اسم سنگ های قیمتی : لیست اسامی و عکس انواع سنگ های قیمتی و زیبا

صبح روز بعد عساگر عثمانی از قلعه بیرون آمده، امان میطلبند و قلعه را به ایرانیان تسلیم میکنند. همانطور که میدانید سنگ پا از زمانهای قدیم تا کنون، به عنوان یکی از ابزارهای ضروری در حمام ایرانیان مورد استفاده قرار گرفته است. رنگ زمرد چگونه است؟ نوع های باکیفیت نفریت به رنگ سبز است. کانادا یکی از تولید کنندگان این ماده است، این کشور دارای معادنی است که خلوص سنگ اورانیوم آنها به 20% هم می رسد، در آسیا نیز کشوری مانند قزاقستان دارای صنایع بزرگ تولید این پودر است.

علاوه بر ویژگی های ظاهری متمایز در سنگ اوپال و همینطور کاربرد بسیار عمده آن برای تولید جواهرات زیبا، می توان به خواص آن نیز اشاره کرد. به دلیل اینکه اغلب بر روی آن 3 یا چندین رنگ دیده میشود به توپاز جادویی معروف است. به عنوان نمونه گونه ای که در کشور کلمبیا یافت شود همیشه با کیفیت نیست و دلیل بر کیفیت بالای آن نمی باشد چه بسا ممکن است انواعی از افغانستان یافت شود که خیلی ارزش بالاتری نسبت به کلمبیا داشته باشند. کوچکترین ابعاد این سنگ غالبا ۲ قیراط بوده و سنگ ۵ قیراطی به عنوان نمونه ایدهآل آن شناخته میشود.

الماس کولینان چهارم ، که از آن به عنوان ستاره کوچک آفریقا نیز یاد می شود ، دارای تراشی مربعی و وزن آن 63.6 قیراط (12.72 گرم) است. زبرجد آبی سنگ نمادین برای متولدین ماه آبان است که رنگ درخشان، خنک و شفاف این جواهر به همین دلیل مناسب این ماه است. کشمیر ایالتی در شمال غربی هندوستان می باشد که دارای یکی از خاص ترین انواع یاقوت کبود می باشد که دارای رنگ بشدت خاص و جذابی است که به کبود مخمل نما نیز معروف است. قیمتی برای آن تعیین نشده زیرا فقط یک قطعه بزرگ آن هم از نوع سبز اعلی کلمبیا تا کنون در جهان یافت شده است.

از خواص زمرد از نظر فیزیکی نیز استفاده می شد و به سنگ مطالعه مشهور بود زیرا در گذشته قبل از اینکه عدسی و عینک بزرگنمایی کشف شود از نوع شفاف این گوهر برای مطالعه و دیدن اشیا کوچک استفاده می کردند. از این گوهر باید به خوبی نگه داری به عمل آورد زیرا اسید سولفوریک این کانی را تخریب شیمیایی می کند همچنین در زمان تراش دادن و استفاده از این گوهر ارزشمند باید توجه زیادی نمود چرا که امکان دارد آسیب ببیند. اطلاق می گردد. این سنگها که در ایران به وفور یافت می شود پس از تراش و نشاندن آن در رکابی از طلا یا نقره دارای ارزش افزوده زیادی خواهند بود.

پس همیشه ناخالصی باعث کم شدن ارزش سنگ نمی شود! تراش برلیان اشکی یا قطرهای، بسیار ظریف و لطیف است و حداکثر درخشش را به سنگ الماس میدهد؛ پس تقارن در آن حرف اول را میزند. اين سنگ مختص نشان قوچ (فروردين) است و متعلق به چاكراى قلب است. مرگ كه نمودار حالت آمادگي براي دست به كار شدن است، تحقق بعضي تأثيرات نيك یا زيانبخش را ممكن ميسازد. کیفیت طبیعی الماس سانرایز از هرجهت ترکیب و تعدیل فیزیکی یا شیمیایی در امان مانده است.

دره پنج شیر افغانستان یکی از نقاطی است که زمرد در سنگهای اسکارن کربناتی به همراه کوارتز و آنکریت یافت می شود و به دلیل شفافیت و کیفیت عالی قادر به رقابت با سایر نقاط دنیا می باشد. اما رکورد سوم مربوط به یک گردنبند مروارید دو رشتهای است که با قیمت بیش از ۷ میلیون دلار توانست رکورد تازه ای را برای قیمتیترین گردنبند مروارید طبیعی دو رشتهای دنیا خلق کند و قیمت یاقوت کبود اصل توجه تمام علاقه مندان به سنگ های قیمتی را به خود جلب کرد.

تراش برلیان گلابیشکل قابلتنظیمترین نوع تراش است چون با انواع عرض سنگ تناسب پیدا میکند؛ اما بهترین الماس برای برش قطرهای، سنگی است که یک پایهی گرد و کمربند صیقلی داشته باشد. یشم به عنوان سنگی جادوئی در مشرق زمین شناخته می شد و به آورنده بخت و اقبال و خوش شانسی معروف بود. این نوع تراش بصورت نیمکره و بیضی شکل بوده و بیشتر در انگشتر های جواهر سنگی کاربرد دارد. این نهشته ها در رسوبات قاره ای و عموما رودخانه ای یافت می شود که بیشتر در شرایط خشک برجای گذاشته شده اند. در بین نمونه تراپیچ های کشف شده در سال های اخیر گونه ای خاص دیده شده که طرحی شبیه به یک ستاره داشته اند.

نمونه های گران قیمت و کمیاب آن شفاف و بدون ناخالصی هستند. سنگ هایی که از نو صخره به استخراج می شوند از جهت جنس بدتر و رنگ آن آبی متمایل به سفید است و چندان با کیفیت نیست و می توان بسیاری از آن را به بها و قیمت کم خرید. معادن این گوهر در این منطقه بسیار با کیفیت است و رنگ این سنگ ها بصورت قرمز روشن و صورتی می باشند و قیمت یاقوت برمه قرمز (به علت شباهت حدودی به یاقوت برمه) استخراج شده از این مناطق بسیار گران تر از دیگر معادن می باشد. بلور الماس در عمق نسبتا زیادی از زمین یعنی ۸۰ کیلومتری و یا پایین تر از آن و در میزان حرارتی به اندازه ۱۱۰۰ الی۱۳۰۰درجه سانتی گراد تحت فشار بسیار بالای سنگهای انباشته شده به وجود میآید.

کیفیت برش منحنی درخشش و شفافیت سنگ را تعیین میکند و ایجاد این انحنای قلبیشکل به مهارت و استعداد زیادی نیاز دارد. اما شاه ایران سال های زیادی است که استخراج فیروزه را از این منطقه به خود اختصاص داده است و کسی حق بهره برداری از آن را ندارد. اما امروزه در مناطق گرینلند و ماداگاسکار هم می توانید این گوهر را مشاهده کنید. در مقاله همه چیز درباره سنگ عقیق اطلاعات بسیار کامل تری از این سنگ زیبا پر طرفدار را می توانید بیابید. برای خرید سنگ مناسب پله می توانید به روش های مختلفی عمل کنید. از طرفی در سنگ مورد استفاده برای ارتفاع پله نیازی به خصوصیاتی نظیر مقاومت در برابر سایش و ضربه و فشار نیست.

از هزاره پیش از میلاد مسیح تا همین دوران معاصر یشم سین کیانگ منطقه ای که قبلا جزو قلمرو ایران بود، معروفترین، بهترین و بزرگترین منطقه سنگ یشم دنیا می بوده است در حالی که در ایران این کانی گوهرهای بسیاری چون زمرد، مروارید و یاقوت و همینطور انواع دیگری از سنگها را به عنوان خود داشت، در آن دوران در کشور چین این سنگ سبز قیمتی سین کیانگ بود که مورد توجه و خواست همه افراد قرار داشت. فیروزه به عنوان یکی از قدیمی ترین سنگ های دنیا دارای تاریخی طولانی و بسیار با ارزش می باشد. کلمبیا با اختلاف بسیار زیادی، بزرگترین تولید کننده زمرد در دنیا می باشد و اندازه ای در حدود ۵۰ تا ۹۵ درصد تولیدات زمرد جهان را عهده دار می باشد.

ورنوی در آزمایشگاه تولید شد و تا به امروز تکنیک تولید آن تکامل یافته. پوستی که ضخیم می شود، مستعد ترک خوردن است و امکان ایجاد عفونت و درد در آن ها زیاد است. در کوتینگ طیف رنگی نامحدود است ولی برای روش حرارت دهی تنها به رنگ های صورتی تا قرمز و زرد میتوان دست یافت. بیشتر بلورهای آن دارای ناخالصی، ترکهای داخلی، کانی های میهمان و مایعات، حباب های گاز بوده و رنگ سنگ در صورت افزایش آنها مات می شود.

از سوی دیگر رنگ قرمز باید از درصد خوبی برخوردار باشد چراکه پایین بودن غلظت رنگ عاملی در جهت تغییر رنگ قرمز به رنگ صورتی میشود که قیمت یاقوت سرخ برمه با افزایش میزان سرخی بیشتر می شود. البته در این سنگها مقداری رنگ ارغوانی هم مشاهده می شود که با فرآیندی حرارتی از بین برده می شود. سنگ های آذرین با نام سنگ های آتشفشانی نیز شناخته می شوند.

1- وزن: این گوهرسنگها معمولا در اندازه های کوچک پیدا می شوند. یاقوت سرخ تایلند معمولا به رنگ قرمز تیره و سایه قهوه ای رنگ می باشد. برچسب انرژی هفت رنگ دارد . سنگ اوپال آتشین به تشدید روابط عاشقانه، برانگیخته شدن احساسات شدید و غرایز جنسی کمک می کند، دستگاه تولید مثل را تقویت کرده و به شخص سرزندگی و انرژی القا می کند. این شرکت نخست برای پایه گذاری اعتماد و اطمینان و همینطور قابل قبول بودن تجارت جهانی سنگ های آمیترین و سیترین خود از زمین شناسان و گوهرشناسان دعوت کرد تا این گروه خودشان از آن منطقه استخراج کنند و طبیعی بودن و اصالت تولید سنگ های آن ها مورد تایید واقع شود.

در ایران نیز در آپلیتهاى توده گرانیتى الوند (واقع در بندر عباس آباد)و منطقه بزمان(واقع در استان سیستان و بلوچستان) یافت مى شود. حتی در اطراف منطقه “هاستینگ” رسوبات قدیمی تری کشف شده ولی در کهربای آنجا جانوری یافت نشده است. وجود کانی­هایی نظیر گارنت و اپیدوت بهمراه کرندوم می­تواند نشانگر زون اسکارنی در منطقه باشد، اما در پیمایش­های صحرایی انجام گرفته، چنین زونی شناسایی نگردیده است. اینکه جدیدا در فضای مجازی اعلام میکنند که بیشترین مقدار انسولین در پاشنه پاست، هیچ سندیت علمی ندارد اما کسانی که دچار دیابت نوع 2 هستند، اگر روزانه به مدت 10 دقیقه سنگ پا بزنند، باعث تنظیم انسولین خونشان خواهد شد.

استفاده از منعكس كننده نوتروني عملا جرم بحراني را كاهش ميدهد و باعث ميشود كه براي ايجاد واكنش زنجيره اي مداوم به پلوتونيوم كمتري نياز باشد. طلای زرد به ویژه برای آبی سوئیسی و آبی لندن تضاد خوبی با سنگ ایجاد میکند و باعث برجسته شدن رنگ آن میشود. این گونه به صورت طبیعی از معادن به دست میآید و به رنگ سرخ، زرد، کبود، سبز و سفید می باشد. به طور کلی سنگ های طبیعی که در صنعت جواهرت اهمیت فوق العاده ای را پیدا کرده اند، به دو نوع قابل دسته بندی می باشند. بعلاوه ، در صنعت فعلی و همچنین در گذشته باستان چندین کاربرد متفاوت دیگر نیز برای این سنگ وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید