به زبان ساده – فرادرس – مجله

از هر نوع شیری برای تهیه ماست می توان استفاده نمود؛ اما ماست های امروزی را اغلب از شیر گاو تهیه می کنند. اگر پس از انجام عمل تخمیر روی شیر، ماست به دست آمده را حرارت ندهیم تا باکتری های موجود در آن کشته شوند، به عنوان ماستی که باکتری زنده و فعال داخلش وجود دارد به فروش رسیده و اغلب افراد عقیده دارند که این ماست، دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است. برای تهیه ماست در خانه می توانید از شیر و مقدار کمی از ماستی که از بیرون خریده اید، به جای باکتری استفاده کنید. با مصرف این خوراکی می توانید از عفونت هلیکوباکتر پیلوری جلوگیری کنید که اخیراً دلیل اصلی ۶۰ درصد موارد زخم گوارشی و سرطان معده در جهان است. در شیر ویتامین های آ ، ب۶ وجود دارد ، شما می توانید با مصرف شیر سلامت چشم های خود را تضمین کنید. ماست ها را معمولاًً به صورت شیرین و با طعم های مختلف به فروش می رسانند. گاهی انواع میوه جات به آن اضافه می کنند که علاوه بر ایجاد طعم های مختلف ماست، طعم ترش آن را کاهش دهند.

دوغ شور را با ادویه جات از جمله فلفل مخلوط می نمودند. وقتیکه اولین بار زبان فارسی را شنیدم، خیلی شیرین و زیبا بود. چه بخش هایی از ایران برای شما بسیار جذاب بود؟ امروزه در برخی کشورها از جمله ایران و ترکیه از این نوشیدنی استفاده می شود. برخی از پنیر ها، حاوی سطح بالایی از کلسترول و سدیم هستند که می تواند منجر به بروز مشکلات قلبی عروقی شود. البته معمولاًً ماست را پس از تهیه پاستوریزه می کنند که باکتری های موجود در آن کشته شود. در مطالعه اخیر دیگری هم مشخص شده است که نوع اسهالی که برخی افراد پس از مصرف آنتیبیوتیک به آن مبتلا میشوند، هم با مصرف ماستهای حاوی پروبیوتیک کاهش مییابد. همه چی خوب بود ولی فقط از قیمت ورودی برخی مراکز تعجب کردم. ماست واقعی باید بدون مواد نگهدارنده تولید شود و خصوصیات بی نظیر آن با تخمیر طبیعی آن حفظ شود در غیر این صورت برای سلامتی مضر خواهد بود. اسید لاکتیک محیط روده داخلی را اسیدی کرده و با کاهش pH محیط ضمن تسهیل در تولید متابولیت های تقویت کننده سیستم ایمنی ، از تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند.

اسید لاکتیک موجود در این محصول لبنی از تکثیر این باکتری جلوگیری کرده و آن را در معده از بین می برد. دوغ به دلیل طبیعت سرد، علائم گرمازدگی، خستگی و عطش را التیام بخشیده و مانند ماست، حاوی میکروارگانیسم های زنده و مفیدی است که از رشد و تکثیر بسیاری از باکتری های مضر در دستگاه گوارش جلوگیری می کند. در حقیقت ، پروبیوتیک های تولید شده توسط باکتری های اسید لاکتیک موجود در این ماده خوراکی به کاهش یبوست ، اسهال ، بیماری التهابی روده و حتی عفونت های باکتری های ایجاد کننده زخم گوارشی H. pylori که در نهایت ممکن است منجر به سرطان معده شود ، کمک می کند. باکتری مخصوص تهیه ماست، لاکتوز را به اسید لاکتیک تبدیل می کند و به علاوه به ماست بافت ژل مانندی می دهد. Lactobacillus bulgaricus باکتری است که حرکت روده را تسریع می کند و در هیچ غذایی غیر از ماست یافت نمی شود.

با تعادل فلور روده ، این محصول لبنی واکنش های آلرژیک را به حداقل می رساند. آیا می­دانید کودکان زنان حامله­ای که در دوران بارداری خود، روزانه حداقل ۱۵۰ میلی­گرم شیر می­نوشند، نسبت به نوزادان دیگر دارای قد بلندتری هستند؟ زمان عمل آوری این پنیر حداقل 8 ماه و حداکثر 3 سال است. باید در نظر داشته باشید که هر زمان که از آنتی بیوتیک استفاده می کنید این محصول لبنی به یکی از مهمترین مواد غذایی در رژیم غذایی شما تبدیل می شود. اگر در این مورد نگران هستید، شیرهای فاقد آنتی بیوتیک و هورمون یا شیرهای ارگانیک مصرف کنید. مطالعات نشان می دهد که میزان قند خون افرادی که ماست معمولی و ارگانیک مصرف می کنند، پایین تر از سایر افراد است. افرادی که به طور مرتب ماست می خورند به بدن خود کمک می کنند تا ویتامین B را در روده تولید کنند. بنابراین افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند با خوردن این نوع ماست متوجه شده اند که پس از مصرف، مشکلاتی که با خوردن لبنیات در آنها بروز پیدا می کند دیگر دیده نمی شود. ویتامین B تعادل انرژی بدن را در عین حال که شما را از بیماری های عصبی و خود ایمنی محافظت می کند ، تنظیم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید