انواع سنگ کلیه و تشخیص آن – دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی

برای اطلاع از آخرین قیمت سنگ اوپال در انواع گونه های آن می توان از مراکز عرضه سنگ های طبیعی مطمئن اقدام کرد و به نتایج خوبی رسید. با استفاده از سنگ پا می توانید به راحتی آلودگی ها و لکه های موجود بر روی سنگ توالت را تمیز نمایید و همچنین می توانید برای تاثیر بیشتر این سنگ ها بر روی آن پودرهای شوینده بریزید. این روش بیشتر برای نمای خارجی ساختمان استفاده می شود. پس از استفاده از اورانیوم برای تولید انرژی در رآکتور هسته ای، این سوخت دیگر قابل استفاده نیست و باید به روشی بازیافت یا دفن شود، که به دلیل تشعشع زیاد کار ساده ای نیست.

درد کولیک کلیوی، به طور مکرر خود را نشان می دهد و از بین می رود، اما می تواند شدید باشد. اما در مقادیر زیاد میتواند فشار روی گردهها را افزایش دهد. یاقوت کبود رنگ های متنوعی دارد، اما بیشتر با رنگ های آبی همراه است. به افرادی که سابقه سنگ کلیه دارند توصیه می گردد حتما بیشتر تحت مراقبت قرار گیرند وهمچنین رژیم صحیح غذایی را در برنامه خود قرار داده و توصیه های پزشک متخصص خود را نیز رعایت نمایند.

این سنگ ها قابلیت تطبیق پذیری زیادی دارند و با تنوع رنگ و طرح در کنار روش های فرآوری مختلف باعث شده است که پاسخگوی سلایق بسیاری باشد. سنگ کلیه رسوبات کوچک و سختی است که در کلیه ها و مجاری ادراری تشکیل می شود. در افغانستان تقریباً از هر نوع سنگ قیمتی در کشور برخوردار است. الماس سخت ترین ماده و با ارزش ترین سنگ جهان در صدر اسامی سنگ های قیمتی قرار گرفته است.

ماده مذاب تولئيتي است و به سطح زمين ميرسد و بازالتهاي بالشي و دايکهاي ورقه اي پوسته اقيانوسي را تشکيل ميدهد. سنگ اوریک اسید ممکن است به تنهایی ایجاد شود یا اینکه با سنگ کلسیم همراه باشد. این سنگ قیمتی نیز از آن دسته سنگ ها در سنگ شناسی و سنگ درمانی است که بسیار مورد توجه طبیبان قرار میگیرد و میتواند خواص درمانی مانند، کاهش فشار خون در افرادی که فشار خون بالا دارند و همچنین بهبود آسم و تنگی نفس را به همراه داشته باشد. کلمه یونانی است که به معنای بی رنگ است ، بنابراین ممکن است تعجب آور نباشد که این نوع سنگ قیمتی به شکل بی رنگ تورمالین باشد.

فرمول آن نامعلوم و بی ثبات است. افراد دارای کولیک کلیوی، بی قرار می شوند. سنگ توپاز در ساخت انواع زیورآلات به کار برده میشود از گردنبند گرفته تا انگشتر، دستبند و گوشواره، این سنگ با تراشهای مختلف برای تزئین انواع زیورآلات مورد استفاده قرار گرفته و بر روی پایه نصب میشود. از این رو اضافات تولید اب سنگین خود را صادر میکند. تست آزمایشگاهی مواد تشکیل دهنده سنگهای کلیوی را مشخص میکند. مروارید نیروی حیات را افزایش میدهد و ضد اضطراب عمل میکند.

بعد از این کار می توانید سنگ ها را بر روی دیوار بچسبانید. فسفات نوع دیگری از مواد شیمیایی است که می تواند باعث ایجاد سنگ کلیه شود. طراحی دستگاه ادراری به گونه ای نیست که قادر به بیرون راندن مواد جامد باشد، بنابراین جای تعجب ندارد که خارج کردن سنگ کلیه از آن بسیار دردناک است. اگرچه، برای افرادی عملکرد کلیوی طبیعی دارند، جای هیچ نگرانی نیست. این سنگ در ابعاد مختلف و با داشتن رنگ هایی متنوع در همه جای ساختمان کاربردی اساسی دارد.

