به زبان ساده – فرادرس – مجله

همیشه تهیه ماست بصورت طبیعی میتونه بهترین کیفیت رو داشته باشه و نه تنها از روغن پالم و شیر خشک خبری نیست بلکه کلی هم خاصیت داره و صد البته میتونه لذیذتر هم باشه. البته بدین منظور نیست که فرد با یک بار مصرف همزمان این مواد غذایی دچار عارضه می شود بلکه مصرف مداوم آنها به طور همزمان برای بدن عوارض دارد. تحقیقات دیگر در این زمینه، این وضعیت پوست را به خواص شیر بدون چربی یا کم چرب مرتبط دانستهاند نه شیر کامل یا انواع پنیر؛ همینطور احتمال میدهند که جوش صورت به دلیل کربوهیدرات و پروتئین وی در شیر باشد. 3- زیاده روی در مصرف دوغ ممکن است موجب از بین رفتن تعادل بدن نسبت به حالت عادی شود و همچنین به دلیل طبع سرد دوغ ، مصرف بیش از اندازه آن برای افراد با طبع سرد توصیه نمی شود. برخی افراد حتی با خرید تجهیزات لبنیاتی مانند کره گیر خانگی و خامه گیری برقی خانگی فرایند تولید محصولات را به صورت اتوماتیک با صرف کمترین زمان و خیلی راحت تر به انجام می رسانند.

شما میتوانید برای خرید دوغ گازدار به این بازار مراجعه کرده و از منوی لبنیات و دسته بندی دوغ این محصولات را خریداری کنید. 1. شیر را در قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا دمای آن به 75 درجه سانتیگراد برسد، سپس حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا شیر به مدت 15 دقیقه در این دما بماند. اغلب دوغهای معمولی این حرارت را نمیبینند. دوغ به دلیل داشتن برخی پپتیدهای موجود در کازئین و پروتئینهای سرم شیر (مثل تریپتوفان) دارای این ویژگی است. دوغ و شیر به دلیل دارا بودن فسفر، منیزیم و کلسیم، خنثی کننده سموم هستند. به خاطر اینکه حاوی منیزیم است. ماست از تخمیر شیر به دست میآید، پس از حرارت دادن شیر تا دمای 80 درجه سانتیگراد و تغییر و تخریب پروتئین کازئین در شیر و اضافه شدن استرپتوکوکوس و بیفیدوباکتریها در شیر لخته ایجاد شده و پس از سرد کردن تا دمای 45 درجه سانتیگراد بین 7-4 ساعت ماست به دست میآید.ماست دارای سه نوع کمچرب، با چربی متوسط و پرچرب میباشد که یک لیوان 240 سیسی ماست حاوی 12 گرم پروتئین، 15گرم کربوهیدرات و 300-280 میلیگرم کلسیم میباشد.

دوغ علاوه بر مزایای تغذیهای، حاوی باکتریهای مفیدی است که اثرات زیادی بر سلامت دستگاه گوارش دارند. بهتره که ظرفتون سفالی باشه و بدون لعاب. 6- تا حد امکان باید از دوغ های بدون گاز به جای دوغ های گازدار صنعتی مصرف شود زیرا گاز اضافه شده به دوغ موجب اشغال فضای معده می شود و در روند هضم مواد غذایی تداخل ایجاد می کند ، بنابراین سوء هاضمه و احساس سیری کاذب در زمان خوردن غذا ایجاد می کند. همچنین میتوانید از قیمت دوغ گازدار نیز اطلاع پیدا کنید. اکنون سرشیر شما آماده است و می توانید آن را به همراه عسل سرو کنید. خواندن این مقاله به شما کمک می کند که از خواص این نوشیدنی مفید آگاه تر شوید بهطوریکه حتما آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید. بهعبارتی مصرف یک لیوان دوغ، یک چهارم نیاز روزانه بدن شما به کلسیم را تامین میکند. یک لیوان دوغ دارای حدود 282 میلی گرم کلسیم است که تقریبا 28 درصد از میزان توصیه شده تامین کلسیم بدن در روز را فراهم میکند. در کنار آب، شير و آبميوههاي طبيعي، دوغ هم از آن دسته نوشیدنی هایی است که برای تمام گروه های سنی توصیه می شود.

ندا: شباهت این است که کرهایها هم به دیگران علاقه دارند. اما در تهیه دوغ صنعتی ، گازی که به دوغ اضافه می شود مشکلات گوارشی ایجاد می کند. در بدست آوردن ماستهای محلی از تجهیزات کمی استفاده میشود اما در صنعتی با مواد شیمیایی زیادی برخورد میکند. در ادامه با کالری سرشیر، تفاوت آن با خامه و مضرات آن آشنا میشویم، همراه ما باشید. اگر دوست دارید با آنها آشنا شوید، در ادامه همراه مان باشید. گرمادادن دوغ پس از مرحله تخمیر با هدف غیرفعال کردن میکروارگانیسم های آغازگر و درنتیجه افزایش زمان ماندگاری محصول نهایی انجام می شود. دوغ حرارت دیدهٔ گازدار فراوردهای است که بعد از فرایند آن مطابق بند سوم، برای ایجاد گاز در اثر تخمیر طبیعی، باکتریهای ترموفیل مورد استفاده در تولید ماست (استرپتوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس دبروکی بولگاریکوس) به آن اضافه شود. دوغ حرارت دیدهٔ بدون گاز فراوردهای است که بعد از فرایند آن به روش اول، برای افزایش قابلیت نگهداری و جلوگیری از تولید گاز تحت تأثیر فرایند حرارتی قرار داده شود. با این که متخصصان تغذیه همیشه بر خواص شیر و لبنیات برای انسان تاکید میکنند و شیر یکی از محبوبترین غذاهاست، تحقیقات اخیر نشان داده که ممکن است مصرف بیش از حد شیر تاثیرات خطرناکی هم برای بدن داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید