلای شیشه ای است و در رنگ های زرد، صورتی، زرد روشن مایل به آبی، سبز و بی رنگ یافت می شود. کریستال های نوع آفریقای جنوبی دارای هسته داخلی سبز و قشر خارجی قرمز می باشند که به آنها اصطلاحا “تورمالین هندوانه ای” گفته می شود.

امروزه نیز بسیار کمیاب تر از دهه های گذشته بوده است. این چهار حرف و در واقع چهار معیار ارزشدهی به کیفیت الماس نوع برش سنگ، رنگ، شفافیت و وزن قیراط است. معمولاً به صورت سنگ آهک یا دولومیت واقع میشوند. با یکدیگر مخلوط می شوند تا سنگ های آنتیکی مصنوعی به وجود آیند. منابع دیگر آن درشنکن اشتاین (Schenechken Stein)، معادن کوه های سریلانکا، برمه و قاره استرالیا،جمهوری مالاگاسی، نیجریه، زیمباوه، نامبیا، آمریکا، ایرلند شمالی، اسکاتلند و انگلستان می باشد.

الماس کوه نور با وزن 186قیراط که در تاج ملکه الیزابت انگلستان جای دارد و در برج لندن نگه داری میشود. با این حال، زمانی که محکم چسبانده شده، پلاک تراورتن صاف و مناسب برای کف و یا به عنوان کفپوش های حمام در نظر گرفته شود. این یک گوهر قدرتمند برای اظهار وجود است و فرد را تا بالاترین بصیرت های خود، شهود فردی، توانایی ذهنی و احساسی رسانده و از آنها برای اظهار خلاقیت استفاده می کند.از نظر انرژی درمانی توپاز زرد با سیترین و لابرادوریت طلایی هماهنگی بسیار زیادی دارد.

مبتلایان به سردردهای شدیدی که منشا عصبی دارد و در اصطلاح پزشکی به آن میگرن می گویند هم نباید توپاز را فراموش کنند چون گفته شده توپاز آرامش بخش است. طبق گفته مصریان باستان، توپاز زرد به وسیله پرتوهای خدای خورشید رنگ میشده است. این جزیره را به نام جزیره زابارگاد نیز می شناسند و گفته می شود که جواهرات استخراج شده توسط یونانیان باستان در واقع کریزولیت بوده اند. در واقع یونانی های باستان تصور می کردند که کریزولیت همان توپاز است. به عنوان مثال گارنت اسپسارتیت در میدان “پچیگرام” در ولایت ننگرهار شناخته شده است ، و آلمندین های قرمز تیره نیز از در شیست های پروتروزوئيك این منطقه گسترده است.

پوشش سطحی ( Surface Coating) هدف از این روش، تولید رنگ های رنگین کمانی برای سنگ توپاز آتشین (fire topaz) است . بیشتر محبوبیت این انگشتر به خاصر خواص جالب سنگ توپاز است. برای تشخیص سنگ و مهره سلیمانی اصل باید به این نکته توجه کرد چون این نگین از دسته ی سنگ های عقیق میباشد فاکتورهایی که برای شناسایی سنگ عقیق وجود دارد تا حد زیادی نیز می تواند به تشخیص مهره سلیمانی اصل هم کمک کند. فکر می کنیم کلسترول نقش مهمی در تشکیل سنگ های صفراوی دارد ؛ اقدامات رژیم غذایی می تواند باعث جلوگیری از این وضعیت شود.

اما در برخی موارد سنگ صفرا سبب بروز درد شدید میشود که در این وضعیت است که پزشک برداشتن کیسه صفرا را تجویز میکند. توپازی که به صورتی طبیعی صورتی باشد بسیار کمیاب است و در پاکستان دیده شده است. توپاز های طلایی معمولا گران تر بوده و بهتر است برای خرید طبیعی از فروشنده شناسنامه این سنگ را درخواست نمایید. بریل گرانبها را می توان به جای توپاز تلقی کرد اما شکاف پذیری آن مشخص نیست در حالیکه توپاز کاملا شکاف پذیر است. معمولا توپاز(Topaz ) را بهینه سازی می کنند تا به رنگ های موردنظر درآید.محبوب ترین رنگ توپاز آبی است اما در طبیعت توپاز آبی معمولا آبی کمرنگ است تا آبی پررنگ.

پرتو افکنی (irradiation) هدف از این روش، تولید سنگ های آبی تیره توپاز است، چون در طبیعت این کانی به رنگ آبی کم رنگ یافت می شود این تغییر رنگ همانند روش بالا دارای دوام بوده و رنگ آن تغییر نمی کند، معمولا غیر قابل تشخیص است. در سحر و جادو، توپاز یکی از سنگهای است که دارای خواص محافظتی قوی است. ۹- در جنوب آفریقا در کشور بوتسوانا معدن الماس «جونانگ» قرار دارد که از نظر حجم ذخایر در رتبه نهم می باشد که از نظر ارزش، دارای غنیترین سنگهای معدنی و خام در دنیا می باشد. ۳- معدن الماس «اوداچنی» نیز مانند جوبلی در منطقه یاکوتیا در روسیه قرار دارد و سومین معدن ثبت شده بزرگ دنیا می باشد.

وی هدف خود را از شرکت در این نمایشگاه اینگونە عنوان کرد و گفت: هدف ما از شرکت در این نمایشگاه ایجاد بازار فروش دائمی همانند سایر شهرهای بزرگ است؛ زیرا در استان کردستان ظرفیتهای بسیار زیادی برای برپایی نمایشگاه دائمی وجود دارد که متاسفانه بلااستفاده مانده است. در سال ۱۹۴۰ میلادی چند بلور بزرگ دارای اشکال مشخص در از نوع توپازهای بی رنگ در برزیل کشف شد که بزرگ ترین آنها در حدود ۵۹۶ پاوند وزن داشت. خواص سنگ عقیق خزه ای : عقیق خزه ای یا عقیق شجر یکی از ارزشمند ترین عقیق ها می باشد که باعث افزایش برکت در زندگی انسان ها و برآورده شدن نیازهای وی می شود .

اما این برش سنگ الماس است که در اختیار انسان قرار دارد تا کیفیت الماس را مشخص کند. کتب قدیمی مسیحی به توپاز اشاره کرده اند اما این سنگ جواهر ممکن است کریزولیت باشد نه توپاز. نام این جزیره در یونانی به معنی جستجو کردن است. این نوع از درمان غیر معمول است و فقط در مواردی که تعداد کمی سنگ کیسه صفرا وجود داشته باشد، انجام می شود. همیشه قبل از ورزش یا انجام کارهای خانه جواهرات را درآورید. توپاز نرم تر از یاقوت قرمز و یاقوت کبود است زیرا هر دو سختی شان ۹ است. توپاز از نام جزیره ای در یونان به نام توپازیوس گرفته شده است.

تا 10 درصد تخلخل زیاد است که متغیر بودن وزن مخصوص این گونه را توجیه می کند.امروزه میدانیم رنگ الماس سیاه به علت وجود مقادیر زیادی ابرهایی از اینکلوژنهای معدنی ریز شامل سولفیدها، گرافیت، مگنتیت، هماتیت و کانی های حاوی آهن، پیریت در سرتاسر سنگ است. بهتر است در پارچه ای نرم پیچانده شده و داخل جعبه جواهرات نگهداری شود. اگرچه نگهداری از نقره اندکی سخت است، اما با کمی مراقبت میتوانید از داشتن یک انگشتر توپاز زیبا و در عین حال ارزان لذت ببرید. برای این منظور میتوانید انگشتر با نگین اوپال را در پارچهای لطیف و نرم و یا در یک کیسه و در میان پارچهای مرطوب بگذارید و به این صورت رطوبت لازم را برای آن فراهم کنید.

در بین فروشگاههای مختلف که فروش انواع سنگ قبر را ارائه میدهند جهت خرید سنگ قبر باکیفیت و با قیمت مناسب میتوانید به فروشگاه شایان سنگ سر بزنید. سنگفرشهاي موزائيکي اسپانيا بيشتر پالوده شده و با سنگريزههاي خاکستري، سفيد و ارغواني انواع طرحهاي هندسي را خلق کردهاند. توپاز(Topaz ) را می توان در انواع جواهرات استفاده کرد. وقتی توپاز ناسرگی نامنظم داشته باشد به صورت کوژ تراش می خورد. با توجه به شکل بلورهای راست لوزی از زمرد کبود متمایز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید