انواع سنگ کلیه و روش های درمان آن – دکتر یوسف فام فلوشیپ جراحی کولورکتال

میوه ها، سبزیجات، حبوبات و غلات کامل از جمله غذاهای سرشار از فیبر به شمار می روند. رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزی به حفظ سلامت کیسه صفرا کمک می کند. بعد از جراحی کیسه صفرا باید از مصرف چه غذاهایی بپرهیزید؟ اگر در بیمارستان بستری هستید، تیم پزشکی به شما کمک می کند که تقریبا بلافاصله بعد از جراحی کیسه صفرا غذاهای جامد را جایگزین مایعات نمایید. در بیشتر موارد، سنگ کیسه صفرا باعث بروز درد نمی شود. سدیم بیش از حد در رژیم غذایی خود مقدار کلسیمی که از کلیه ها باید فیلتره شوند را افزایش می دهد و به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می دهد.

زمانیکه این غدد بیش از حد هورمون پاراتیروئید ترشح کنند، سطوح کلسیم بدن افزایش می یابد و منتج به دفع مقادیر بالایی کلسیم از ادرار می گردد. از چرخ برش در اواخر قرن پانزدهم برای برش سطوح اولیه و تراش سطوح اضافی استفاده شد. در این اواخر گروهی از ناسا آمریکا با وسایل اشعه لیزر توانستند معادن عمق کوهها و زمینهای افغانستان را کشف عکسبرداری و تثبیت تقریبی نمود. کشف الماس های کوچک در اطراف چندین دهانه برخوردی سیارکی درست بودن این ایده را تایید میکند.

به تدریج که بهبود پیدا می کنید، می توانید مصرف غذاهای جامد را شروع کنید. با این حال، بیشتر علائم با درد در ناحیه فوقانی شکم (در بالا سمت راست یا بالا وسط شکم) شروع می شوند. سنگ پا یکی از موثرترین روش های بدون درد برای از بین بردن موهای زائد بدن است برای انجام این روش کافی است با استفاده از فشار ملایم، سنگ پا را روی موها با حرکتی دایره ای بکشید تا موها از بین بروند.

شما برای خرید سنگ انتخاب های متعددی پیش روی خود دارید. این سنگ یک محافظ عالی در مقابل تمامی انرژی های منفی می باشد و انرژی های مثبت را جایگزین آن می سازد . بنابراین، می تواند از بروز سنگ کیسه صفرا ممانعت به عمل آورد. کوله سیستکتومی لاپاراسکوپیک، رایج ترین روشی است که برای جراحی کیسه صفرا انجام می شود. جراحی و خارج کردن کیسه صفرا از بدن، رایج ترین شیوه برای درمان سنگ کیسه صفرا محسوب می شود. تصور می شود که کافئین باعث تحریک انقباضات کیسه صفرا و کاهش غلظت کلسترول در صفرا می شود.

هنگامی که صفرا در بدن ما آنقدر کلسترول داشته باشد ، در کیسه صفرا تشکیل می شود که مواد شیمیایی موجود در صفرا ، و از طریق کبد دفع می شود ، نمی تواند به طور م itثر آن را حل کند. در صورت وجود کلسترول بیش از حد در صفرا سنگ های کلسترولی ممکن است در صفرا ایجاد شود. در شکل «1» انواع روشهای تولید آثار سنگی به صورت کامل در نمودار نمایش داده شده است. همچنین میزان سیلیس و منیزیم در فرمول شیمیایی تالک، بهخصوص برای صنایع رنگسازی ، تولید پلاستیک و همچنین کشاورزی اهمیت بالایی دارد. اما اگر نیاز به جراحی نداشته باشید و برای شما دارو تجویز شود، احتمال بازگشت مجدد سنگ ها وجود دارد.

وسیله ای هم که برای این کار استفاده می شود، آندوسکوپ نام دارد. همچنین برخی مطالعات نشان داده اند که افرادی که غذاهای حاوی چربی های اشباع نشده ی تکی مانند روغن های زیتون و کانولا مصرف می کنند یا اسیدهای چرب امگا ۳ که در کلزا، بذر کتان و روغن ماهی وجود دارد را مصرف می کنند، کمتر در معرض ابتلا به سنگ کسیه ی صفرا هستند. همچنین این روش در افرادی که مشکل انعقادی دارند نیز استفاده می شود.

اما بعضی عوامل مثل رژیم غذایی، ژنتیک و سن در بروز این بیماری نقش دارند. بنابراین، بهتر است افراد مبتلا به سنگ کیسه صفرا از غذاهای پروتئینی کم چرب مثل ماهی، مرغ، حبوبات و محصولات سویا استفاده کنند. شما می توانید به جای شیر از جایگزین های آن مثل شیر سویا یا شیر بادام که با کلسیم و ویتامین D غنی شده اند، استفاده کنید. گاهی اوقات، در اینترنت و شبکه های اجتماعی خبرهای زیادی درباره درمان های جایگزین منتشر می شود. حس تردید را از بین می برد و اعتماد بنفس و باور را جایگزین آن می کند.

افرادی که این روش ها را امتحان می کنند در داخل مدفوع خود اجسام کوچک گردی را مشاهده می کنند که تصور می شود سنگ کیسه صفرا است. درمان های نادر شامل اسفنکتروتومی و استخراج سنگ صفرا یا حل کردن سنگ کیسه صفرا با داروهای خوراکی است. در سنگ معدن نیکل سولفید مس بسیاری از مواد معدنی فلزات پلاتین وجود دارد. اورانیوم شانزده ایزوتوپ دارد. ● باز فراوری برای بازیافت اورانیوم از سوخت هسته ای مصرف شده در راكتور از عملیات شیمیایی موسوم به بازفراوری استفاده میشود.

کوله سیستکتومی باز از برش های بزرگتری برای برداشتن کیسه صفرا استفاده می کند. کیسه صفرا، اندامی به شکل گلابی است که انتهای آن به یک مجرای کیسهای باز میشود. وجود باکتری در طول مدت التهاب کیسه صفرا ثابت شده و روشن شده که طولانیتر شدن التهاب، ممکن است بر میزان عفونت بعد از عمل جراحی تأثیر بگذارد. تولید صفرا به نوبه خود از سفت شدن آن جلوگیری و به خروج سنگ های صفراوی کمک می کند. بیلی روبین بیش از حد میتواند در جریان خون نشت کند و باعث زرد شدن پوست و چشمها (زردی) شود.

لذا تعدیل طبیعی هورمونهای بدن میتواند در کاهش خطر ابتلا به سنگهای صفراوی و حتی درمان سنگ صفرا مفید باشد. حتی سنگ های کریستالی بی رنگی نیز موجودند که شباهت زیادی به الماس دارند و ممکن است ما را در تشخیص دچار اشتباه نمایند. مصرف روغن ماهی نیز ممکن است مفید واقع شود (به خصوص در بیمارانی که سطح تری گلیسیرید بالایی دارند)، چرا که باعث بهبود عملکرد تخلیه کیسه صفرا می شود.

بعد از جراحی کیسه صفرا باید حتما از دستورات پزشک در مورد اصلاح رژیم غذایی پیروی کنید. خوشبختانه اصلاح سبک زندگی و رعایت رژیم غذایی سالم می تواند از عود مجدد بیماری جلوگیری کند. در بیشتر موارد، جراحی از عود مجدد بیماری جلوگیری می کند. این تغییرات از عود مجدد بیماری هم جلوگیری می کنند. مصرف غذاهای تند و ادویه دار هم احتمال دارد تا مدتی پس از برداشتن کیسه صفرا باعث بروز ناراحتی های گوارشی شود. این نوع تبلیغات به خصوص زمانی که بیمار با هزینه ها و دردسرهای جراحی کیسه صفرا روبرو است، وسوسه کننده به نظر می رسند.

دیدگاهتان را بنویسید