باورتان نمیشود سنگ پا چقدر و برای چه فایده دارد

کربن در حدود عمق 120 تا 200 کیلومتری در قسمت بالایی گوشته زمین، در درجه حرارت 1300-900 سانتی گراد و در فشار بالا در حدود bar 45000 می تواند با کریستالیزه شدن، به الماس تبدیل شود؛ در غیر این صورت، به گرافیت تبدیل می گردد.بسیاری از الماس های کشف شده از طریق فوران های آتشفشانی با منشا عمیق بصورت مخروطی شکل برسطح زمین حمل شده اند. الماس با توجه به رنگ وجه آن در برابر یک پشت زمینه سفید رنگ گرید بندی یا درجه بندی می شوند.

از معروفترین این تراشها که تراش برلیان در مقایسه با آن همانند فرزندی است که خیلی از نشانههای پدر را داراست اما با تفاوت اسمی به نام تراش برلیان و کمی به روزتر شد در موضوعات مختلف، جایگاه تراش برلیان را کسب کرده و وجه تمایز خود را به دیده ظهور گذاشته اشت؛ میتوان به تراش سویئسی اشاره کرد. بنابراین نتیجه تناسب بین صفحات و کیفیت تراش آنها باعث ایجاد بیشترین انعکاس نور و درخشندگی الماس میشود. برش تابشی با توجه به شکل منحصر به فرد خود، عمق و درخشندگی قابل مقایسه با برشهای پرنسس و زمرد را ارائه می دهد.

طرح کلی الماس با توجه به نسبت طول به عرض آن تعیین می شود. الماس را میتوان فقط با پودر الماس یا چیزی مثل آن برش یا خش انداخت. تالك يك كاني خنثي، غيرساينده و نرم است كه به راحتي پودر ميشود و به عنوان پركننده در رنگ، پلاستيك، كاغذ، لاستيك، چسب، داروسازي و گچ بكار ميرود. پودر الماس بخاطر مقاومت بسیار بالا در صنعت برش مورد استفاده قرار میگیرد.

معادن جگدالک در سال 1637 برای سنگ مرمر مورد استفاده قرار گرفت تا در ساخت تاج محل استفاده شود ، اما اینکه آیا در آن زمان برای یاقوت استخراج شده اند معلوم نیست. این الماس معمولاً به عنوان سنگ جانبی مورد استفاده قرار میگیرد. بر همین اساس ما در این مقاله راه های پیشگیری سنگ کلیه را مورد بررسی قرار داده ایم تا شما با شناخت آن ها بتوانید در حفظ سلامت کلیه های خود قدمی بردارید. سنگهای کلسیمی: سنگ کلسیمی شایعترین نوع سنگ کلیه است. سنگ تورمالین یک کانی معدنی است که از ترکیب سیلیکات، بور، آلومینیوم، آهن، منیزیم، سدیم، لیتیم و پتاسیم تشکیل شده و به عنوان سنگ قیمتی در جواهرها و زیورآلات به کار می رود.

در مواردی که غلظت این مواد در ادرار افزایش پیدا کند، موجب تشکیل بلور هایی می شود. لذا در سنین کودکی بروز می کند و معمولاً سابقه ی خانوادگی نیز دارد. به برش مارکیز Navette یا “قایق کوچک” نیز گفته میشود. مشهورترین تراشهای برلیان شامل برش مارکیز، پرنسس، قلب، اشک و باگت میباشد. مشهورترین برش برلیان کدامند؟ برش اووال با درخشندگی باورنکردنی، به برش گرد و درخشان شباهت دارد، همچنین از مزیت باریک و بلند خطوط برخوردار است. تشخیص اوپال سادهتر از هر سنگ دیگریست، چراکه این حجم از رنگ، درخشندگی محسور کننده و طیف مختلف رنگی در هیچ سنگی قابل رویت نیست.

شفافیت بالا، درخشندگی محسور کننده و رنگ آبی، به این سنگ جلوهای از اقیانوس داده است. اما فلسفه کریستال درمانی مدرن مبتنی بر مفاهیم سنتی است که از فرهنگهای آسیایی، به ویژه مفهوم چینی انرژی حیاتی (چی یا چای) و مفهوم هندو یا بودایی چاکراها، که گردابهای این انرژی حیاتی هستند، برای اتصال عناصر جسمی و ماورا طبیعی بدن گرفته شده است. گدازه یا همان ماگما پس از جریان یافتن بر سطح زمین و تماس مستقیم با هوا با سرعت بیشتری نسبت به ماگمای درون زمین سرد می شوند. پس دقت کنید که الماس را برای چه فاکتورهایی خرید می کنید.

توضیح بیشتر در رابطه با تفاوت اصلی تراش برلیان با انواع تراش سنگهای دیگر از حوصله این مقاله خارج است اما مطالعه دقیق انواع برلیان ها میتواند کمک خوبی برای خرید این سنگ گرانبها بکند و البته باید در خرید این نوع سنگهای حساس و ظریف از نظر کارشناسان بهره برد. الماس و برلیان با تراش کوسن با اشکال مربع و مستطیل در دسترس هستند. در یاخیموو واقع در بوهم (در جمهوری چک امروزی)، آغاز و استفاده از آن برای رنگآمیزی در محصولات شیشهای رواج یافت. ارزش این علم(تراش برلیان) در آنجا مشخص میشود که با به کارگیری عملی سنگ تراش برلیان و ایجاد زاویههای کاملا تخصصی به نحوی که روی یکی از گران قیمتترین سنگهای جهان یعنی الماس که در واقع نتیجه این نوع سنگ تراشی ها نظیر تراش برلیان است انجام میشود، اختلاف قیمتهایی بسیاز زیاد و هنگفت را سبب میشود.

همچنین اصلیترین شکل این سنگ زینتی و گران قیمت، گرد بوده و تمام عناصر آن با نظم خاصی در کنار یکدیگر قرار گرفتهاند. این سنگ یک کانی متشکل از عنصر کربن با ساختاری مکعبی است اتمها در گوشه و مرکز مکعب قرار دارند و به خاطر ساختار و پیوند کوالانسی دارای بالاترین سختی در بین سنگ هاست. برلیان تراش خورده مارکیز با تأکید بر اندازه الماس، دارای شکل عالی برای به حداکثر رساندن وزن و قیراط هستند. چه بسا گاهی تراش استاندارد و عالی یک شیشه ساده زیبا تر از تراش ضعیف یک الماس خود را نشان دهد.

به طوری که حتی تحت نور خورشید که مقداریUV دارد نیز خاصیت فلورسنسی نشان میدهند. معمولاً اکثر الماسها که دارای فلورسنسیاند این خاصیت را به رنگ آبی نشان میدهند و تعداد کمی از آنها به رنگهای سفید، زرد ونارنجی نشانمیدهند. برلیان ایده آل برش گلابی دارای یک پایه گرد و کمربند صیقلی است. به دلیل عمق تا حدودی کم ، برش مستقیم تریلیون روی انگشت خیلی بلند نمیماند و برای عروسهایی که جواهرات ساده را ترجیح میدهند مناسب است.

چون با این مهاجرت و افتادن سنگ به داخل کلدوک، یک عمل (کلهسیستکتومی) ساده به دو عمل تبدیل میشود که یکی همان برداشتن کیسه صفرا و سنگهای آن (کلهسیستکتومی) است و دیگری تمیز کردن سنگهای کلدوک یا لوله صفراوی است که باید از طریق عمل جراحی (باز یا لاپاروسکوپی) و یا به روش آندوسکوپیک (ERCP) صورت گیرد که خود نه تنها از نظر هزینه بیشتر از یک عمل جراحی ساده برداشتن کیسه صفرا است بلکه میتواند برای بیمار خطرات جانی داشته باشد. یکی از ارزان ترین تراش های برلیان است .

الماسهای تراش خورده پرنسس به دو شکل مربع و مستطیل در دسترس هستند و به دلیل نحوه برش آن، فوق العاده درخشان هستند. این علم همانطور که گفته شد شاخهای از خود را به نام تراش برلیان معرفی میکند و در واقع جدیدترین نسخه همان سنگ تراشی به شیوه سنتی و قدیمی در گذشته است. الماس های تراش خورده Asscher به دلیل سبک برش مشابهشان اغلب با امرالد یا زمرد اشتباه گرفته میشوند.

که در آن صورت ستاره و کمربند فوقانی جایگزین وجوه های بزرگ می شود. بعضی از الماسها خاصیت فلورسنسی دارند که حدود ۵۰ درصد الماسهای موجود در بازار این خاصیت را دارند و از این تعداد۵۰ درصد، حدود۱۰درصد آنها دارای خاصیت فلورسنسی بسیار قوی بوده. همه برشهای سنگهای قیمتی منجمله برلیان سه قسمت اصلی دارند که شامل تاج ( Crown) خیمه ( Pavilion) و کمربند ( Girdle) هستند که هر کدام نیز دارای بخشهای متعددی هستند.

به این تراش، برش گلابی نیز گفته میشود. به طور کلی سه تراش اصلی برای سنگ الماس در نظر گرفته میشود که Brilliant Cut یا برش برلیان از محبوبیت بالایی برخوردار است و با توجه به تقاضای زیاد، قیمت بالایی نیز دارد. در حالی که رنگ الماسهای دیگر عمدتا در مرکز نمایش داده می شود، الماسهای تراش خورده شاهزاده خانم نیز در هر یک از گوشه ها رنگ مشخصی دارند.

بهتر است بدانید که سنگی به نام برلیان در طبیعت وجود ندارد و در واقع برلیان یک قطعه تراش خورده از الماس است. این مشکل کلیوی سبب تجمع بیش از حد اسید در بدن می شود. مجموعه ای از داروها وجود دارند که شانس دفع سنگ به همراه ادرار را افزایش میدهند. در حالی که این برش انعطاف پذیری بالایی را در چهار درجه سانتی گراد ایجاد میکند، شما میتوانید درجه ای با کیفیت بالاتر را انتخاب کنید تا بیشترین درخشش را در داخل یک الماس گرد داشته باشید.

معمولا الماسها در عمقى ببين 100-200 کيلومتر زير سطح زمين و در حرارتى حدود 900-1300 درجه سانتيگراد و فشارى بين 45-60 کيلوبار تشکيل مى شوند. اگر الماسی دارای کیفیت تراش ضعیف است دیگر مهم نیست که کیفیت پاکی و رنگ آن درجه بهترین را دارد، زیرا یک سنگ مرده است.تراشهای الماس، در جواهرسازی و هر ترکیبی از الماس تاثیر خاصی بر روی آن میگذارد و همینطور مهمترین فاکتوری است که بر روی درجهبندی الماس تاثیر گذار است. بهعبارت دیگر چنانچه یک الماس زرد روشن دارای فلورسنسی قوی آبی باشد این فلورسنسی موجب بهتر دیده شدن رنگ آبی میشود.

دیدگاهتان را بنویسید