جراح، سنگ ها را از طریق یک برش کوچک در کمر، خارج می کند. مطابق موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی، مردان، بیشتر از زنان مبتلا به سنگ های کلیه می شوند. شیوع سنگ کلیه اکثرا در سنین ۱۸ تا ۴۵ سال دیده مى شود و شیوع آن در مردان ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر است. میزان بروز سنگ هاى کلیوى در کشورهاى توسعه یافته بیشتر است که به دلیل مصرف زیاد پروتئین همراه با رژیم غذایى کم فیبر است. نفریت بیشتر دارای رنگی یکنواخت و جیدایت اغلب لکه دار و رگه ای است. آبی عمیق ترین رنگی است که معمولاً دارای رنگ بنفش است، سه گانه است و پلئوکروسم متمایز را نشان می دهد.

ویرانههای بسیاری از آنها اکنون باقی است. آزمایش خون: برای اندازه گیری عملکرد کلیهها، به دنبال علائم ناشی از عفونت و جستجوی مشکلات بیوشیمیایی که منجر به تشکیل سنگ کلیه است میگردد. به همین خاطر است که سنگ کلیه در نوزادان نابالغی که مشکلات کلیه دارند، شایع است. افراد در رژیم غذایی DASH به مصرف سبزیجات، میوه ها، غلات سبوس دار و لبنیات کم چرب تشویق می شوند. علائم سنگ کلیه، ممکن است تا زمان شروع حرکت سنگ به سمت حالب ها، آشکار نشوند. بزرگترین فاکتور ریسک سنگ های کلیه، تولید ادرار به میزان کمتر از 1 لیتر در روز است.

با این حال، بسیاری از متخصصان رژیم غذایی و پزشکان متخصص در بیماری های کلیوی یا نفرولوژیست ها، برای متوقف کردن فشار خون بالا برای مبتلایان به سنگ کلیه رژیم های غذایی مانند DASH را توصیه می کنند. اغلب گارنت ها در تماس با توده های نفوذی با سنگ های میزبان آهکی و یا در قسمتی از شیست ها، شیل ها، در تکه های آذرین درونی در زمان سرد شدن و نمونه های رسوبی همانند گرانیت ها، پگماتیتها و گرانودیوریت ها تشکیل و یافت می شوند. گاهی اوقات، سنگ ها، جریان ادرار را مسدود می کنند.

گاهی با به وجود آمدن تومور خوش خیم و کوچکی در یکی از غده های پاراتیروئید، یا وضعیت دیگری که منجر به تولید این هورمون شود، این عارضه ایجاد می شود. در صورتی که سعی در جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه دارید، با پزشک خود درباره میزان محدودیت مصرف این غذاها مشورت کنید. قندهای مصنوعی، شکر و شربت هایی هستند که به غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده اضافه می شوند.

سنگ شکنی برون اندامی به کمک امواج شوک از امواج صوتی برای شکستن سنگ های بزرگ استفاده می کند تا آن ها بتوانند آسان تر از حالب ها به سمت مثانه حرکت کنند. خوشبختانه، تغییر در رژیم غذایی می تواند به جلوگیری از تشکیل آنها کمک کند. البته این درد در هر ساعت از شبانهروز میتواند شروع شود و حتی بیمار را از خواب بیدار کند. وقتی نوبت به خرید انگشتر توپاز میرسد، یکی از متداولترین کلاهبرداریهایی که انجام میشود، برچسبزدنهایی مانند “توپاز برزیلی”، “طلای توپاز” یا “بوهمیان توپاز” است. سطح فسفات نوشابه ها بالا است.

دیدگاهتان را بنویسید